York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Georgian College Kanada Master Programı

Georgian College Kanada Master Programı

Georgian College Kanada Master Programı

Kanada’da üniversite programları, özellikle çift diploma seçenekleriyle ön planda olan Kanada Georgian College ile master programlarına katılım sağlayan kişiler, aynı zamanda stajyerlik ve eğitim fırsatlarını elde edebilirler. Kanada master programları arasında yoğun olarak tercih eidlen Kanada Georgian College master programı, katılımcılarına aynı zamanda İngilizce hazırlık kurları da düzenliyor. Bir diğer taraftan, Kanada’da üniversite ve master programına katılım sağlayacak olan kişiler, terc...

Kanada’da üniversite programları, özellikle çift diploma seçenekleriyle ön planda olan Kanada Georgian College ile master programlarına katılım sağlayan kişiler, aynı zamanda stajyerlik ve eğitim fırsatlarını elde edebilirler. Kanada master programları arasında yoğun olarak tercih eidlen Kanada Georgian College master programı, katılımcılarına aynı zamanda İngilizce hazırlık kurları da düzenliyor. Bir diğer taraftan, Kanada’da üniversite ve master programına katılım sağlayacak olan kişiler, tercihlerini Georgian College’tan yana kullanmaları durumında IELTS sınavına alternatif sınavlarla da master eğitimi alabilirler. Michigan testi olarak adlandırılan bu üniversiteye-mastera giriş sınavı, Georgian College’ın radarında tuttuğu giriş sınavlarından bir tanesi.

Kanada’da üniversite eğitimi ile lisans ya da master eğitimi alırken part time çalışma izni alabilme yetkisi sadece Georgian College öğrencilerine de izin veriliyor. EAP programında level-5 ve sonrasını bizde okuyacak ve ondan sonrada diğer programlara devamedeceğini gösteren öğrenciler bu hakka sahiptirler. Sadece dil değil dil+program öğrencilerine bu hak tanınıyor.

Kanada'da Üniversite Eğitimi: Hem Lisans Hem de Yüksek Lisans

Kanada’da Georgian College’ta master programı ile  eğitim almayı amaçlayan öğrenciler, akademik ve mesleki eğitim verir ve öğrencilere lisans ve üzeri diploma dereceleri; yani BA, BSc, MA, MSc, PhD gibi derecelerde eğitim alabilecekler. Sanat ve teknik yüksekokulları ise çeşitli sanat dallarında ve teknoloji alanlarında sertifika ve diploma programları sunar ve iş eğitimi verirler. Bu yüksekokullardan üniversitelere yatay geçişler bazen mümkündür. Quebeck’te ise, popülasyon nedeniyle sistem biraz daha farklı bir şekilde işliyor.

CEGEPS olarak eğitim sistemince bilinen iki çeşit program vardır: 3 yıllık mesleki programlar ve iki yıllık ön lisans programları. Üniversiteler ve yüksek fakültelerin arasında, Kanada genel olarak bir konumda bulunan çok sayıda üniversite yüksek okul barındırıyor. Kanada’da üniversite eğitimi veren ve aynı zamanda master eğitimi de sağlayabilecek olan Georgian College da bunlardan bir tanesi. Özetle; Georgian College’ta, iç mimarlıktan mühendislik bölümlerine kadar geniş yelpazede eğitimler mevcut.

 

 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Georgian College
  • Seviye
   : Master, lisans, ön lisans, sertifika programlarına yönelik ve seviyelerde eğitim veriliyor.
  • Konaklama
   : Aile yanı ya da okul yurtlarında konaklama seçenekleri sunuluyor
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : Georgian College Kanada'da master fiyatları ve lisans fiyatları yaklaşık 15 bin CAD olarak değerlendirilebilir.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar