York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

EAE Business School

EAE Business School

EAE Business School

İspanya’da üniversite eğitimi sağlayan EAE Business School Madrid, 2006 yılında hayata geçti, kampüsü şehrin finansal merkezi olan Calle Menendez Pidal’da avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri kabul ediyor. İspanya Madrid’te üniversite programı içerisinde Lisans ve yüksek lisans programları sunan EAE Business School Madrid, Universidad Camilo Jose Cela ile ortak diploma sunmakla beraber, öğrenciler de programları sonunda çift diploma alabilirler. Avrupa’da üniversite eğitimi içi...

İspanya’da üniversite eğitimi sağlayan EAE Business School Madrid, 2006 yılında hayata geçti, kampüsü şehrin finansal merkezi olan Calle Menendez Pidal’da avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri kabul ediyor. İspanya Madrid’te üniversite programı içerisinde Lisans ve yüksek lisans programları sunan EAE Business School Madrid, Universidad Camilo Jose Cela ile ortak diploma sunmakla beraber, öğrenciler de programları sonunda çift diploma alabilirler. Avrupa’da üniversite eğitimi için çokça tercih edilen şehirlerden olan  Madrid, İspanya’nın başkenti olmakla birlikte Madrid bölgesinin de yönetim merkezidir. Yurtdışında iş fırsatlarını geliştirmek isteyen öğrenciler için İspanya’da üniversite eğitimi veren Madrid, İspanya’nın siyasi, ekonomik ve sosyal merkezi olarak öğrencilere avantajlar sunuyor.

EAE Business School, üniversite ranking sıralamalarını belirten 2014 MERCO sıralamasına göre İspanya’daki en iyi 2. Business School olarak gösteriliyor ve bununla birlikte tekrar kısa bir süre öncesinde İspanya’nın en iyi gazetesine göre okulun 6 master programı İspanya’nın en iyileri arasında gösterildi. EAE Business School, America Economia’da dünya çapındaki en iyi 30 Business School arasında da yerini aldı. Bununla birlikte bu İspanya üniversitesi EAE Business School,  Acreditado por AEEDE, EFMD, CLADEA ve forQ üyesidir.

İspanya’da Üniversite  EAE Business School Kariyer Açısından Hangi Avantajlara Sahip?

Okulun profesyonel kariyer servisi öğrencilerin mesleki beklentileri ve istekleri doğrultusunda rehberlik servisi ve destek sağlamaktadır. EAE Business School’da 5 kıtadan ve 72 farklı ülkeden %95’i profesyonel deneyime sahip olan katılımcılar bulunuyor. Okulun mezunları 35 ülkede Unilever, La Perla, Peugeot, Danone, Vodafone, Coca Cola, DHL, Philips, Dia, Allianz, Teva gibi firmalarda ve 28’den fazla farklı sektörde çalışmaktadırlar.

Avrupa EAE Business School Madrid Master Programı Barındırıyor Mu?

Elbette, İspanya’da üniversite programları da MBA programları da sağlayabilir. MBA International Business- Master of International Business- Master in Marketing and Sales olarak bilinen EAE Business School Madrid yüksek lisans programları 1 yıllık eğitimden oluşuyor ve eğitim ücretleri 17,175 Euro ile 27,000 Euro arasında değişkenlik gösterir. Programlara katılmak isteyen öğrencilerin 2 yıllık iş tecrübesine sahip olmaları gerekiyor. Master in Marketing and Sales programına katılacak adaylardan iş tecrübesi beklenmemekle birlikte Universidad Camilo Jose Cela’dan da diploma verilir ve böylece öğrenciler çift diploma sahibi oluyorlar. MBA International Business programına katılan öğrenciler ise eğitimlerinin 1 sömestr’ını New York Pace University ’de alabilmektedirler. Yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen adayların IELTS’ten minimum 6,5 seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmekte ve lisans mezunu olmaları gerekir. Öğrencilerin IELTS sınavına girme zorunluluğu yoktur.

İspanya'da üniversite eğitimi devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler aracılığıyla veriliyor. Çoğu İspanya üniversiteleri, programda dört yıl olan eğitim süresi, mimarlık, tıp ve bazı mühendislik programlarında daha uzun olabilir. Yani, tıpkı Türkiye’deki gibi. Bazı özel enstitüler ve eğitim kurumları ile eğitim dili İngilizce olan İşletme üzerine verilen lisans eğitimlerinde üç yıllık süreler de söz konusu olabiliyor.

İspanya’da Üniversite Okumak İçin Gerekli Adımlar: Sınavlar ve Yol Haritası

İspanya üniversitelerinde eğitim dili genel haliyle İspanyolca olarak ön planda. Birçok özel üniversitede eğitim İngilizce olarak da sunulmaktadır. İspanya'da eğitim almayı düşünen yabancı öğrencilerin bazı ön koşulları yerine getirmesi gerekiyor. İspanya'da üniversite eğitimlerini İspanyolca olarak almak isteyen öğrencilerin en az B2 seviyesinde İspanyolca bilmeleri de elbette gerekiyor. İspanya'da üniversite eğitimi alabilmek ve iyi okullardan birisine girmek için öğrenciler, mezun oldukları orta öğretim kurumlarından aldıkları diplomalarınında İspanya'ya denk olduğunu danışmanlık aracılığı ile onaylatması gerekiyor. İspanya’da üniversite okumak için alınan sınav, İspanya'daki üniversiteye giriş sınavı olarak dikkat çekiyor. İki yıllık meslek yüksek okuluna gitmek isteyen öğrencile ise bu sınavdan ayrı tutulurlar. Avrupa’da üniversite eğitimi ile en çok tercih edilen fakültelerden biri olan güzel sanatlarla ilgili okullara gitmek isteyen öğrencilerin okulun kendi açtığı yetenek sınavlarına girmesi gerekiyor.

 

Türkiye'de bulunan Fransız, İtalyan ve Alman liselerinden mezun olmuş öğrenciler, herhangi bir sınava girmeden veya denkliğe ihtiyaç duymayanların İspanya'daki üniversitelere Selectividad olarak adlandırılan İspanya’da üniversite sınavına girmeden başvuru yapmaları mümkün. Ayrıca Avrupa Birliği'nde denkliği bulunan International Baccalaureate – Uluslararası Bakalorya (IB) diploması veren liselerden mezun olanların da Selectividad (PAU) sınavına girmelerini gerek kalmayacak. Tüm bu okullardan mezun olmuş ve Selectividad sınavına girmelerine gerek olmayan İspanya’da üniversite yerleşimlerine dikkat edilen kriter; mezun oldukları okullar, mezuniyet not ortalaması ve lise eğitimleri sırasında seçecekleri bölümü ilgilendiren dersleri almış olmaları.

 

Öğrenciler tüm şartları karşılamalarına rağmen dil yeterliliği taşımıyorlarsa, öncelikle Dil eğitimine ve Selectividad  hazırlık kursuna gitmeleri İspanya'da üniversite eğitimi için izlenecek doğru yoldur. Öğrenciler dil eğitimleri için İspanya'ya giderek B2 seviyesine gelecek şekilde İspanyolca öğrenirler. Bu öğrenciler şartlı kabul edilmiş sayılmaktadır. Dil kursun bitmesiyle birlikte Selctividad hazırlık kurslarına devam edeceklerdir. Öğrencilerin üniversite başvuru işlemleri Selctividad sınavı sonucuna göre belli olacak bir detay.

 

Not edin; MBA programı her yıl ekim ve nisan aylarında başlar.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : EAE Business School
  • Seviye
   : İspanya ve Advanced seviyesinden İngilizce dil eğitimi sağlar ve bu dil bilgisine sahip öğrencileri kabul ediyor
  • Konaklama
   : Yurt konaklaması, öğrenci evi ile konaklama ve aile yanı konaklama
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar