Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Mesleki Sertifika ve Eğitim
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Mesleki Sertifika ve Eğitim

Yurtdışında Mesleki Sertifika ve Eğitim

Yurtdışında eğitim kategorisinde katılacağınız iş İngilizcesi programlarıyla mesleki sertifika kazanımı da elde edebiliyorsunuz. Adayların ya da profesyonellerin özellikle sonbahar döneminde tercih ettiği yurtdışı eğitim programları, dil okulu çerçevesinde katılımcılara katıldıkları meslek adına sertifika da kazandırabiliyorlar. Yurtdışında eğitim ile sertifika programları dendiğinde akıla direkt olarak spesifik alanlar gelse de, aslında oldukça  geniş bir yelpazeden bahsediyoruz ve yurtdışında herhangi bir konuda sertifika eğitimini dünyanın en iyi eğitim kurumlarının düzenlediği dil okullarından bir tanesinde ve uluslar arası katılımcılarla birlikte, uluslar arası eğitmenlerden ve uzmanlardan alacaksınız. Bununla birlikte, yurtduşında eğitim ile sertifika katılımcıları,  bir dil kursunda orta seviye de ingilizce eğitimine sahip yabancı öğrenciler ile de alabilirsiniz.

Yurtdışında Eğitim ile Sertifika Programları Niçin Önemli?

 Yine bazı sertifika programları için üniversite mezuniyeti ve hatta iş tecrübesi gerekli iken bazıları hiç bir eğitime gerek duymaz. Yani sertifika programı dediğimiz alan oldukça geniştir ve size en uygun sertifika programını bulmak için danışmanlık almanız en doğrusu olacaktır. Yurtdışı dil kurslarının verdiği sertifika programları orta seviyede ingilizce ister ve bu programların bir kısmında ingilizce eğitimi de verilmektedir. Yani haftada 10 saat ingilizce 20 saat pazarlama sertifikası gibi. Bu programlar için lise mezunu olmak yeterlidir çoğu zaman. Özellikle Amerikan Üniversitelerinde verilen 3-12 ay arası değişen ve stajı da içeren akademik standartları daha yüksek sertifika programları da yer alıyor ve bunun yanısıra Kanada yurtdışı eğitim, Amerika yurtdışı eğitim ve İngiltere dil okulları en prestijli olanlarıdır.

  Son yıllarda oldukça popüler hale gelen sertifika ve diploma kursları hem İngilizcenizi kendi mesleğinizde daha etkin kullanabilmenizi sağlayacak hem de program sonunda alacağınız sertifika veya diploma ile hedeflediğiniz kariyer için büyük bir avantaj sağlamış olacaksınız.

Sertifika veya diploma kursu sonunda mesleğiniz ile ilgili 2 hafta ile 1 yıl arası staj yapabilirsiniz. Yurtdışında yapacağınız staj size önemli bir iş tecrübesi kazandırırken ülkenize geri döndüğünüzde kariyer hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlar.

Yurtdışında Eğitim ve Mesleki Kursların İçerikleri

İş dünyasına adım atan yeni mezunlar ve mesleki bilgisini geliştirmek isteyen profesyoneller katılmalıdır. Bu kurslarda dersler akademisyenlerin yanı sıra, konusunda uzman profesyonel iş adamları tarafından da verilir. Bu size deneyim ve tecrübelerinden yararlanma ve kendinizi geliştirme fırsatı vermektedir. Bu kurslar en az 1, en çok 12 ay sürelidir. Ayrıca birçok okul, kurs sonrası bir şirkette staj olanağı sağladığı için kısa dönemde kendinizi geliştirip iş yaşamına atılabilir veya kariyerinizde hızla yükselebilirsiniz. Yurtdışında eğitim paketlerinde yer alan sertifika veya diploma kursuna katılabilmek için orta düzeyde İngilizce bilmek ve lise ya da üniversite mezunu olmak gerekiyor. Daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız ya da ülke seçimi ve kurslar hakkında merak ettiğiniz her konuda bizi telefonla arayabilir ya da ofisimizi ziyaret edip ücretsiz profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.  Kişisel amaçlar doğrultusunda özel ilgi alanlarına göre mesleki dil eğitimi almak isteyen bireylere uyarlanmış programlardır.

Profesyonel iş dünyasında kullanılan yabancı dil daha resmi olduğundan farklılık gösteriyor. Ayrıca mesleki terimleri öğrenebilmek açısından da önem teşkil etmektedir. Modern iş ihtiyaçlarına yanıt verebilecek dil kursları ile bu alanda etkinlik sağlamak gayet mümkün. Yabancı dilde uluslar arası iş ortamında iletişim kurabilmek; ticaret sektörleri başta olmak üzere her alanda gereklidir.Yabancı dil öğrenmenin temel amacı iyi bir kariyer elde edebilmektir. İyi bir kariyer için de mesleki gelişimin sağlanması gerekiyor. Yurtdışında eğitim ile sağlayacağınız mesleki sertifika eğitimi,  bu noktada mesleki dil eğitimi ile alanında yetkinlik sağlayan bireyler iş hayatında daima bir adım önde olmaları kaçınılmaz.

Mesleki dil eğitimi alabilmek için, daha da önce belirttiğimiz gibi genel İngilizcenin en az orta seviyede olması gerekiyor. İngilizcesi orta seviyeden az olanların mesleki dil eğitimi alabilecek İngilizce seviyesine ulaşana kadar genel bir dil eğitimi almaları gerekmektedir. Genel İngilizce ve mesleki İngilizce programlarını aynı okullarda okumanız durumunda okulunuzun sağladığı etkili bir çalışma takibi ile kendinize özel bir çalışma planı oluşturabilirsiniz.Öğretmenlere yönelik hazırlanmış özel programlarda ise öğretmenlerin kişisel gelişimlerini ve dil yetkinliklerini sağlamaları kolaylaştırılmıştır. Bu programların başında Teacher Training, alanlara ve branşlara yönelik eğitimler, uygulamalı sunum eğitimleri, İngilizce kursları yer alıyor.

Hangi Sektörlerden Yurtdışı Eğitim ile Sertifika Programlarına Katılımlar Sağlanıyor?

Ağırlıklı olarak finans sektörü, öğretmenlik ve eğitmenlik, spor sektörü, teknoloji, bilişim gibi alanlardaki kişiler, yurtdışı eğitim ile sertifika programlarına katılım sağlayabiliyorlar. Özellikle gazetecilik, medya, öğretmenlik, eğitmenlik gibi alanlardaki katılımcılar, tercihlerini İngiltere’den yana kullanırken Kanada ve Amerika ağırlıklı olarak bilişim sektöründen, finans sektöründen ve aynı zamanda telekomünikasyon sektörlerinde de eğitimler sağlayabiliyorlar.

Listemizden seçeceğiniz herhangi bir yurtdışı eğitim dil okulu paketi, sizlere sağlayacağı mesleki İngilizce dil eğitimi sonrasında çeşitli başarı evrakları ve prestijli katılım ve başarı sertifikaları verecekler.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-25 13:03:26