York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi

Hollanda Delft Teknoloji Üniversitesi

Hollanda’da üniversite okumak isteyen uluslar arası öğrencilerin en çok tercih ettiği Delft Teknoloji Üniversitesi, bir enstitü mentalitesiyle eğitim veriyor ve ülkenin güneyinde yer alan Delft şehrinde 1842 yılında kurulan köklü bir üniversite görünümü çiziyor. Üniversite, 2018  QS Dünya Ranking listesinin dünya başarı sıralamasında 54., Hollanda üniversiteleri arasında 1. sırada bulunmaktadır.  2500 bilim adamıyla ülkenin en büyük ve en geniş kapsamlı teknik üniversitesi olan Delft; tasarım, m...

Hollanda’da üniversite okumak isteyen uluslar arası öğrencilerin en çok tercih ettiği Delft Teknoloji Üniversitesi, bir enstitü mentalitesiyle eğitim veriyor ve ülkenin güneyinde yer alan Delft şehrinde 1842 yılında kurulan köklü bir üniversite görünümü çiziyor. Üniversite, 2018  QS Dünya Ranking listesinin dünya başarı sıralamasında 54., Hollanda üniversiteleri arasında 1. sırada bulunmaktadır.  2500 bilim adamıyla ülkenin en büyük ve en geniş kapsamlı teknik üniversitesi olan Delft; tasarım, mühendislik ve bilim alanlarında 8 fakülte ve 14 lisans programıyla öğrencilerine İngilizce olarak hizmet verir.

 Fizik ve kimya dallarında 3 Nobel ödülü sahibi üniversitenin Lisans  programlarına başvuru yapmak isteyen yabancı öğrencilerin, lise diplomalarının eş değer sayılabilmesi için matematik, fizik, kimya ve biyoloji derslerinden sınava katılmaları ve başarılı olmaları gerekmektedir. Okulun öğrenim ücretleri  AB vatandaşı olmayanlar için BSc (Lisans) dallarında 10.000 Euro, Yüksek Lisans (MSc) dallarında 16.000 Euro’dur.

Hollanda’da üniversite eğitimi dendiğinde, iyi bir itibar çizen Delft Teknoloji Üniversitesi modern bir üniversitenin güçlerini zengin bir gelenekle birleştirir. Üniversitenin sekiz fakültesi teknolojik gelişimin ön saflarında yer almaktadır ve çalışmaları, toplumun yararına bilimsel ilerlemeye katkıda bulunmaktadır. Delft Teknoloji Üniversitesi, sadece Hollanda’da üniversite programları arasında değil, dünyadaki en iyi teknoloji üniversiteleri arasında. Bir parantez açmak gerekirse şu şekilde bir grafiği var; QS sıralaması 2011 Mühendislik ve Teknoloji alanında dünya çapında 18. Üniversite. Nitelikli araştırma ve eğitim standartları üstün tesisler, araştırma enstitüleri ve araştırma okulları tarafından destekleniyor.

 Delft Teknoloji Üniversitesi, yurtdışı eğitim programları arasında olduğu kadar Hollanda'daki birçok eğitim ve araştırma kurumuyla da işbirliği yapan bir anlayışa sahip. Araştırma ve öğretimin yüksek kalitesi uluslararası bir üne sahip ve TU Delft, hükümetler, ticaret dernekleri, danışmanlıklar, sanayi ve küçük ve orta ölçekli şirketlerle çok sayıda temas halinde.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Delft Teknoloji Enstitüsü
  • Seviye
   : Hollanda'da üniversite eğitimi veren Delft'in Uygulamalı Yer Bilimleri, Uygulamalı matematik, Uygulamalı Fizik, Mimari, İnşaat mühendisliği, Klinik Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Endüstriyel Tasarım Mühendisliği,Yaşam Bilimi ve Teknolojisi Deniz Teknolojisi Makine Mühendisliği Moleküler Bilim ve Teknoloji Nanobiology, Sistem Mühendisliği, Politika Analizi ve Yönetimi
  • Konaklama
   : Aile yanı konaklama seçeneklerinin yanısıra, okul yurtlarında konaklama ve hostel konaklaması gibi seçenekleriniz var.
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : Fiyat bilgileri için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar