Lütfen bekleyiniz...

İngiltere Yurt Dışı Yaz Okulu

 

İngiltere Yurt Dışı Yaz Okulu Programları, ağırlıklı olarak 6 ile 17 yaş aralığındaki gençleri kapsıyor. Çocuklar yaz okulları programları çerçevesinde hem teorik hem de uygulamalı alanlarda eğitim görebiliyorlar. Özellikle eğitim ile gezi ve aktivitelerin harmanlanması, İngiltere yurt dışı yaz okulu programlarını daha fazla cazip hale getiriyor. İngiltere Yurt Dışı Yaz Okulu Hakkında daha fazla detay için, blog'taki yazılarımızı inceleyebilir, danışmanlarımıza çeşitli konularda danışabilirsiniz.

İngiltere yaz okulları bünyesinde barındırdığı çeşitli okul programlarının sunduğu özel eğitim etkinliği seçenekleriyle öğrenciler, İngilizce’yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip oluyorlar. Aktivitelerin amacı, İngilizce’nin sadece kağıt üzerinde değil pratikte de öğrenilmesine olanak tanıyorlar.

İngiltere Yurt Dışı Yaz Okulu Tavsiyeleri Nelerdir?

Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler daha önceki örneklere bakılırsa ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabiliyorlar. Elbette bu durum, ağırlıklı olarak okul hazırlığı veya sınıf geçme amaçlı İngilizce eğitimi programlarına katılan kişiler tarafından tercih ediliyor.

 İngiltere yaz okulları, ağırlıklı olarak akademik yıl içerisinde eğitim ve öğretim sürdüren okul ve akademilerin kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Böylece İngiltere’de, akademik bir eğitim almak isteyen lise ve üniversite çağındaki kişiler de, başlangıç noktası olarak İngiltere’yi belirlemiş durumda. Yaz okulu programınızı Londra başta olmak üzere yine eğitim olanakları ve uluslar arası düzeyde tanınırlığı ile ön planda olan Cambridge, Birmingham, Liverpool, Bournemouth, Brigton, Oxford ve Manchester şehirlerinde yaz okulları programlarına dahil olabiliyorsunuz. Üstelik dilerseniz İngiltere yaz okulları programları ile ilgili gerekli detayları öğrenmek için York Yurtdışı Eğitim’den gerekli bilgileri ediebilirsiniz.  İngiltere’de en çok tercih edilen yaz okulları ise şöyle sıralanabilir: Harrow House, Studio Cambridge, Anglo Continental, St. Giles International, Frances King, Kings Summer gibi eğitim kurumlarının sağladığı yaz okulları programları, İngiltere genelinde en çok tercih edilen yaz okularıdır.

İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye’ye yakın olması, İngilizce’nin anavatanı olması ve 11 ayın üzerindeki dil eğitimlerinde çalışma hakkı sağlıyor olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir. Mevcut vize prosedürüne göre 11 ayın üzerinde bir dil eğitimi programına katılan öğrenciler haftada 10 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olmaktadır. Bu sayede öğrenciler, bulunduğu süre boyunca bir yandan cep harçlığını ve konaklama masraflarının bir kısmını çıkarırken diğer bir yandan da öğrendiği dili pratik etme şansı da buluyorlar. 

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, İngiltere’deki en kapsamlı ve prestijli okullarla yaz okulu hizmeti sunuyor. Bünyemizde bulunan yaz okullarını oldukça çeşitli ve kaliteli imkanlar ile sunmaya çalışıyoruz. İngiltere yaz okulları dil eğitiminin 14 yaşa kadar yani en verimli olduğu dönemlerde, en üst seviyede değerlendirilmesine olanak sağlar. Bu nedenle, kariyerinde deneyimli eğitim kadrosu, her yaş grubuna göre farklı hobi seçeneklerini birleştiren programları, program dahilinde yaptığı eğitici etkinlikler ve kültürel geziler ile dil eğitimi almak isteyen öğrencilere yaz okulu atmosferinde, keyifli deneyimler ve kaliteli avantajlar sunmaktadır. Ayrıca York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimize İngiltere’de tercih ettiğimiz yaz okullarının kolej ve kampüslerinde güvenle ve en kaliteli hizmet alarak eğitim görme ve konaklama imkanı sunuyoruz.

 

İngiltere Yurt Dışı Yaz Okulu Hakkında Daha Fazlası!

İngiltere yaz okulları ve dil  okulları, bünyesinde barındırdığı çeşitli programlarla sunduğu özel etkinlik seçenekleriyle öğrenciler İngilizce’yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip olur. Aktivitelerin amacı, İngilizce’nin sadece kağıt üzerinde değil pratikte de öğrenilmesine olanak tanıyorlar.

Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler daha önceki örneklere bakılırsa ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabiliyorlar. Elbette bu durum, ağırlıklı olarak iş amaçlı İngilizce eğitimi programlarına katılan kişiler tarafından tercih ediliyor

 İngiltere yaz okulları veya dil okulları, ağırlıklı olarak akademik yıl içerisinde eğitim ve öğretim sürdüren okul ve akademilerin kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Böylece İngiltere’de, akademik bir eğitim almak isteyen lise ve üniversite çağındaki kişiler de, başlangıç noktası olarak İngiltere’yi belirlemiş durumda.

İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye’ye yakın olması, İngilizce’nin çıkış noktası olması ve 11 ayın üzerindeki dil eğitimlerinde çalışma hakkı sağlıyor olması nedeniyle yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkedir.

Cavendish School Yoğun
Bournemouth, 16 - 18 Yaş
665 £ / 2 Hafta
Oxford Royale Liderlik Kampı
Oxford, 13 - 15 Yaş
2248 £ / 2 Hafta
Oxford Royale St.Mary's Kids Yoğun
Berkshire, 8 - 12 Yaş
1895 £ / 1-5 Hafta
Studio Cambridge Sir Richard Klasik
Berkshire, 10 - 16 Yaş
945 £ / 2-5 Hafta
Studio Cambridge Sir Michael Klasik
Cambridge, 14 - 17 Yaş
945 £ / 2-9 Hafta
Harrow House Kids
Dorset, 8 - 11 Yaş
690 £ / 1-4 Hafta
Redwing King's College Yoğun
Londra, 14 - 17 Yaş
1710 £ / 1-6 Hafta
EC Frensham Heights Kids
Frensham, 10 - 13 Yaş
970 € / Hafta
Embassy University Of Kent Klasik
Canterbury, 11 - 17 Yaş
715 £ / 1-7 Hafta
Stafford House Arsenal Futbol
Londra, 10 - 17 Yaş
1300 £ / 1-2 Hafta
City Football Language School
Manchester, 9 - 17 Yaş
2695 £ / Hafta
EC Portsmouth University Klasik
Portsmouth, 13 - 17 Yaş
790 £ / 1-6 Hafta
Oise Sherbourne Priors Yoğun
Birmingham, 7 - 13 Yaş
1630 £ / 1 Hafta
Embassy Docklands Klasik
Londra, 11 - 17 Yaş
830 £ / Hafta
Bell St Alban's Klasik
Londra, 11 - 17 Yaş
1150 £ / 1-12 Hafta
Emerald Worth School Yogun
Brighton, 14 - 17 Yaş
875 £ / 2-4 Hafta
Bucksmore Sanat Programı
Birmingham, 10 - 13 Yaş
1250 £ / Hafta
Embassy UCL Klasik
Londra, 13 - 17 Yaş
830 £ / Hafta
Bucksmore STEM
Birmingham, 10 - 13 Yaş
1250 £ / Hafta
Harrow House Plus Program
Dorset, 12 - 17 Yaş
770 £ / Hafta
EC Ovingdean Klasik
Brighton, 13 - 17 Yaş
860 £ / 1-6 Hafta
Embassy Sussex Klasik
Hastings, 14 - 17 Yaş
675 £ / Hafta
Millfield Schools
Bristol, 6 - 17 Yaş
2725 £ / 2 Hafta