York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Hult International Business School

Hult International Business School

Hult International Business School

Hult International Business School daha çok bilinen adıyla ise  Arthur D. Little School of Management 5 uluslar arası yerleşkesiyle MBA (master of business administration), işletme, özel şirketler yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış bir üniversitedir. Okul aynı zamanda kuzeydoğu Amerika eyaletleri (Yeni İngiltere) okulları birliği ( New England Association of Schools and Colleges), MBA Birliği ( Association of MBA’s) ve Bağımsız İngiliz İleri ve Yüksek Öğrenim Akreditasyon Konseyi (British Accre...

Hult International Business School daha çok bilinen adıyla ise  Arthur D. Little School of Management 5 uluslar arası yerleşkesiyle MBA (master of business administration), işletme, özel şirketler yönetimi gibi alanlarda uzmanlaşmış bir üniversitedir. Okul aynı zamanda kuzeydoğu Amerika eyaletleri (Yeni İngiltere) okulları birliği ( New England Association of Schools and Colleges), MBA Birliği ( Association of MBA’s) ve Bağımsız İngiliz İleri ve Yüksek Öğrenim Akreditasyon Konseyi (British Accreditation Council of Independent Further and Higher Education) ile akredite edilmiştir. Okul 1964 yılında işletme enstitüsü olarak kurulmuş ve kurulur kurulmaz da gelişmiş ülkelerde bulunan işletme dernekleri ve kurumlarıyla ortaklıklar sağlamıştır. Dünyanın dört bir yanında kampüsleri bulunmaktadır. Bu şehirlerden bazıları; Boston (ABD), San Francisco (ABD), Londra (İngiltere), Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Şanghay (Çin) ve New York (ABD) dir. Ayrıca bu okullara finansal destek de sağlamaktadır. Okulun diğer bir avantajı da eğitiminizi farklı farklı kampüslerden alarak tamamlayabilme imkânı sunmasıdır.

Hult International Business School özellikle 2010 yılı ve sonrasında büyük bir başarı yakalamış ve kendisinden sıkça söz ettirerek bir marka değeri yaratmayı başarmıştır. Aynı zamanda okul tüm dünyadaki işletme okulları arasında %1’lik dilimde yer almaktadır. Financial Times reytinglerine göre 2012 yılında en iyi uluslar arası deneyim olarak seçilmiş, ayı zamanda en iyi işletme fakültesi olarak dünya çapında ilk 100 üniversite arasında, kariyer gelişimi alanında da ilk yirmi arasında yer almaktadır. 2012 yılında yılın en iyi işletme profesörü ödülünü de almıştır.

Hult International Business School bünyesinde 2,250 öğrenci bulundurmaktadır ve öğrencilerine mezun olduktan sonra özel şirketlerde en iyi statülerde çalışma imkânı sunmaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar