Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Sıfırdan İngilizce Eğitimi! Yurtdışı Eğitim ile Yeniden Başlayın
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Sıfırdan İngilizce Eğitimi! Yurtdışı Eğitim ile Yeniden Başlayın

Yurtdışında Sıfırdan İngilizce Eğitimi! Yurtdışı Eğitim ile Yeniden Başlayın

Yurtdışında eğitim sadece orta ya da üst düzey İngilizce eğitimleri değil aynı zamanda İngilizceye yeniden başlamak  ve İngilizcesini sıfırdan başlatmak isteyenlere yönelik de gerçekleştiriliyor.  Yaz okulları ve yurtdışında dil okulları, katılımcılarına temel seviyede İngilizce eğitimleri de sağlarlar. Özellikle Kanada, İngiltere ve Amerika dil okulları, ‘yoğun İngilizce’ ve ‘genel programlar’ adı altında katılımcılara amaca yönelik İngilizce’nin yanısıra begginer seviyedeki öğrencilere de yurtdışı eğitim verilir. Yani, yurtdışında eğitim alacak olan kişiden herhangi bir sınav sonucu ya da bir şekilde İngilizce başarısı istemez, sadece sınıfları seviyelere göre ayırabilmek adına dil okulları ya da yaz okulları ilk gününde seviye tespit sınavı gerçekleştiriliyor.

Yurtdışında İngilizce Kursları, Dil Okulları ve Çocuklar İçin Yaz Okulları İngilizcenizi İlerletecek

Kanada’da, Fransızca’nın dahil edildiği yurtdışı eğitim programları, İngiltere’de sadece sınav ya da akademik odaklı yurtdışı eğitim programları, İngiltere, Amerika ve Kanada yaz okulları ile çocukların lise, üniversite ve kariyerlerine odaklanan İngilizce eğitimlerine karşın; yurtdışı eğitim programları ile begginer seviyesinden başlamak üzere birkaç seviye dil bilgisi atlamanızı amaçlayan özel programlar ve yoğun İngilizce programları bulunuyor. Şunu kesinlikle hatırlatmakta fayda var; özellikle yaz okulu olarak gerçekleştirilen yurtdışı eğitim programları kesinlikle sizlerden herhangi bir İngilizce dil seviyesi beklemeyecektir.  Bu yıl itibariyle yurtdışı eğitim kategorisi evrildi ve ağırlıklı olarak branşlara yönelik gerçekleştirilen programlarla donatıldı. Bilmekte fayda var; eğer yaz okulları programları arasından yurtdışı eğitim düşünüyorsanız, bu eğitimin branşlara yönelik gerçekleşmediğinden emin olmanız gerekir. Zira bu tarz branş programları; misal kodlama programları, liderlik programları gibi detaylar, kesinlikle orta seviyede İngilizce seviyesi bekliyor.

İngilizce Yurtdışı Eğitim İçin Sıfırdan Katılım Sağlayacaklara Tavsiyeler

Öncelikle yurtdışı eğitim kategorisinde yaz okulu programlarına katılacak olan kişilere tavsiyelerden başlayalım. Yurtdışı eğitim ile yaz okulu, İngilizce dil seviyesini yükseltmenin, branşlarda daha başarılı olunmasını hedeflemenin yanısıra; geziler ve aktivitelerle kişisel gelişim odaklı organizasyonları kapsar. özellikle 18 yaş altı gençler için dil okulları tarafından oluşturulan yaz kampları son derece öğretici ve keyifli olabilir.  Yurtdışında yaz okulu düşünen, Kanada’ya tek başına uçmayı göze alacak gençler hava alanında karşılanır. Konaklamaya yerleştirilir ve her aktivitesi kontrol altındaki programlarından keyif almaya başlayabilirler.

Yurtdışı eğitim açısından, Kanada’da yaz okulu programı kapsamında İngilizce veya Fransızca programları bulmak mümkündür. Özellikle her iki dili virlikte kullabıldığı Montreal gibi şehirlerde öğrenciler dilerlerse gün içinde İngilizce eğitim alırken konaklama için Fransızca konuşan aileleri seçerek fransızca pratik yapmaya da devam edebilirler. Kanada’da pek çok yaz okulu öğleden sonra aktivitelerinde doğa gezileri ve sporlarına da yer veriyorlar.

Yurtdışında eğitim kategorisindeki Kanada yaz okulu programları, özellikle kur kaygısında olan kişiler için ‘CAD’ para birimi sayesinde dolar, euro ya da pound’a nazaran daha uygun bir fiyat şekli ortaya çıkarıyor.  Örnek bir programdan bahsetmek gerekirse; Kaplan International’ın sunduğu Kanada yaz okulu, her seviyeye İngilizce eğitim sağlıyor. Geziler; Antropoloji Müzesi, Northwest First Coast Nations, Stanley Park, Lynn Vadisi, Vancouver Adası, Vancouver Akvaryumu. Aktiviteler; Hafta içi her gün öğrencilerin odak noktalarına göre aktiviteler düzenlenir.

Ayrıca, yurtdışı eğitim için sıfırdan bir başlangıç düşünen veliler ve çocuklar, başlangıç seviyesi açısından Amerika yaz okulu programlarını da tercih edebilirler. Amerika’da Yaz Okulu, çocuğunuz için benzersiz bir deneyime dönüşebilir. Daha ortaokul ya da lise çağındayken dünyanın en önde gelen üniversite ve kolejlerinden birinde zaman geçirmesi, bu üniversite koridorlarında dolaşırken oralardan mezun olanların kariyerlerini öğrenmesi, duyması, düşünmesinin kendi kariyer hedeflerinde ne tür bir motivasyona yol açacağını düşünebiliyor musunuz?

ABD’de yaz okulları daha çok üniversite veya liselerin kampuslerinde sunulmakta. Haftada 5-20 ders arası İngilizce eğitimi ve ardından aktiviteler içeren programların dışında öğrencilere SAT hazırlık gibi programlar sunan yaz okulları da mevcut.

Yetişkinler İçin Sıfırdan Başlayabileceğiniz Yurtdışı Eğitim ve Dil Okulları

Elbette, dil okulları yurtdışı eğitim kategorisinin en yüksek segment eğitim seviyesini içeriyor.  Yurtdışı eğitim alacak olan kişiler, eğer dil okulu ile ilgili bir tercih kullanacaksa, herhangi bir İngilizce sınav başarısı beklentisi ya da seviye zorunluluğu yaşamazlar. Eğer, yine katılım sağlama popülerliği açısından Kanada ile değerlendirecek olursak; Kanada dil okulları, yurtdışı eğitim konusunda gelişim hedefleyen bireylere iyi seviyede eğitim sağlıyor. Kanada’da dil eğitimi veren okullara yılın her döneminde herhangi bir pazartesi günü başlanabilir. Bu programların temel amacı; öğrencinin, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar tüm katılımcılara açık olan Kanada dil eğitimi programlarının süresi öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre 4 ile 52 hafta arasında değişir. Ders programı genellikle sabah 09.00’da başlayıp öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler boş zamanlarında okulların bilgisayar salonlarından, kütüphanelerinden ve sosyal imkanlarından yararlanırlar. Hafta sonları çevre şehirlere geziler düzenlenir ve dileyen öğrenciler küçük bir ekstra ücret karşılığında bu gezilere katılabilirler.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-23 11:21:41