York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Georgetown University Washington

Georgetown University Washington

Georgetown University Washington

1789 tarihinde kurulan Georgetown Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletlerinde Georgetown, Washington’da bulunan özel bir üniversitedir. Georgetown Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en eski Cizvit ve Katolik üniversitesi olmasıyla bilinmektedir. Uluslararasi ilişkiler bölümü dünyanın en iyi uluslararası ilişkiler bölümü olarak adlandırılmaktadır. Kamu politikaları, hukuk ve işletme bölümleri dünyanın en iyi eğitim kurumlarının sıralandığı listelerde en üst sıralarda gelmektedir. Bill C...

1789 tarihinde kurulan Georgetown Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletlerinde Georgetown, Washington’da bulunan özel bir üniversitedir. Georgetown Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en eski Cizvit ve Katolik üniversitesi olmasıyla bilinmektedir. Uluslararasi ilişkiler bölümü dünyanın en iyi uluslararası ilişkiler bölümü olarak adlandırılmaktadır. Kamu politikaları, hukuk ve işletme bölümleri dünyanın en iyi eğitim kurumlarının sıralandığı listelerde en üst sıralarda gelmektedir. Bill Clinton, eski ABD başkanı, Gloria Macapagal, Filipinler cumhurbaşkanı, Pearl Bailey, şarkıcı/oyuncu, Allen Iverson, NBA oyuncusu gibi başarılı mezunlar vermiş olması da bu nedenle şaşırtıcı değildir.

Georgetown Üniversitesi’nin ana yerleşkesi Georgetown’da Kanal Yolu, P Caddesi ve Reservoir Yolu arasında Washington’dadır. Üniversitenin toplam 8 binasındaki kütüphanesi 2,435,298 adet kaynak bulundurur.

Yaklaşık 0.5km2’lik bir alan üzerine kurulmuş olan kampüsünde 17.800 civarı öğrenciye hizmet veren Georgetown Üniversitesi bu kontenjanın yaklaşık %8’ini uluslararası öğrencilere ayırmaktadır. Kurumda yaklaşık olarak her 11 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar