York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

City University London

City University London

City University London

City University London Türkçe adıyla Londra Şehir Üniversitesi 1966 yılında kraliyet berati ile kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Her ne kadar 1966 yılında üniversite olarak eğitim vermeye başlasa da ilk olarak 1894 yılında Northampton İnstitute adıyla fen ve sanat dallarında eğitim vermek amacıyla kurulmuştur. 1966 yılında da kraliyetten izin alarak üniversite olarak eğitime devam etmiştir. Üniversite Londra’nın Güneydoğu bölgesinde yer almaktadır ve merkez kampüsü Londra şehrinin Islin...

City University London Türkçe adıyla Londra Şehir Üniversitesi 1966 yılında kraliyet berati ile kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Her ne kadar 1966 yılında üniversite olarak eğitim vermeye başlasa da ilk olarak 1894 yılında Northampton İnstitute adıyla fen ve sanat dallarında eğitim vermek amacıyla kurulmuştur. 1966 yılında da kraliyetten izin alarak üniversite olarak eğitime devam etmiştir. Üniversite Londra’nın Güneydoğu bölgesinde yer almaktadır ve merkez kampüsü Londra şehrinin Islington semtinde bulunan Northampton Square meydanın bulunmaktadır. City University bir araştırma üniversitesidir ve yeni dönem devlet üniversiteleri arasından en prestijli ve en başarılı okuldur.

City University London’ın 7 ana fakültesi bulunmaktadır. Bunlar arasında Hukuk Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Ve Matematik Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, İş İdaresi Fakültesi gibi fakülteler bulunmaktadır. Bu fakülteler bünyesinde de tıp, diş hekimliği, siyaset bilimi, uluslar arası güvenlik, gazetecilik, ekonomi, finans, müzik ve felsefe gibi hem İngiltere’nin hem de dünyanın en önemli bölümlerine sahiptir. 14.500 lisans ve 9.300 master öğrenci kontejyanıyla City University büyük bir üniversite olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda üniversite 160 farklı ülkeden öğrenci kabul ederek canlı ve kozmopolit bir kampüs havası yaratmıştır. Üniversite sadece yabancı öğrenci değil yabancı eğitmenleri de bünyesine katarak uluslar arası bir bakış açısına sahip olduğunu kanıtlamıştır. Üniversitenin kurmuş olduğu bir uluslar arası bir ekip bulunmaktadır ve bu ekip dünyanın birçok yerine ziyaretler düzenleyerek dünyanın dört bir yanından en yetenekli öğrenci ve eğitimcileri bünyesine katmaya devam etmektedir.

City University London Times’a göre dünyanın en iyi 40 üniversitesi, Guardian’a göre ise İngiltere’nin en iyi 10 üniversitesi arasındadır. Hatta geçmiş yıllarda İngiltere’nin en iyi üniversiteleri arasında 5.  Sırada yer almışlığı da vardır. Tony Blair, Margaret Thatcher, Muhammed Ali Cinnah, Türkiye’den Banu Avar ve Başar Başarır gibi isimler de önemli mezunları arasında yer almaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar