York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Central Montessori School

Central Montessori School

Central Montessori School

Kanada’da lise programı ayrıcalığı sunan ve Kanada’nın Ontario’ya bağlı North York bölgesinde yer alan Central Montessori School, Kanada devlet lise programlarından birirdir. Kanada’da lise eğitimi doğrultusunda verdiği tam kapsamlı eğitim ve geniş, ferah kampüsü ile göz dolduran içeriklere ve fiziki imkanlara sahip. Kanada’da yurt dışından da sık sık öğrenci kabul eden Central Montessori School, yurt dışı eğitim kategorisinde katılım sağlayan öğrencilere çeşitli eğitim programları sunan kurum ...

Kanada’da lise programı ayrıcalığı sunan ve Kanada’nın Ontario’ya bağlı North York bölgesinde yer alan Central Montessori School, Kanada devlet lise programlarından birirdir. Kanada’da lise eğitimi doğrultusunda verdiği tam kapsamlı eğitim ve geniş, ferah kampüsü ile göz dolduran içeriklere ve fiziki imkanlara sahip.

Kanada’da yurt dışından da sık sık öğrenci kabul eden Central Montessori School, yurt dışı eğitim kategorisinde katılım sağlayan öğrencilere çeşitli eğitim programları sunan kurum onlara gelecekleri adına tüm yeterliliği sağlamayı amaçlıyor. Bu Kanada’da lise programı ile katılım sağlayacağınız okulun kapasitesi 230 öğrenciden oluşur ve her sınıfta 6-12 arasında öğrenci yer alır. CMS Kanada lisesi, çocuğun gelişimine katkıda bulunan, güvenli, farklı, besleyici ve yaratıcı bir ortamda kaliteli eğitim sağlamaya gayret eder.

Öncelikle, Kanada’da lise programlarına Central Montessori School ile katılım sağlayacaksanız 1 2 ve 3. sınıf notlarınızın ortalama 3 olmaması gerekiyor. İyi bir transkript, özellikle yabancı dil öğretmenlerinizin yazacakları niyet mektupları üst düzey önem teşkil ediyor.

 Akademik motivasyona sahip, sanatsal açıdan yaratıcı, fiziksel olarak aktif ve duygusal olarak desteklenen öğrenciler üreten bir ortam yaratır. Kolektif hedefleri çocukları potansiyellerine tam olarak ulaşmaya hazırlamak, küresel çevreyi korumak için sorumlu bir rol oynamak, barış ve uyum sağlamaktır.

Kanada’da lise eğitim programı bünyesinde; Matematik, Bilim, Sosyal bilimler, Literatür, Güzel Sanatlar, Bilgisayar ve Teknoloji ve Seçmeli dil dersleri bulunur. Çocuklar iki dilde eğitim görürler. Dersler İngilizce ve Fransızca olarak verilir. Bunların yanı sıra okulda pek çok etkinlik ve aktivite programı yer alır. Çocuklar ilgi duydukları alanlara yönelik eğitim alarak kendilerini geliştirme ve hedeflerini belirleme şansına sahip olurlar. Kanada liselerinde yıl boyunca çeşitli gezi organizasyonları gerçekleştirilir. Geziler kapsamında çocuklar Kanada’yı keşfeder, kültürel ve tarihi bilgileri gelişir ve yapılan bazı eğlenceli organizasyonlar ile keyifli bir eğitim süreci geçirmiş olurlar. Okulun yıllık ücretine konaklama, yeme içme ayrıca gezi ve organizasyonlar dahildir. Konaklamalar 7/24 güvenlikli kampüs yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda gerçekleştirilir. Neden Kanada' da lise eğitimi almalıyım sorusuna gelin Nişantaşı' ndaki York Education ofisimizde beraber cevaplayalım. 

Kanada'da Lise Eğitimi Şartları

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Central Montessori School
  • Seviye
   : Kanada'da lise eğitimi veren Central Montessori School, aynı zamanda yurtdışı eğitim ile mezuniyet için uygun okullardan bir tanesi. Gerekli olan sınav notu yeterliliği için danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.
  • Konaklama
   : Okula ait yurtlarda ve aile yanında konaklama seçenekleri.
  • Dahili Hizmetler
   : Yemekhane, Spor salonu, Sanat derslikleri, Kütüphane, Bilgisayar odaları
  • Fiyat
   : 19900 CAD ' dan başlayan fiyatlarla.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar