York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Domus Academy

Domus Academy

  Domus Academy İtalya'da master eğitimi veren dünyaca tanınan özel bir tasarım okuludur. Milano'da bir diğer NABA Üniversitesi ile aynı kmpüste. İtalya’da üniversite eğitimi programı doğrultusunda tasarım ve tasarım yönetimi alanlarında  master eğitiminin yanısıra lisans diplomaları da  sunar.  2017 2018 yılında, yani bu yıl itibariyle ilk defa üniversite programlarına öğrenci kabulüne başladılar. Eğitim programları İtalyan tasarım sektörü ile birlikte hazırlanır ve sektörün tanınmış isimleri ...

 

Domus Academy İtalya'da master eğitimi veren dünyaca tanınan özel bir tasarım okuludur. Milano'da bir diğer NABA Üniversitesi ile aynı kmpüste. İtalya’da üniversite eğitimi programı doğrultusunda tasarım ve tasarım yönetimi alanlarında  master eğitiminin yanısıra lisans diplomaları da  sunar.  2017 2018 yılında, yani bu yıl itibariyle ilk defa üniversite programlarına öğrenci kabulüne başladılar. Eğitim programları İtalyan tasarım sektörü ile birlikte hazırlanır ve sektörün tanınmış isimleri eğitmen olarak derslere girilebilir. Böylece Domus Academy öğrencileri, İtalya’da üniversite ile birlikte İtalyan tasarım sektörünü tanıma ve kendilerini tanıtma şansını yakalayabilirler. İtalya’da üniversite eğitimi de veren Domus Academy’den başarıyla mezun olan ve uygun kriterlere sahip olan öğrenciler Domus Academy diploması ile birlikte NABA Üniversitesi Diploması alabilecekler.

İtalya’da Üniversite Eğitimi ve Çalışma Fırsatları

Domus Academy İtalya’da üniversite programı içersinde öğrencilere sektör deneyimi kazandıran bir staj dönemi fırsatı da veriyor. Elbette bunun için öncelikle lisans programınızı tamamlayarak İtalya’da master programlarına girmeniz beklenir. Böylece eğitim programı dahilinde öğrenciler İtalya’da sektör deneyimi kazanırlar. Tüm üniversite eğitim programı sektörel workshoplardan ve seminerlerle doludur. Öğrenciler okul yaşamları sürerken ünlü tasarımcılarla tanışma ve tanınmış şirketlerle proje yapma şansı yakalarlar.

Domus Academy ile İtalya'da Master ve Pre-Master Programları

Son yıllarda, İtalya’da üniversiteler ile birlikte pre master ve master programları da uluslar arası öğrenciler tarafından dikkat çekiyor. Elbette en çok katılım alan eğitim ve mezuniyet programı master oldu. Bir diğer taraftan da pre- master programı ise master programlarına katılım sağlamak isteyen ama dil veya tasarım konularında destek duyan öğrenciler için tasarlanan 16 haftalık programlar olarak ön plandalar. Katılımcılar pre-master süresince portfolyolarını master programına kabule uygun hale getirecek tasarım konusunda projeler yaparlar.

İtalya’da üniversite eğitimi alacak olan kişiler Domus Academy ile birlikte mimarlık, iş yönetimi, tasarım, moda eğitiim alabilirler.

Nova Domus Academy’nin Türkiye’deki temsili Yok Education Solutions’a başvurarak başvuru dosyanızı yanlışsız ve hatasız bir şekilde şekilde hazırlanmasını sağlayacağız .Kabul edilmiş portfolyo örneklerini beraber inceleyerek sizi yansıtan özgün portfolyolarınız ile profesyonel ve çözüm odaklı bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İtalyan akademilerine kabul için lise mezuniyeti yeterlidir ve eğitimleri başlangıç seviyesinden itibaren verdikleri için portfolyo talep etmezler. Özel akademilerde 6 ay, 1 yıl, 3 yıllık programlar veya üst düzey 1 yıllık master programları sunulur. Eğitim dili ağırlıklı olarak İngilizce olarak kabul ediliyor. Burası çok önemli; YÖK onaylı özel statüdeki okullar arasında NABA, Domus Academy’nin ismi geçiyor. Ancak bu programlara başvuru esnasında portfolyo sunmanız ve en az 12 yıllık lise mezunu olmanız zorunludur.

 Üniversite Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Okul ücretleri 1 akademik yıllık programlar için yaklaşık 7000 Eur’dan başlar ve 26,000 Euro'ya kadar da devam edebilir bir fiyat. Floransa, Milano, Roma gibi şehirlerde İtalya’da üniversite eğitimi alabilirsiniz. Türkiye’ye yakın ve bir çok seçeneğe sahip havayolu ile rahatlıkla uçabileceğiniz bir ülkedir. Ayrıca ülkenin çok gelişmiş raylı sistem ve toplu taşıma hattı sayesinde en küçük kasabalara dahi rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve ziyaret edebileceğiniz bir konuma sahip. Böyle bir ulaşım ağı dolayısıyla da sizlerin yaşam masrafları da biraz daha düşmüş olacak.İtalya’da üniversite eğitimi ile birlikte tasarım, sanat ve moda alanında bakış açınızı genişletmek, dünyaya açılmak ve kariyerinizde ilerlemek için tercih edebileceğiniz en iyi alanlardan bir tanesi.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Domus Academy
  • Seviye
   : İleri seviye İngilizce ve ifade edebilecek kadar İtalyanca gerekebilir. Zira, Domus Academy ile İtalya'da üniversite okumak isteyen öğrenciler öğretimlerini ağırlıklı olarak İngilizce'den görecekler.
  • Konaklama
   : Aile yanı konaklama, okula bağlı yurtlarda konaklama ve öğrenci evi seçenekleriniz bulunuyor. Gerekli detayları, yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : 20,000 Euro olarak belirlendi. İtalya'da üniversite eğitimi sırasında göz önünde bulundurmanız gereken yaşam masrafları için, ofisimizi aramanız yeterli!

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar