York Eğitim Danışmanlığı

Rosenberg IELTS Hazırlık Programı

Rosenberg IELTS Hazırlık Programı

Rosenberg IELTS Hazırlık Programı

St. Gallen yakınında Rosenberg bünyesinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı ile köklü ve deneyimli eğitim danışmanları liderliğinde keyifli bir dil eğitim olanağı sunar. Öğrenciler haftaiçi 40 dakikalık oturumlar ile gerçekleştirilen 5 derslik IELTS sınavına hazırlık çalışmalarına katılırlar. Alanında deneyimli eğitim liderleri ile modern ve tam donanımlı sınıflarda çok uluslu ortamda 1 hafta süren yoğun program dahilinde, dersler dışında akşamları etütler ve deneme sınavları gerçekleştirilir. Programın son gününde ise öğrenciler kapsamlı olarak hazırlanmış gerçek zamanlı IELTS deneme sınavına tabii tutulmaktadırlar. IELTS Hazırlık programına katılımı beklenen öğrencilerin ileri düzey yabancı dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Yoğun hazırlık programının yanı sıra öğrencilerin sınav stresini yenmeleri için tasarlanan geleneksel İsviçre okul oyunları, çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır. Ayrıca gerçekleştirilen geziler sayesinde öğrenciler hem İsviçre’yi keşfetme ve İsveç kültürünü tanıma, hemde sosyal ortamda dil becerilerini geliştirme şansına sahip olmaktadırlar. Böylelikle Rosenberg bünyesinde, özellikle yurt dışı eğitim hedefleyen gençler için tam kapsamlı eğitim olanağı sunar.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Institut auf dem Rosenberg
  • Seviye
   : Upper Intermediate seviyede yabancı dil bilgisi gerekmektedir. Hafta boyunca bireysel ve grup içi eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Program sonu gerçek zamanlı IELTS deneme sınavı yapılır.
  • Konaklama
   : Institut auf dem Rosenberg yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonu eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları golf, tenis, binicilik ve su sporları gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 06 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında 1 haftalık dönem şeklinde 1 Hafta: 2310 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler eğitim sistemi ve giriş şartları konusunda bilgi edinirler.
  *Niyet mektubu yazımı, mülakat teknikleri ve sınavlar için tecrübe kazanırlar.
  *Üniversitede tercih edecekleri bölümle ilgili rehberlik alırlar.
  *Tecrübeli eğitmenlerle birebir görüşmelerle eğitim hedefleri ve kişisel yetenekleri alanında çalışma yaparlar.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.

 • Eğitim Merkezi

İlgili Programlar/Okullar