York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Fransa Dil Okulu

Fransa Dil Okulu

Fransa Dil Okulu

Fransa’da dil okulu tercihleriniz, Kanada’nın sonrasında ikinci tercihiniz olabilir. Fransa dil okulları, genellikle Fransız liselerine giriş yapacak olan öğrenciler ya da iş için Fransızcalarını geliştirmek isteyen öğrenciler ve katılımcılar tarafından tercih ediliyor. Fransa’da, York Education Solutions ağırlıklı olarak Paris’teki dil okulu programlarından faydalansak da, diğer şehirler de York Education Solutions bünyesinde olabilir.  Fransa yurtdışı dil okulu progrmları ile DELF kursları, iş...

Fransa’da dil okulu tercihleriniz, Kanada’nın sonrasında ikinci tercihiniz olabilir. Fransa dil okulları, genellikle Fransız liselerine giriş yapacak olan öğrenciler ya da iş için Fransızcalarını geliştirmek isteyen öğrenciler ve katılımcılar tarafından tercih ediliyor. Fransa’da, York Education Solutions ağırlıklı olarak Paris’teki dil okulu programlarından faydalansak da, diğer şehirler de York Education Solutions bünyesinde olabilir.  Fransa yurtdışı dil okulu progrmları ile DELF kursları, iş için kurslar, yoğun Fransızca, konuşma için Fransızca gibi eğitimler veriliyor.

Fransa Dil Okulları Hangi Şehirlerden Tercih Ediliyor?

Fransa’ da Paris, Nice, Montpellier, Normandy, Cannes şehirlerinde Fransızca kurslar mevcut olsa da ağırlıklı olarak Paris, elbette Fransa’da dil okulu programlarının ağırlıkta olduğu bölgeler. Fransa’ da Fransızca kursları ve Fransızca eğitimi konusunda geniş çapta ve sadece eğitim odaklı değil aynı zamanda lisans, lisans üstü ve kariyer planlamaları yapan bir danışmanlık kurumu olarak kurs, şehir tercihi, program seçimi, kurs kabullerinin getirtilmesi, vize işlemleri York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’nca titizlikle yürütülüyor.

Sadece Fransa’daki dil okulu programlarına katılım sağlamakla birlikte, Fransa’ya alternatif tüm eğitim programlarından da faydalanabileceksiniz.

Fransa’ da Fransızca Dil Okulları Eğitim Programları 

Genel Fransızca

Yoğun Fransızca

İş için Fransızca Dil Eğitimi

DELF Sınavı Kursları ve Birebir Programlar

Fransızca Hazırlık senesi Kursları-Üniversite eğitimi için

Fransızca ve Profesyonel Sertifika Programları

Paris’teki Fransızca dil kursları aylık 500Euro – 800 Euro arasında değişkenlik gösteriyor. Bazı Fransızca dil okulları uzun dönem eğitimlerde veya kendilerinin belirledikleri sezonlarda özel kampanyalar ya da indirimler uygulanıyor.

 

Fransa’ da şehirlere göre konaklama seçenekleri ve ücretleri değişkendir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları mevcuttur. Dil kurslarında en çok tercih edilen konaklama seçeneği aile yanı konaklamadır. Fransızca dil okulları ücretleri aylık 350 Euro – 600 Euro arasında değişmektedir. Fransa’da bir öğrencinin aylık yaşam giderleri aylık 300 Euro – 600 Euro arasında değişmektedir. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Fransa’ da yaşam giderleri diğerlerinden bir hayli düşüktür.

Fransa öğrenci vizesi, okul kaydının yapılmasından 15 gün sonrası tamamlanmaktadır. Eğitim süresine  göre vize verilir, vize alınan yerler bu konuda, yani süre konusunda fazlaıyla titiz davranıyorlar. Fransa dil okulu programlarına, dönemden döneme değişen 3 çeşit Fransa vizesi vardır.

Kurs süreniz 12 hafta ise: Turistik Schengen vizesi, kurs zamanı 24 haftaya kadar ise: uzatım yapılamayan öğrenci vizesi verilen vizeler ve son olarak kurs süreniz 24 hafta ve üzeri ise: uzatılabilen öğrenci vizesi. Bu vize türü, lisans ya da lisans üstü program okumak isteyen öğrencilere tavsiye ediliyor.

Fransa Dil Okulları ve Konaklama Şartları

Fransa’da dil eğitimi alacak öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir tanesi aile yanı konaklama seçenekleri olabiliyor. Bunun en büyük avantajı öğrenci, pratik ingilizcesini aile ile konuşarak ve de aile içi iletişim kurarakgeliştirebilmesi ve aynı zamanda ülke kültürünü daha yakından tanıma fırsatına sahip olmasıdır.

Üniversite kampüsünde, okul grubuna bağlı olan yurtlarda, genelde iki ya da üç kişilik odalarda kalınır. Üniversite hayatını tanımak ve okulun avantajlarından faydalanmak gibi avantajları var.

Paris’teki dil okulları  kurs almak isteyen öğrenciler, hostellerden de yararlanabilirler. Hosteller genellikle çok sayıda öğrencinin kaldığı şehir merkezinde bulunan pansiyonlardır.

Dil Kurslarına Katılmadan Önce Gerekli Evrak ve Dosyalar

Okulların başvuru formları, eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra;

Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların çıktıları.

Banka teminatı. (Bu mektupla ilgili detayları York Education Solutions danışmanlarına sorabilirsiz).

Sponsor teminat mektubu. (Eğitim maliyetlerinizi giderecek olan, sponsor kişi ya da kişilerden alınacak mektuplar)

Fransada alacağınız dil eğitimini ihtiyaçlarınız, tercihleriniz ve bütçenize orantılı olarak biçimlendirebilirsiniz. Dilerseniz haftalık 20 saatlik içerikli genel Fransızca kurslarına katılabilir, dilerseniz eğitiminizi daha da yoğunlaştırmak için yoğun Fransızca kursu alabilirsiniz. Fransa dil okullarında eğitime 2 hafta ile 36 hafta arasında değişen sürelerle devam edilebilir.

Dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan Fransa, başta Paris ve eşsiz güzellikteki birçok şehriyle her yıl binlerce turist tarafından tercih edilmektedir. Fransa’da mimari, sanat ve kültür alanında önemli özelliklere sahip birçok şehir bulunmaktadır. Mimari açıdan Fransa’yı öne çıkaracak bir stil bulunmamakla birlikte ülkede mimari eserlerin çoğu Roma döneminden kalmadır. Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, mimari harika Notre Dame Katedrali, Chartres Katedrali, Sace - Ceur Bazilikası, Zafer Takı, Pantheon gibi binalar Fransa'da dil okulu programlarıyla ayrıca keşfedebileceğiniz ayrı bölgelerdir. Yurtdışında Fransızca kursuna giderken, Fransa’yı da keşfetme fırsatı bulacaksınız.

 

Fransa, coğrafi konumu, tarihi ve kültürel etkinliklerin yanında eğitim alanında da özel bir yere sahiptir. Sosyal devlet bilinciyle ücretsiz eğitim olanakları sunan Fransa, kaliteli eğitim sistemiyle her yıl yabancı öğrencilerin yoğun talepleriyle karşılaşmaktadır. Fransızcanın dünyanın önemli dillerinden biri olması ve yurtdışında Fransızca kursuna gitmek isteyenlerin sayısının artması Fransa’da dil kursunun sayısının artmasının en önemli nedenlerindendir. Fransa’da Fransızca kurslara ve Fransa dil okulu programlarına gitmek isteyenler için öncelikli tercihimiz ce tavsiyemiz Paris olmasının yanısıra, Rouen, Nice ve Cannes‘da ideal eğitim olanaklarına sahip Fransızca dil okulları bulunuyor.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar