York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Goldsmith University of London

Goldsmith University of London

Goldsmith University of London

Goldsmith University of London Londra’nın güney doğusunda yer alan New Cross semtinde bulunan University of London’a bağlı bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite sanat, tasarım, insan ve sosyal bilimler alanında uzmanlaşmıştır. Kuruluş yılı her ne kadar 1904 olarak geçse de Goldsmiths 1891 yılında Goldsmiths’ Technical and Recreative Institute adıyla enstitü olarak eğitime başlamıştır. Bu anlamda Goldsmiths University köklü bir zengin bir akademik geçmişe sahiptir. Üniversite aynı zama...

Goldsmith University of London Londra’nın güney doğusunda yer alan New Cross semtinde bulunan University of London’a bağlı bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversite sanat, tasarım, insan ve sosyal bilimler alanında uzmanlaşmıştır. Kuruluş yılı her ne kadar 1904 olarak geçse de Goldsmiths 1891 yılında Goldsmiths’ Technical and Recreative Institute adıyla enstitü olarak eğitime başlamıştır. Bu anlamda Goldsmiths University köklü bir zengin bir akademik geçmişe sahiptir. Üniversite aynı zamanda yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlarıyla da bilinmekte öğrencileri de tüm eğitim süreçleri ve sonrasında bu yaklaşımın bir parçası haline getirmektedir.

Goldsmith University of London’ın bünyesinde 2 ana fakülte bulunmaktadır. Bunlar; Sanat Fakültesi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’dir. Bu fakültelere bağlı olarak da tasarım, psikoloji, drama, sosyoloji, politika, medya, müzik, edebiyat, görsel sanatlar, antropoloji gibi bölümleri vardır. Özellikle sanat okulu İngiltere’nin en prestijli okullarındandır ve her yıl birbirinden parlak mezunlar vermektedir. Sanat, iletişim ve sosyal bilimler alanlarında da üniversite oldukça başarılıdır. İyi bir eğitim vermektedir ve öğrenci odaklı akademisyen kadrosuyla yenilikçi bir çizgide yer almaktadır. Her öğrencinin bir değer ve okulun temsilcisi olduğunu savunan bu bakış açısı nedeniyle akademisyenler son derece sıcakkanlı ve ilgilidirler. Üniversite bünyesinde zengin bir içeriğe sahip ve 24 saat açık olan bir kütüphaneyi de bulundurmaktadır. 2008 yılında okul dünya lideri okullar araştırmasında İngiltere’de 9. Olmayı başarmıştır. Sosyoloji bölümünde özellikle okulun yüksek bir başarı ve performans grafiği vardır ve medya ve iletişim bölümündeki resmi başarı oranı %80’dir.

Goldsmith University of London’ ın 10200 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.  Okul öğrencilerinin neredeyse %20’si İngiltere dışından gelmiştir. Üniversite bu özelliğiyle size kozmopolit bir kampüs ve arkadaşlıklar deneyimi sunacaktır. Mezunları arasında Brian Molko gibi önemli isimler de yer almaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar