York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Bodwell High School Lise Eğitimi

Bodwell High School Lise Eğitimi

Bodwell High School Lise Eğitimi

Bodwell High School Kanada'da lise programı, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalı olan en popüler yatılı okullardan biridir. Kanada’nın en önemli şehirlerinden biri olan Vancouver’da yer alan okul, merkezi lokasyonu nedeni ile oldukça ilgi görüyor. Geleneksel eğitim müfredatını uygulayan Bodwell de tam donanımlı sınıflarında maksimum 18 öğrenci ile çalışıyorlar. Alanında deneyimli uzman eğitim kadrosu öğrenciler ile birebir ilgilenmekte ve hedefleri konusunda onları teşvik ed...

Bodwell High School Kanada'da lise programı, British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalı olan en popüler yatılı okullardan biridir. Kanada’nın en önemli şehirlerinden biri olan Vancouver’da yer alan okul, merkezi lokasyonu nedeni ile oldukça ilgi görüyor. Geleneksel eğitim müfredatını uygulayan Bodwell de tam donanımlı sınıflarında maksimum 18 öğrenci ile çalışıyorlar. Alanında deneyimli uzman eğitim kadrosu öğrenciler ile birebir ilgilenmekte ve hedefleri konusunda onları teşvik ederler. Bodwell Kanada'da lise programı, Gelişmiş Yerleştirme kursları da dahil olmak üzere titiz bir akademik program sunuyorve öğrencileri yurtdışı eğitim hayatını üniversitede devam etirmek için hazırlıyor. Tüm öğrenciler, yatılı programda spor, güzel sanatlar ve yaşam becerileri üzerine yoğunlaşarak ek-müfredat programına katılırlar.

Kanada'da lise eğitimi alacak olan kişiler arasında, üniversite ile devam etmek isteyen katılımcıların gözde okulu. Zira okul girişinde; Kanada'da eğitim veren Bodwell High ile Toronto Üniversitesinin arasındaki organik bağı da görebileceksiniz.. Kültürel açıdan çok yönlü, aktif olarak öğrenen öğrenciler ve dünyaya olumlu katkıda bulunan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okul 595 öğrenci kapasitelidir ve 2013 yılında ve sonrasında dünyanın en iyi 10 üniversitesi arasında yer alan Toronto Üniversitesi’ne en çok öğrenci yerleştiren okul olarak dereceler kazandı.

Bodwell aynı zamanda trimester Kanada'da lise programlarından biridir. Bodwell'in trimester sistemi öğrencilere çeşitli avantajlar sağlar. İlk olarak, Eylül, Ocak ve Nisan ayında her yıl üç giriş imkânı bulunmaktadır, bu da öğrencilere zamanlama esnekliği kazandırmaktadır. İkincisi, sistem motive olmuş bir öğrencinin her takvim yılında bir buçuk akademik notları tamamlamasına izin verir. Bu, öğrencilerin liseyi daha hızlı tamamlamasına ve üniversiteye erken başlamasına olanak tanır. Öğrenciler, değerli yurt dışı seyahatleri ve dil öğrenimi için Nisan dönemini (Yaz dönemi) kullanabilir ve yine de standart bir zaman çerçevesinde liseyi tamamlamak için akranlarına ayak uydurabilirler. Spor ve sanat faaliyetlerinin yoğun ve disiplinli şekilde gerçekleştirilmesi okul adına önem taşır. Çocukların fiziksel gelişim sürecinde bir takım sporlar ile ilgilenmeleri gerektiğini savunurlar. Yıl boyunca spor aktiviteleri ve sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Ayrıca Kanada’nın farklı lokasyonlarına çeşitli gezi organizasyonları düzenlenmektedir.

Okul yurdu oldukça konforlu ve sıcak bir ortama sahiptir. Farklı uluslardan öğrencilerin aynı odalarda konaklamasına özen gösterirler. Böylece çocuklar barışçıl bir çevrede farklı kültür ve inançları keşfetme ve tanıma şansı bulurlar. Kanada lise programlarına nasıl başvurulur ve neden Kanada' da lise eğitimi almalıyım sorularınızın cevabını Nişantaşı' ndaki York Education ofisimizde bulabilirsiniz. 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Bodwell High School
  • Seviye
   : Lise, İngilizce hazırlık programları, Akademik hazırlık kursları
  • Konaklama
   : Aile Yanı, Yurt
  • Dahili Hizmetler
   : Spor salonları, Yemekhane, Kapalı yüzme havuzları, Tenis kortu, Kafeterya, Kütüphane
  • Fiyat
   : Konaklama fiyatı dahil 50050 CAD dır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar