York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

College Alpin Beau Soleil İsviçre Yaz Okulu

College Alpin Beau Soleil İsviçre Yaz Okulu

College Alpin Beau Soleil İsviçre Yaz Okulu

İsviçre’de yaz okulları denilince akla gelen ve rüya okullardan bir tanesi olan Alpin Beau Soleil dünyanın dört bir köşesinden öğrencileri İsviçre yaz okulunda ağırlamaktadır. 1910 yılından bu yana kaliteli ve kişiye özel eğitim vermeyi kendine amaç edinmiş olan Alpin yaz okulu yaz aylarında da gençlerin dil becerilerini geliştirebilecekleri ve yakın ilgi görecekleri seçkin programlar düzenlemektedir. Öğrenciler yaz okulunda Fransızca veya İngilizce dillerinden bir tanesini seçebilirler....

İsviçre’de yaz okulları denilince akla gelen ve rüya okullardan bir tanesi olan Alpin Beau Soleil dünyanın dört bir köşesinden öğrencileri İsviçre yaz okulunda ağırlamaktadır. 1910 yılından bu yana kaliteli ve kişiye özel eğitim vermeyi kendine amaç edinmiş olan Alpin yaz okulu yaz aylarında da gençlerin dil becerilerini geliştirebilecekleri ve yakın ilgi görecekleri seçkin programlar düzenlemektedir. Öğrenciler yaz okulunda Fransızca veya İngilizce dillerinden bir tanesini seçebilirler. Her iki dilde eğitim 6 seviyeden oluşur ve yatılı okul kapasitesi 180 kişilik olan merkezde sınıflar maximum 10 öğrenciden oluşmaktadır. İsviçre Alplerinde 1300 m yükseklikte, doğa ile çevrili ortamda sunulan program, öğrencilerin dil becerilerini en üst düzey verimliliğe ulaştırmak amacı ile tasarlanmıştır. Tüm eğitmenler akıcı şekilde Fransızca veya İngilizce konuşurken bir çoğu her iki dile de hakimdir. Ayrıca yine eğitmenlerin bir çoğunun ilk yardım sertifikasyonu da bulunmaktadır. Eğitmenler İsviçre, Fransa, Kanada gibi ülkelerden gelmektedirler. Dil öğretmenlerinin çoğunluğu okulun akademik kadrosunda görev alan öğretmenlerden oluşur ve hepsinin dil eğitim sertifikası bulunmaktadır. İsviçre’nin Fransızca konuşulan Vaud Kantonu’nda yer alan Beau Soleil güneyde Rhone Vadisi’ne bakar. Mont Blanc, Dents du Midi ve Fransız Alpleri okulun manzarasını oluşturur. Okulda 7 bina ve tam donanımlı spor salonu ile sahne sanatları merkezi bulunur. Ayrıca kayak pistlerinin yanı sıra bir de restoran yer almaktadır. Sadece yabancı dil eğitimi değil aynı zamanda, spor ve sanat aktiviteleri de yoğunluktadır. Öğrenciler ilgi duydukları alanlarda ders almaya yönlendirilirler. Spor ve sanat aktivitelerinde; futbol, golf, tırmanış, tenis, sirk becerileri, tiyatro, müzik, heykel, resim, dans, rafting yer almaktadır. Ayrıca öğrenciler geleneksel İsviçre atmosferinde her hafta bir yarım günlük geziye katılırlar. Geziler Lucerne, Zermatt, Interlaken, Bern, Montreux gibi yerlere düzenlenir.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar