York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

BPP University

BPP University

BPP University Londra’da kurulmuş kendisini işletme, ticaret gibi özel sektörde sıkça ihtiyaç duyulan alanlara ve bu alanlara giren mesleklere adamış olan özel bir üniversitedir. BBP’nin yine kendisiyle aynı adı taşıyan BBP Holding ile partnerliği vardır ve 2009 yılından bu yana Amerikan yüksek öğretim kurumu olan Apollo Group’a bağlıdır. Üniversitenin merkez kampüsü Londra Aldine Place’de Uxbridge Road’da bulunmaktadır. Merkez kampüsünün yanı sıra farklı yerlerde de birçok kampüsü bulunmaktadır...

BPP University Londra’da kurulmuş kendisini işletme, ticaret gibi özel sektörde sıkça ihtiyaç duyulan alanlara ve bu alanlara giren mesleklere adamış olan özel bir üniversitedir. BBP’nin yine kendisiyle aynı adı taşıyan BBP Holding ile partnerliği vardır ve 2009 yılından bu yana Amerikan yüksek öğretim kurumu olan Apollo Group’a bağlıdır. Üniversitenin merkez kampüsü Londra Aldine Place’de Uxbridge Road’da bulunmaktadır. Merkez kampüsünün yanı sıra farklı yerlerde de birçok kampüsü bulunmaktadır. Bu kampüsler arasında Abingdon, Birmingham, Bristol, Cambridge, Liverpool, Manchester gibi kampüsler yer almaktadır. BBP 1992 yılında ilk olarak Hukuk Fakültesi ile eğitime başlamıştır. Ardından 2005 yılında mesleki bilimler koleji, 2010 yılında ise mesleki bilimler üniversitesi olarak yoluna devam etmektedir. Şu an hukuk yetkinliğinin yanı sıra üniversite öğrencilerini tamamen özel sektöre mesleki donanımlarla birlikte en iyi şekilde hazırlama görevini kendine yüklemiştir. Ayrıca üniversitenin yeni dönem üniversiteleri arasında yer alması, onun daha modern, daha öğrenci odaklı ve sektöre kazanımı hedefleyen bir üniversite anlayışına sahip olmasına neden olmuştur. Bu anlayışla eğitim veren kurumun öğrencileri de okuldan mezun olur olmaz mesleki yetkinlikleri nedeniyle özel sektörde hemen kendilerine yer edinebilmektedirler.

BPP University bünyesinde bulunan 4 ana fakülte vardır bunlar; sağlık bilimleri fakültesi, hukuk fakültesi, işletme fakültesi ve İngiliz tarihi ve dili fakülteleridir. Bu fakülteler bünyesinde işletme, pazarlama, insan kaynakları, finans, psikoloji, tıp gibi bölümleri vardır. BBP’nin McTimoney College of Chiropractic ile ortaklık çalışması olduğu için Kayropraktik bölümü için lisans diploması ve master diploması da verebilmektedir. Üniversite bünyesinde 9000 öğrenci bulundurmaktadBPP University

‘nin tüm bölümleri yabancı öğrenci kabul etmektedir. Aynı zamanda yabancı öğrenciler için İngilizce kursları da üniversite tarafından karşılanmaktadır. BBP 2013 yılında Eğitim Yatırımcıları Dergisi tarafından 2013 yılının en iyi mesleki eğitim sağlayıcı ödülünü kazanmıştır. BBP sizi hem kayıt öncesi, hem öğrencilik hem de mezuniyet sonrası süreçte desteklemekte ve her an yanınızda olmaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar