York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Dartmouth college

Dartmouth college

Dartmouth college

Amerika’da lise eğitimi programları, geçmişini 1700’lü yıllara kadar dayandırıyor. 1754’te kurulmuş olan Dartmouth Koleji Amerika Birleşik Devletlerinde, New Hampshire eyaletine bağlı Honover’da temel bilimler alanında eğitim veren özel bir yüksek okuldur. Aynı zamanda da Amerika’da lise eğitim programı sağlıyor. Dartmouth Koleji ABD’de temel bilimler öğretimi veren küçük yüksek okullar içinde yeniliğe en açık okul olmasıyla tanıyor. Okulda en çok ağırlık verilen konular İngilizce, kimya, jeoloj...

Amerika’da lise eğitimi programları, geçmişini 1700’lü yıllara kadar dayandırıyor. 1754’te kurulmuş olan Dartmouth Koleji Amerika Birleşik Devletlerinde, New Hampshire eyaletine bağlı Honover’da temel bilimler alanında eğitim veren özel bir yüksek okuldur. Aynı zamanda da Amerika’da lise eğitim programı sağlıyor. Dartmouth Koleji ABD’de temel bilimler öğretimi veren küçük yüksek okullar içinde yeniliğe en açık okul olmasıyla tanıyor. Okulda en çok ağırlık verilen konular İngilizce, kimya, jeoloji, tarih, matematik ve dil bilgisi dersleridir.

Genellikle küçük sınıflarda verilen derslerde yakın bir öğrenci öğretmen ilişkisi vardır; derslerin yanı sıra çok sayıda seminer verilir. Amerika’da lise eğitim programlarının yüksek segment değerlerinde olan Dartmouth Kolejinin önemli bir özelliği de tıp, mühendislik ve iş yönetimi gibi meslek bölümlerinin yüksek nitelikli eğitim vermesidir. 1 km2 alan içerisinde kurulmuş olan Dartmouth Koleji ortalama 6.000 öğrenciye hizmet veriyor ve aynı zamanda bu kontenjanın %8’ini yurtdışı eğitim almak isteyen uluslar arası öğrencilere ayırdı. Kurumda yaklaşık her 8 öğrenciye 1 eğitmen düşüyor.

Amerika’da lise eğitimi almak, özellikle lise son programına dahil olup eğitim hayatını devam etirmekler için oldukça uygun bir seçenek. Özellikle, Amerika’da lise sonrası, hem derslerinizle hem de sportif özelliklerinizle kendinizi ön plana çıkarabildiğiniz takdirde üniversite kapıları da sizlere açılacaktır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Dartmouth Koleji
  • Seviye
   : Öncelikle, İngilizce dil bilginizi ispatlayabilecek IELTS, TOEFL gibi sınavlardan geçer not almanız gerekiyor. Amerika'da lise eğitimi, özellikle advanced seviyesine yönelik eğitim veriyor.
  • Konaklama
   : Aile yanı ve yurt konaklama
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : Fiyat konusunda danışmanlarımızla görüşmenizde fayda var.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar