York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Yurt Dışı Master

İngiltere Yurt Dışı Master

İngiltere Yurt Dışı Master

İngiltere’de master diğer adıyla yüksek lisans yapmak, fazlasıyla tercih edilir hale geldi. İyi bir kariyer hedefleyen ve yurt dışında yaşamak isteyen herkesin tercihi bu yönde. Başvuru koşullarında dikkat edilmesi gereken detayları yerine getirdikten sonra tercihleri uygulamak hiç de zor değil .York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı; İngiltere lise, İngiltere üniversite ve İngiltere yüksek lisans hakkında gerekli bilgi ve desteği vermektedir. Doğru okul seçimleri ve doğru yöntemlerle planlarınızı g...

İngiltere’de master diğer adıyla yüksek lisans yapmak, fazlasıyla tercih edilir hale geldi. İyi bir kariyer hedefleyen ve yurt dışında yaşamak isteyen herkesin tercihi bu yönde. Başvuru koşullarında dikkat edilmesi gereken detayları yerine getirdikten sonra tercihleri uygulamak hiç de zor değil .York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı; İngiltere lise, İngiltere üniversite ve İngiltere yüksek lisans hakkında gerekli bilgi ve desteği vermektedir. Doğru okul seçimleri ve doğru yöntemlerle planlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı oluyor.

Her ne kadar yurtdışında ücretsiz master sorguları, özellikle İngiltere nezninde soruşturuluyor olsa da yurtdışı eğitim programları ile İngiltere’de yüksek lisans eğitimi alacak olan öğrenciler, İngiltere’de ücretsiz eğitim opsiyonlarını kullanamıyorlar. Keza; İngiltere’de üniversite bursu ile gayet mümkün olabilir, lakin ilk yılınızda muhakkak ücret ödemeniz gerekebilir. 

İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitiminin Bölümleri

İngiltere’den alınan yüksek lisans diplomaları dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği son derece güclü bir şekilde kendisini gösteriyor. Özellikle Avrupa’da yaşamak isteyen kişiler için en doğru tercihlerden biridir. İngiltere’de master yapmak istediğiniz alana göre, İngiltere tam anlamıyla nokta atışı olabilir. Örneğin; işletme, yöneticilik, sanat gibi alanlarda en doğru tercih İngiltere’de yüksek lisans eğitimleri olabilir.  Bununla birlikte, eğitimci ve akademisyen olmak isteyen kişiler de İngiltere’de master ya da bir diğer isimiyle yüksek lisans eğitimlerinden faydalanabiliyorlar.

Başvurular İçin Gerekli Şartlar ve Yapmanız Gerekenler         

Mezun olduğunuz üniversiteden transkript aldıktan sonra IELTS sınavına girip en az 6.5 puan almalı, Akademik referans mektubu, MBA isteyenler en az 2 senelik iş tecrübesi, Başarılı ve gerçekçi bir niyet mektubu, Portfolyo ve CV gereksinim listemizin başında. Tüm bu belgelerle istediğiniz okula başvurunuzu yapmalısınız. 4-6 hafta içinde geri dönüş alır ve ona göre hareket edebilirsiniz.

İngiltere’de Master Başvuru Tarihleri

Yüksek lisans programlarının başlangıcından en az 6 ay önce başvuru yapmalısınız. Programlar genellikle; Eylül- Ekim ve Ocak – Şubat olmak üzere iki farklı periyotta başlamaktadır. Yani, başvurular da Nisan ya da Ekim aylarında yapılmalıdır.

Yüksek Lisans Fiyatları Fiyatları

Yüksek lisans yapacağınız bölüm ve okula göre fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor. Sanat veya sosyal bölümler üzerine master yapmak isteyenlerin yıllık 10000 ile 14000 pound arası bir ücret ödemeleri gerekir.Fen ve teknik bilimler alanında master yapacaklar ise; yıllık 12000 ile 20000 pound arası okul ücreti ödeyeceklerdir.

Hangi Master Dereceleri Var?

Bunlardan ilki; ders ağırlıklı olarak bilinen programlardır: MA, MSc, MBA, MEd, MLitt, MEng ve LLM. Bu programların eğitim süresi 1 yıldır ve eğitim sonunda, sınav puanları ile tez değerlendirilmesi yapılarak diploma verilmektedir.

İkinci yüksek lisans program tipi, araştırma ağırlıklı olanlarıdır. Yani, MPhil ve MRes. Bu programların ülkemizde karşılığı yoktur. Eğitim süresi iki yıldır ve doktora yapmayı düşünenler için daha avantajlıdır. Çünkü mezun olan kişiler, doktoralarının bir kısmını tamamlamış kabul edilirler.

Son program türü ise, lisansüstü sertifikası olarak geçen; Pg Cert ve Pg Dip programlarıdır. Ders ve seminerlerden oluşan bir eğitim programı vardır. Süresi 9 ay kadardır ve yazılması beklenen tezin içeriği, diğer yüksek lisans tiplerine göre daha kısadır. İngiltere’de yüksek lisans / master yapmak istiyorsanız, gerekli bilgi ve danışmanlık  hizmeti için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar