York Eğitim Danışmanlığı

Harvard University Boston

Harvard University Boston

Harvard University Boston

1636 yılında kurulan Harvard University kendini eğitimde mükemmelleşmeye ve mümkün olan en etkili ve verimli araştırmaları yapma imkanı sunmaya adamış tüm dünyada etkili olabilecek liderler yetiştirmekte olan dünyaca ünlü bir özel üniversitedir. Dünya sıralamasında 4. olan Harvard Üniversitesi, insanın sahip olduğu bilginin sınırlarını zorlayacak bir eğitim ve araştırma sistemine odaklanmıştır. Eğitimi ciddi bir yatırım olarak gören, öğrencileri oldukça heyecanlandıracak olan Harvard Üniversites...

1636 yılında kurulan Harvard University kendini eğitimde mükemmelleşmeye ve mümkün olan en etkili ve verimli araştırmaları yapma imkanı sunmaya adamış tüm dünyada etkili olabilecek liderler yetiştirmekte olan dünyaca ünlü bir özel üniversitedir. Dünya sıralamasında 4. olan Harvard Üniversitesi, insanın sahip olduğu bilginin sınırlarını zorlayacak bir eğitim ve araştırma sistemine odaklanmıştır. Eğitimi ciddi bir yatırım olarak gören, öğrencileri oldukça heyecanlandıracak olan Harvard Üniversitesi,öğrencilerinin yaklaşık %60’ına çeşitli finansal olanaklar da sunmaktadır.

Harvard ÜniversitesiAmerika Birleşik Devletleri‘nin en eski yüksek öğretim kurumudur. Kampüsleri Cambridge ve Boston, Massachusetts’te bulunmaktadır. Tüm Dünya genelinde 360.000 mezunu bulunan üniversite her yıl 20.000’den fazla lisans, yüksek lisans ve özel/profesyonel öğrenci kabul etmektedir. Yaklaşık 1.5 km2 alan üzerine kurulmuş olan kampüsünde uluslararası öğrencilere toplam öğrenci sayısının %10’u kadar kontenjanla kapılarını açmaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

İlgili Programlar/Okullar