York Eğitim Danışmanlığı

Stafford House FCE Hazırlık

Stafford House FCE Hazırlık

Stafford House FCE Hazırlık

İngiltere yaz okulu kategorisinde, sınav hazırlıkları ve üniversite hazırlığı içerisinde olan öğrencilerin tercih edebileceği Stafford House FCE Hazırlık Yaz Okulu Programı, özellikle 15 ile 17 yaş aralığındaki öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir yaz okulu programıdır. Stafford House, İngiltere yaz okulu programları arasında en çok geçmişi bulunan ve İngiltere'nin en köklü yaz okulu organizasyonlarından bir tanesi. Haziran ayı ile Ağustos ayları arasında değerlendirebileceğiniz bu İngiltere yaz okulu, öğrencileri A Level IB gibi programlara da hazırlayabiliyor. Bunun yanısıra, öğrenciler, kesinlikle branş bölümlerine, yani Coğrafya, Medya, İş yönetimi gibi alanlara da İngiltere yaz okulu programı doğrultusunda düzenlenen Stafford House FCE okulunda katılabilirsiniz. 

İngiltere Yaz Okulu Programlarından Stafford House FCE Okulu, Hangi İçeriklere Sahip?

 Stafford House bünyesinde tarihi Canterbury şehrinde gerçekleştirilen yaz okulu programı, üniversitelere hazırlık yapan öğrenciler için geliştirilen bir programdır. Akademik İngilizce derslerinin yanında Foundation, A Level, IB gibi programlara giriş ve alıştırma niteliğindedir. Programa katılımı beklenen öğrencilerin upper-intermediate seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. İngiltere Yaz Okulu programı dahilinde, 15 – 17 yaş arası gençler 3 hafta boyunca yoğun akademik İngilizce dersleri alırlar. Bu derslere ek olarak Kimya, Sosyoloji, Matematik, Coğrafya, Biyoloji, Medya, İş Yönetimi, Turizm, Edebiyat, Hukuk gibi genel dallarda da derslere katılıp hedeflerini kesinleştirmek adına bilgi sahibi olurlar. Alanında deneyimli eğitim liderleri eşliğinde, akademik derslerden farklı olarak İngiltere üniversitelerine giriş için istenen niyet mektubu yazımı ve mülakat teknikleri gibi konularda danışmanlık alırlar. Stafford House ilk sertifika programında öğrenciler, haftada 23 saati kapsayan akademik dil eğitimleri dışında yapılan eğitici ve kültürel geziler ve çeşitli aktiviteler sayesinde dil kazanımlarını sosyal çevrede etüt etme imkanına sahip olurlar.

Öncelikle, yaz okulu programlarının başlıca amacı öğrencileri gidilen hedef doğrultusunda hazırlamak, öğrencilerin okul içi iletişimlerini ve İngilizce dil pratiklerini geliştirmenin yanısıra öğrencilere eğitici ve öğretici gezi programları da düzenleniyor. Program boyunca şehir gezileri ve üniversite turları gibi eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca yüzme, müzik oyunları, futbol, badminton, masa tenisi ve kriket gibi etkinlikler ve çeşitli sportif aktiviteler yapılır.

Katılımların sağlandığı seviyelere bakıldığında ise; Upper- intermediate İngilizce eğitim olanağı mevcuttur. Haftada 23 saat akademik İngilizce dersi veriliyor. Sınıf mevcudu maximum 14 öğrenciden oluşuyor.

 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Stafford House
  • Seviye
   : Upper- intermediate İngilizce eğitim olanağı mevcuttur. Haftada 23 saat akademik İngilizce dersi yapılmaktadır. Sınıf mevcudu maximum 14 öğrenciden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : Stafford House School of English yurdunda (tek/çift kişilik) Aile yanı konaklama da mavcuttur.
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca şehir gezileri ve üniversite turları gibi eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca yüzme, müzik oyunları, futbol, badminton, masa tenisi ve kriket gibi etkinlikler ve çeşitli sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 1 temmuz – 29 Temmuz tarihleri arasında 3 haftalık dönemler şeklinde, 1 Hafta: Aile yanı konaklama 825GBP Yurt konaklama 860GBP
 • Program Sonucu

  Stafford House İngiltere Yaz Okulu Sınav Hazırlık Programı Avantajları Nelerdir?

   

  *Öğrenciler İngiltere eğitim sistemini tanıyıp tecrübeli eğitmenlerden bilgi alırlar.
  *İngiltere’de eğitim alma deneyimi yaşayarak kendileri için doğru ülke olup olmadığını test ederler.
  *Yetenek ve ilgi alanlarını keşfederler.
  *Başarılı bir üniversite başvurusu için niyet mektubu yazımı konusunda yardım alırlar.
  *Üniversite mülakatlarında karşılarına çıkabilecek soruları tecrübe ederler.
  *Üniversitelerin Open Days günlerine katılıp yerinde inceleme şansı bulurlar.
  *Kritik ve analitik düşünme, beyin jimnastiği aktivitelerine katılırlar.

 • Eğitim Merkezi

İlgili Programlar/Okullar