York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Cornell University

Cornell University

Cornell University

1865 yılında kurulan Cornell Üniversitesi; Ithaca, New York Eyaleti’nde bulunan bir üniversitedir. Ünlü ‘Sarmaşık Birliği’ne dahil olan üniversite Ezra Cornell ve Andrew Dickson White tarafından kurulmuştur. Şu anda hayatta olan 245 binden fazla mezunu 31 Marshall ödüllü, 28 Rhode ödüllü ve 41 Nobel ödüllü bilim insanı mezunu bulunmaktadır. 14 bin lisans ve 7 bin yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Cornell son yıllarda genel olarak dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir. 2...

1865 yılında kurulan Cornell Üniversitesi; Ithaca, New York Eyaleti’nde bulunan bir üniversitedir. Ünlü ‘Sarmaşık Birliği’ne dahil olan üniversite Ezra Cornell ve Andrew Dickson White tarafından kurulmuştur. Şu anda hayatta olan 245 binden fazla mezunu 31 Marshall ödüllü, 28 Rhode ödüllü ve 41 Nobel ödüllü bilim insanı mezunu bulunmaktadır. 14 bin lisans ve 7 bin yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır.

Cornell son yıllarda genel olarak dünyanın en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir. 2011 yılında ‘QS World Üniversitesi Rankings’ sıralamasında 15., ‘Times Higher Education World Üniversitesi Rankings’ sıralamasında ise 20. olmuştur. 2011 yılında ‘U.S. News & World Report National Universities’ sıralamasında başka bir Sarmaşık Ligi okulu olan Brown Üniversitesi ile beraber 15. olarak gösterilmiştir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar