Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında İngilizce Eğitimi Konusunda Tavsiye Ülkeler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında İngilizce Eğitimi Konusunda Tavsiye Ülkeler

Yurtdışında İngilizce Eğitimi Konusunda Tavsiye Ülkeler

Yurtdışında İngilizce eğitimi, sadece ana dilinin İngilizce olduğu ülkelerde değil, aynı zamanda popülasyonun konuşma diline yönelik de araştırılmalı. Artık pekçok ülke eğitim sistemini ana dilinin yanısıra farklı bir dili  daha müfredatına ekleyerek başarılı bir yabancı dil eğitimi almanıza katkıda bulunacak. Elbette, yurtdışında İngilizce eğitimi dendiğinde çeşitli şehirler, çeşitli ülkeler akıllara gelebiliyorken İngiltere, Amerika Yurtdışı Eğitim ve Kanada programları oldukça popüler. Şehirlere göre dikkat etmeniz gereken detaylar var. Yani, ülkeler zaten bilinir, onlar cepte lakin ayrıca hangi şehirlerde hangi yurtdışında İngilizce eğitim programının size daha uygun olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Yurtdışında İngilizce Eğitimi Tavsiye Şehirler: Londra

İngiltere’ye yurtdışı İngilizce dil okulu amaçlı giden öğrenciler, ayrıca sürekli şemsiye taşımaktan ‘şemsiye taşıma sanatı’ konusunda ustalaşabiliyorlar. Yılda ortalama 156 gün kendine ait, has yağmura maruz kalan Londra, sunduğu İngilizce yurtdışı eğitim imkanıyla şemsiye tutma sanatı ile dil eğitimi yeteneklerinizi geliştirebiliyor.  Londra’daki yurtdışı eğitim programları eğitimin yanısıra, moda, alışveriş, kültürel aktivitelerle de tercih ediliyor. Ayırmanız gerken bütçe, uygun okul programlarına göre değişebiliyor.

Cambridge: Üniversiteliler Şehri...            

Bir deniz şehiri olan Cambridge, sosyallik ile çalışkanlık arasında bulunan öğrenciler için çok uygun. Ders, su sporları, yurt içerisinde ders çalışmacalar, Cambridge şehri içerisinde farklı bir rutinde işlerken, şehirin yurtdışı eğitim için biçilmiş kaftan olduğunu koklayacaksınız. Dünyanın en iyi eğitim kurumlarından Cambridge Üniversitesi, bu şeşhirde yer alıyor. Yurtdışı İngilizce dil eğitimi açısından daha faydalı bir varyasyon ise, daha sakin bir şehir seçeneği.   Bunun için Cambridge var ve Londra’daki kalabalık ile kıyaslandığında bir sakinlik ve dizginlik sizleri bekliyor. Ders çalışmak ve biraz da kafa dinlemeye ihtiyacımız varsa Cambridge yurtdışı dil okulları ve İngilizce eğitim programları size göre.  Buna ek olarak başkent Londra 1 saat gibi bir kolay ulaşım seçenekleriyle duruyor.

Oxford: Daha Ekonomik Bir Yurtdışı İngilizce Dil Eğitimi

Yurtdışı İngilizce dil eğitimi konusunda biraz daha ekonomik seçenekler barındıran Oxford, İngiltere sınırları içerisinde hem bir öğrenci kenti hem de diğer İngiltere şehirlerine oranla daha uygun fiyatlarla yşam standartları olmasıyla tavsiye ediliyor. Dil okuluna gitseniz bile üniversite disiplininde ders alıyormuşsunuz gibi bir atmosferde alacağınız bu yurtdışı eğitim programı, diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında biraz daha disiplinli bir ortam yaratacak.

 

Yurtdışı İngilizce Dil Eğitiminde Denizi Sevenler İçin

Bir deniz kenti daha; Brighton... Bir futbol kenti olan Brighton, eğlence merkeziolan Londra’ya yaklaşık 50 dakikalık bir mesafede. Özellikle eğlenceli aktivite olanaklarıyla dikkat çeken Brighton, yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrencilerin en fazla tercih ettiği lokasyonlardan birisidir. Bunun dışında genç nüfusun fazla olması, deniz kenarında bir lokasyona sahip olması gibi avantajları da var. İngiltere’nin en sıcak şehirlerinden birisi olan Brighton, dil eğitimini deniz kenarında ve Londraya nazaran daha ılıman bir ortamda okumak isteyenlere kapılarını ardına kadar açıyor.

Amerika’da Yurtdışı Eğitim Seçenekleri: Çeşitlilik Deyince...

Yurtdışı dil eğitiminde Amerika dil okulları söz konusu ise akla gelen ilk bölgelerden birisi olan Boston, akademik eğitim odaklı eğitim düşünenler için de dünyanın önde gelen üniversitelerine ev sahipliği yapan bir öğrenci şehiridir. Çevrenizde de 10 tane yurtdışı eğitim almış birey bulsanız, 7’si muhakkak Boston’da eğitim almıştır.

İsmini Söyleyince Tüm Soru İşaretleri Kalkıyor: Los Angeles

Yurtdışında dil eğitimi, İngilizce eğitimi açısından en çok rağbet gören bölgelerden. Popülerlikleri, üniversite yelpazesi göz önünde bulundurulduğunda, yurtdışı İngilizce dil eğitimi dendiğinde Los Angeles bu anlamda tercih edilen alternatiflerden birisi. Big Apple’dan sonra en kalabalık şehirlerin başında gelen Los Angeles, yağış aldığı gün sayısı göz önünde bulundurulduğunda  da oldukça sıcak bir şehirdir.

 

Yurtdışında dil eğitimi için biraz daha farklı bir düşünceniz mi var? Amerika olsun, ancak araya Fransızca sıkıştırıp biraz daha az stres yükü altında eğitim alabilirim diyorsanız Kanada oldukça mantıklı bir seçenek olabilir.  Bir farklı bir şey daha; Kanada, tamamiyle yurtdışı eğitim konusunda bir araya gelmiş topluluklar tarafından oluşuyor! Toronto ise akla gelen ilk bölgemiz. Renkli ve eğlenceli bir şehir yapısında bulunan Toronto’nun nüfusunu 54%’lik bir kısımını göçmen öğrenciler oluşturuyor. Ayrıca Toronto, Fransız eğitmenler, Fransız öğrenciler tarafından da çevrilmiş durumda.

 

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi adına Avrupa alternatifleri içerisinde İngiltere’den sonra en fazla tercih edilen lokasyonlardan bir diğeri ise Dublin. Gerek sade, doğal güzellik konusunda zengin ve ana dil olarak İngilizce konuşulan bir ülke olması nedeniyle öğrencilerin uğrak bölgesi. İrlanda yurtdışı dil okulları, gramer ve konuşma İngilizcesi açısından kusursuz, bir taraftan da İngiltereye nazaran daha az aksanlı ve basit, anlaşılabilen bir İngilizce seviyesiyle, İrlanda yurtdışı dil okulları çerçevesinde dikkat çekiyor.  İrlanda dil okulları, akademik İngilizce eğitiminin dışında sınav hazırlık, iş İngilizcesi, genel İngilizce gibi alanlarda eğitimler sağlıyor.

Eklenme Tarihi: 2018-05-04 17:33:49