Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Sinema Eğitimi Veren Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Sinema Eğitimi Veren Yaz Okulu

Yurtdışında Sinema Eğitimi Veren Yaz Okulu

İngiltere yaz okulu programları sadece İngilizce yaz okulu değil, aynı zamanda sinema gibi alanlara da açtıkları yaz okulu programlarıyla tercih ediliyor. Yurtdışında sinema eğitimi almak isteyen çocuklar, İngiltere’deki sinema eğitimi yaz okulu programlarını tercih ediyorken, İngiltere’nin köklü kuruluşlarından Oxford Royale Academy yaz okulu bu tip eğitimler verebiliyor. Yurtdışında sinema alacak olan çocuklar, ayrıca haftalık 20 saatlik İngilizce dersine tabi tutulacaklar. Program dahilinde Londra, Oxford, Cambridge, Cotswold Wildlife Park ve Blenheim Palace'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Elbette yurtdışında sinema eğitimi alan çocuklar çeşitli etkinliklere de katılacaklar. Bahsettiğimiz etkinlikler program başlangıcında programa katılan öğrenciler için özel olarak hazırlanacak.

Hem pratik hem de teorik eğitimler sağlayan Oxford Royale Academy İngiltere yaz okulu programı hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar bu içerikte.

Yurtdışında Sinema Eğitimi Veren Oxford Royale İngiltere Yaz Okulu Ne Eğitimi Veriyor?

Öncelikli olarak elbette çocuklarınızın kişisel gelişimi ve yaz okulu çerçevesinde İngilizce diline gösterdikleri ilgi, bu İngiltere yaz okulu programının öncelikli hedefi. Yurtdışında sinema eğitimi sağlayan Oxford Royale yaz okulu, temmuz ile ağustos aylarında gerçekleştiriliyor. Yaz Film Akademisi’nde öğrenciler son derece yoğun pratik bir sinema eğitimi alırlar. Programda öğrenciler filmlerini nasıl planlayacakları, storyboard, senaryo, çekim aşamaları ve en sonunda da kısa bir drama veya belgeseli nasıl kurgulayacaklarına dair bilgi edinirler.

Pratiğe yönelik bir eğitim olması sonucunda, çocuklarınız, bir profesyonel gibi kısa film formatında filmler çekip, kurgulayıp ve yönetebilecekler. Program öğrencilere yönetmen, prodüktör, sanat yönetmeni ve kurgucu olmak için gereken becerilerin neler olduğu konusunda bilgi verir. Bu sayede öğrenciler kendi filmlerini yaratabilir, zayıf noktalarını keşfedebilir ve diğer arkadaşları ile takım halinde çalışmayı öğrenebilirler. Bahsettiğimiz projeler Oxford şehrinde yapılır ve bu sayede öğrenciler şehrin birçok güzel köşesini keşfetme şansını elde ederler.

İngiltere Yaz Okulu Programı Oxford Royale için Katılım Şartları Neler?

1 Temmuz ile 11 Ağustos ayları arasında eğitim sağlayan Oxford Royale, katılım şartları içerisinden ilk olarak hafta detayları var. İngiltere’de film yaz okulu programları minimum 2 haftalık gerçekleştiriliyor ve bu yaz okulu programının haftalık fiyatı 2398 £ olarak listelendi. Bir diğer önemli katılım şartı ise; katılımcıların minimum orta seviye İngilizce dil bilgisine sahip olmaları.

Programda ilk önce planlama, senaryo yazımı, storyboard ve lokasyon bulma üzerinde durulur. Ardından öğrenciler küçük gruplar halinde en son teknolojiye sahip ekipmanla HD çekimlerine başlarlar. Ardından film kurgulanmaya hazır olduğunda donanımlı Apple’ın masaüstü yayıncılık bilgisayarı olan Mac ile birlikte Final Cut Pro programını ve varyasyonlarını kullanarak filmlerini son haline getirirler. Bu program sayesinde öğrenciler portfolyolarına koyabileceklerini bir eser hazırlamış olurlar ve program bitim töreninde bu filmleri hep beraber izlerler. Eğitim endüstri profesyonelleri tarafından sunulur. Ayrıca sinema endüstrisinden profesyoneller konuşmacı olarak okulu ziyaret ederler.Program haftada 21 saatlik dersler ve workshoplardan oluşur. Sinema endüstrisinden profesyoneller konuşmacı olarak okulu ziyaret ederler. 

İngiltere Yaz Okulu Programı Nerelerde Gerçekleşiyor? Konaklama Şartları Nasıl?

Yaz aylarını yaz okullarında geçiren öğrenciler tüm tatiller boyunca sınıflara tıkılarak ders çalışma stresinin yanısıra ilgi duydukları alanlarda ders alıyorlar. Kendi ilgi alanlarına göre yaz okulu seçenöğrenciler bu okullarda düzenlenen aktiviteler ve hobi sınıflarıyla kendilerine vakit ayırma imkanları var. Spora ilgili olan bir öğrenci sportif aktivitelerle İngilizce öğrenimini bir arada yürütebilir. Film sanatına ve film sanatının alt gruplarına yönelik ilgi duyan bir öğrenci ise kendini bu alanda geliştirebileceği sınıflara ve de workshoplara katılma imkanı yakalar. Hobi ve ilgi alanına göre açılan sınıfların yanı sıra öğrenciler için özel gezilerde düzenlenemektedir. Okulun bulunduğu bölgede doğa gezileri yada İngiltere’yi tanıtacak şehir gezileri yapılmaktadır. Bu sayede katılımcılar eğitim aldıkları kadar ülkeyi, tarihini ve kültürünü de tanıma fırsatı bulurlar. Çocuklar için film eğitimi sağlayan İngiltere yaz okulu programları genellikle yaz dönemi boş olan yatılı liselerin kampüslerinde bulunuyor. Spor alanı, yemekhane ve yurt gibi birçok olanağı bünyesinde bulunduran okullar okullar oldukça güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

Film akademisi yaz okulu programlarına Bournemouth, Brighton, Ramsgate gibi sahil şehirlerinde, Cambridge, Oxford, Edinburgh gibi tarihi şehirlerde ya da İngiltere’nin kalbi Londra ve çevresinde katılınabilir. Bahsettiğimiz, örnek yaz okulu programı İngiltere’nin eğitim bölgesi olan Oxford’ta gerçekleştiriliyor ve tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, en yeni HD kamera ve ekipmanlarına erişim, tenis kortları, spor alanları da pakete dahil servis olarak sunulur.

Özetle; Küçük gruplardan oluşan sınıflarda daha iyi İngilizce pratik yapma imkanı

Profesyonel eğitmenler tarafından verilen dersler alabilirsiniz

Yüksek çözünürlüklü profesyonel kameralar, profesyonel düzenleme yazılımları ve diğer ekipmanları kullanarak deneyim kazanma.

Harry Potter, X-Men ve The Golden Compass gibi filmlerin çekildiği Oxford' da film çekme imkanı

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-05 12:42:54