York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Columbia Üniversitesi

Columbia Üniversitesi

Columbia Üniversitesi

Columbia Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde ManhattanMorningside Heights’ta kurulmuş olan bir özel üniversitedir. New York eyaletinin en eski, Amerika’nın ise beşinci eski üniversitesidir. Umman, Pekin, İstanbul, Paris, Bombay, Santiago ve Nairobi’de bulunan, Columbia Küresel Merkezi adında 7 adet merkezi bulunmaktadır. U.S. News & World Report’un 2011 sayısında dünyanın en iyi 4. üniversitesi seçilmiştir. 2011’de %6.4’lük kabul oranıyla dünyanın en düşük kabul ...

Columbia Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin New York eyaletinde ManhattanMorningside Heights’ta kurulmuş olan bir özel üniversitedir. New York eyaletinin en eski, Amerika’nın ise beşinci eski üniversitesidir. Umman, Pekin, İstanbul, Paris, Bombay, Santiago ve Nairobi’de bulunan, Columbia Küresel Merkezi adında 7 adet merkezi bulunmaktadır.

U.S. News & World Report’un 2011 sayısında dünyanın en iyi 4. üniversitesi seçilmiştir. 2011’de %6.4’lük kabul oranıyla dünyanın en düşük kabul oranına sahip ve girmesi en zor olan ikinci üniversitesi olmuştur. Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir.

Columbia Üniversitesi Pulitzer Ödülleri’nin kazananlarını belirlediği için popülaritesini sürekli muhafaza etmektedir. Dünyada en çok Nobel Ödülü kazanmış akademisyene sahip okuldur. Üniversitenin mezunları arasında 9 Amerikan Yüksek Mahkemesi hakimi; 20 yaşayan dolar milyarderi; 25 Oscar Ödülü sahibi; 29 Devlet Başkanı ve 3 Amerika Birleşik Devletleri başkanı bulunur.

1.2 km2’lik alan üzerine kurulmuş olan kampüsünde yaklaşık 28.000 öğrenciye hizmet veren Columbia Üniversitesi bu rakamın %9’unu uluslararası öğrenciler için ayırmaktadır. Kurumda her 6 öğrenciye bir eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar