Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında İspanyolca Dil Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında İspanyolca Dil Eğitimi

Yurtdışında İspanyolca Dil Eğitimi

İngilizce bilgisi ve uzmanlığı popülerliğini, geçerliliğini ve gerekliliğini koruyorken çeşitli dillere aşinalık, bilgililik ve uzmanlık da artılarıyla hem iş hayatımızda hem de sosyal hayatımızda gerekli olabiliyor. Aslıda bu durum tamamiye gereklilik üzerine kurulu artık. Yerel bir işletmede çalışıyor olsanız bile uluslar arası ürünlerin artmasıyla 2. veya 3. dil gereksinimi hissediyor olabilirsiniz. Ticaretteki adımları nedeniyle İspanyolca ve İspanyolca dil eğitimi, günümüzde en çok rağbet gören alanlardan bir tanesi haline geldi. Özellikle ticaret ve turizm sektöründe İspanyolların ağırlığı görülürken İspanyolca dil eğitimi de bir o kadar da önemli hale geldi. Asıl konu ise yurtdışında İspanyolca dil eğitimi. Çünkü yurtdışında İspanyolca dil eğitimi, sadece İspanya’da değil, çeşitli ülkelerdeki dil eğitimi merkezlerinde ve dil okulları programlarında İngilizce’nin yanısıra kullanılıyor. Yurtdışında İspanyolca dil eğitimi hangi ülkelerde alınabilir?

Hangi Yurtdışı Ülkelerinde İngilizce ile İspanyolca Dil Eğitimi Alabilirim?

Yurtdışında İspanyolca dil eğitimi almadan önce, resmi dili İspanyolca dili olan ve aynı zamanda ikinci resmi dilinin de İspanyolca olduğu ülkelere göz atmanız gerekiyor. Resmi olarak İspanyolca dilini kabul eden ülkeler, Güney Amerika, Portekiz gibi ülkelerin yanısıra Hindistan’da da yoğun olarak İspanyolca dilini duyabilirsiniz.Diyelim ki İspanya veya Güney Amerika dışında herhangi bir avrupa ülkesinde veya başka bir bölgede İspanyolca dil eğitimi almak istediniz. Gözetebileceğiniz öncelikli unsurlar, elbette ülkelerin ve eğitim sistemlerinin resmi olarak kabul ettikleri dil biçimi, bununla birlikte bu ülkelerin uluslar arası katılımcı öğrencilerinin geldiği ülkelere bakabilirsiniz. İspanyolca’da şöyle bir önem var; İngilizce-İspanyolca bilgisi benzersiz bir yetenek olarak gösterilir ve İspanya dilini kullanan ülkelerden katılımcılar da İngilizce dil eğitimi programlarına kaydoluyorlar. Bir parantez açalım; Güney Amerika’dan katılımcılar ile Portekizceye de aşinalık geliştirebilirsiniz.

Hem İngilizce hem de İspanyolca dil eğitimi almak istiyorsanız; programımızdaki hemen hemen bütün yaz okulları programları ve dil eğitimi programları, İspanya’dan ve Güney Amerika’dan dil eğitimi katılımcılarını içeriyor. Dolayısıyla bu ülkelerden gelen kişilerle sağlayacağınız iyi iletişim, İspanyolca dilini de geliştirebilir. Sadece yetişkinlere sunulan dil okulları çerçevesinde değil, çocuklar için yaz okulları programları çerçevesinde de bu tarz iletişimle İspanyolcaya aşinalık geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce ve İspanyolca Dil Eğitimi İçin En Uygunu Amerika Dil Okulları ve Yaz Okulları

İngilizce ile İspanyolca dil eğitimi ikilisini harmanlamak istiyorsanız, İspanyolca’nın sık sık konuşulduğu ABD de uygun bir tercih olabilir. Lakin, Amerika yaz okulları çerçevesinde İspanyolca dil eğitimi alacak kişiler genellikle 12-17 yaş ortalamasıdır lakin Amerika opsiyonunu ağırlıklı olarak 15 yaş ile 17 yaş arası tercih ediyor.

Amerika’daki dil okulları ve yaz okulları direkt olarak İspanyolca dilini sunmasa da, öğrenciler ile iletişim esnasında İspanyolca temel olarak bilgisi varsa İspanyolca dil eğitimi, iletişim kurularak alınabilir. Bu programa kayıt yaptıran öğrenciler orta seviyeden üst seviyeye kadar tüm seviyelerde eğitim alabilirler.

Dil eğitimi programları  öğrencilerde okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi farklı detayları geliştirmeyi hedefliyor. İngilizce dil eğitimi programları sadece gramer ya da ezbere bilgiye dayalı değil, günlük konuşma dili ile resmi yazı dilinin arasındaki farklara, diyalog tiplerine ve dil ile ilgili stratejileri öğretmeye odaklanması dolayısıyla  programa katılan kişilerle iletişim kurdukça İspanyolca dil eğitimi gibi farklı konularda da pratikler yapabilirler. Bunlara ek olarak öğrencilere hemen hemen hiç boş bir zaman kalmıyor. Yarım gün devam eden derslerin ardından çeşitli kültürel geziler, aktiviteler, sinema katılımları ve sinema oyunları, fiziksel aktiviteye dayalı oyunlar gibi çeşitli aktivitelerle öğrenciler, çocuklarınız dil eğitimi esnasında iletişim kurmaya cesaretlendiriliyor.e bu kurslara kayıt yaptıran öğrenci boş vakitlerinde bulunduğu şehrin sokaklarını dolaşabilir, görülmesi gereken tarihi yerleri görebilir, dil kursundaki arkadaşlarıyla vakit geçirebilir ya da seyahat edebilir. Bu sayede kişi aldığı eğitimi sadece kursla sınırlandırmaz, yaşam deneyimlerine de aktarır. Böylece en etkin biçimde İngilizce’yi öğrenmekle birlikte farklı dillere hassasiyet kazanmış ve aynı zamanda İspanyolca dil eğitimi için yeterli pratiğe de sahip olur.

Bunlar gibi çeşitlilikler içeren ve dünyanın her yerinden katılımcı alan tipteki programlar öğrencinin İngilizce becerisini hızlı, eğlenceli ve etkili bir şekilde ilerletmeye odaklanır. Kelime bilgisi ve gramerin çok daha ötesinde, bu program sayesinde İngilizce sadece öğrenmekle kalınmaz, akıcı bir şekilde konuşma pratiği de kazanılır. Ayrıca bu programın içerisinde iş İngilizcesi, sınav hazırlık programları da bulunmaktadır. Bu da öğrencinin hedeflediği doğrultuda bir İngilizce eğitimi almasına olanak sağlar. Böylece kişi, İngilizce dil eğitimini bitirmesiyle İspanyolca dil eğitimi için yeterliliği de kazanabilir ve kursu bitirdiği zaman akademik ve profesyonel hayatta da fırsatlarını artırmış olur. Yurtdışı dil eğitimi kursları genellikle 15 saat, 17 saat, 20 saat ve 30 saatlik kurlarla devam ediyor. Bu kurslar, hafif, klasik ve yoğun programlar olarak alt gruplara ayrılıyor. Bir diğer taraftan da begginer ile intermadiate – advanced seviyelerinde eğitimler veriliyor.

Eklenme Tarihi: 2018-04-30 19:06:04

2018-04-30 16:06:04