York Eğitim Danışmanlığı

Chicago University

Chicago University

Chicago University

1890 yılında John D. Rockefeller tarafından kurulan özel bir üniversite olan Chicago Üniversitesi, Chicago yakınlarında yer alır. Columbia Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi’nin ardından dünyada en çok Nobel Ödülü kazanan akademisyene sahip 3. okuldur. Chicago Üniversitesi yerleşkesi Chicago kent merkezinin yaklaşık 12 km güneyindedir. Chicago Üniversitesi U.S. News and World Report’un 2011 sürümünde ABD çapında Harvard Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve Columbia Üni...

1890 yılında John D. Rockefeller tarafından kurulan özel bir üniversite olan Chicago Üniversitesi, Chicago yakınlarında yer alır. Columbia Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi’nin ardından dünyada en çok Nobel Ödülü kazanan akademisyene sahip 3. okuldur. Chicago Üniversitesi yerleşkesi Chicago kent merkezinin yaklaşık 12 km güneyindedir.

Chicago Üniversitesi U.S. News and World Report’un 2011 sürümünde ABD çapında Harvard Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Yale Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi’nin ardından başka 4 okulla beraber 5.’liği paylaşmıştır. Chicago Üniversitesi Hastanesi yine U.S. News and World Report’un listesinde ABD çapında 14. olmuştur.

Chicago Üniversitesinin kampüsü yaklaşık 820.000m2 alan üzerine kurulmuştur. Yaklaşık 15.600 öğrenciye hizmet veren kurum bu kontenjanın yaklaşık %9’unu uluslararası öğrencilere ayırmıştır. Kurumda her 7 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

İlgili Programlar/Okullar