York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Coventry University

Coventry University

Coventry University

Coventry University İngiltere’nin Coventry adlı iç orta bölgesinde yer alan ve ortaçağdan bu yana şehir olma statüsünü elinde bulunduran şehrinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesidir. Londra’ya trenle 60dk ve Birmingham’a 20 dk. Uzaklıktadır. Aynı zamanda üniversite 2010 yılında üniversiteye uluslararası öğrenciler kazandırabilmek için Londra’ya da bir kampüs kurmuştur. Üniversite olarak kuruluşu 1992 yılı olarak geçse de okul ilk olarak 1848 yılında moda tasarım okulu olarak eğitime ba...

Coventry University İngiltere’nin Coventry adlı iç orta bölgesinde yer alan ve ortaçağdan bu yana şehir olma statüsünü elinde bulunduran şehrinde yer alan bir devlet araştırma üniversitesidir. Londra’ya trenle 60dk ve Birmingham’a 20 dk. Uzaklıktadır. Aynı zamanda üniversite 2010 yılında üniversiteye uluslararası öğrenciler kazandırabilmek için Londra’ya da bir kampüs kurmuştur. Üniversite olarak kuruluşu 1992 yılı olarak geçse de okul ilk olarak 1848 yılında moda tasarım okulu olarak eğitime başlamış, 1970 yılında ise Coventry Polytechnic olarak isim değiştirmiş, 1992 yılında ise üniversite haline gelmiştir. Ancak okulun kurumsal olarak 168 yıllık bir tarihi ve deneyimi bulunmaktadır. 1848 yılından bu yana aralıksız eğitim vermektedir. Tüm bu özellikleriyle üniversite hem köklü ve deneyimli bir okul, yeni dönem okullarıyla benzer tarihte üniversiteye dönüşmesiyle de modern ve yenilikçi bir okul olma özelliği göstermektedir. Kısacası eski ve yeni bakış açılarının en iyi değerlerinden kendine iyi bir vizyon yaratmış bir okuldur.

Coventry University bünyesinde 4 ana fakülte bulundurmaktadır. Bunlar; Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesi, Toplum Çevre Ve İşletme Fakültesi, Mühendislik Ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Sağlık Ve Yaşam Bilimleri Fakülteleridir. Mühendislik fakültesi yıl içinde onlarca proje üretme şansı bulur çünkü Coventry şehrinin çevresinde birçok fabrika bulunmaktadır ve bu otomotiv fabrikaları üniversiteye yoğun bir destek sunarlar. Kısaca üniversitenin sanayi ile iyi bir işbirliği bulunmaktadır. Üniversitenin kampüsü neredeyse Coventry şehrinin tamamını kaplar ve çok büyük ve kitap kapasitesi çok fazla olan şatoya benzer devasa kütüphanesiyle dikkat çekmektedir. Akademik araştırmaları sıklıkla yapmanız gereken üniversitesi hayatınızda iyi bir kütüphane tüm öğrenciler için gerekli olan en önemli etmendir. Üniversite’nin bulunduğu Coventry şehri öğrenci nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehirdir bu nedenle bu şehirde her şey öğrenci odaklıdır. Bu özellikte öğrencilere rahat bir yaşam fırsatı sunmaktadır.

Coventry University’nin 27.000’in üstünde öğrencisi bulunmaktadır. Üniversitenin mezunları arasında Andrea McLean, Pauline Black, Jimmy Doherty, Horace Panther gibi ünlü ve başarılı isimler de yer almaktadır

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar