Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Fransızca Yaz Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Fransızca Yaz Okulu

Yurtdışında Fransızca Yaz Okulu

İsviçre’de alacağınız fransızca dil okulu programları, sizlere Fransızca, İngilizce ya da Almanca dersleri sağlamakla beraber, bahsedeceğimiz dil okulu çerçevesinde aşçılık kursları da alabilirler. Bazı İsviçre dil okulu programlarıyla birlikte katılımcılar Fransızca’nın yanısıra İtalyanca dersler de alabilirler.

İsviçre’nin Fransa sınırına yakın bölgeler daha çok Fransızca konuşulan bölgelerdir. Fransızca öğrenmek amacıyla bir dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilere özellikle Cenevre, Lozan, Montrö, Bern gibi şehirleri tercih etmektedirler. Zaten bu şehirler İsviçre’nin en fazla Fransızca konuşulan şehirleridir.                                                                                                                    

İsviçre’deki Fransızca yaz okullarında her yaşa hitap eden kurslar mevcuttur. Bu kursların yanı sıra İsviçre dil okulları, ders programına ek olarak kayak, dağcılık gibi isteğe bağlı kurslar da sunmaktadır. Dolayısıyla meraklıları için bu kursların da bulunması İsviçre dil okullarını cazip kılmaktadır.

İsviçre, Avrupa Birliği’ne üye bir ülke olmamasına rağmen Schengen sınırlarında yer alır. Bu nedenle diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi 12 haftaya kadar dil okulu kaydı yaptıran yeşil pasaport sahipleri herhangi bir vize almaksızın İsviçre’ye seyahat edebilir ve bu süreye kadar dil okuluna gidebilirler. Ancak yeşil pasaport sahibi olmayanlar ya da 12 haftadan daha fazla dil okuluna gidecek olan kişiler vize almak durumundadır.

İsviçre’de Fransızca Yaz Okulu Programlarını Ön Plana Çıkaran Detay Nedir?

Fransızcanın resmi dil olması, İsviçre’yi ön plana çıkarıyor. Öncelikli olarak bundan bahsetmek gerekir. İsviçre’de Fransızca resmi dillerden birisidir ve en sık konuşulan ikinci dil Fransızcadır diyebiliriz. Dolayısıyla kurs dışında da Fransızca pratik yapma şansınız her zaman bulunmaktadır.

Elbette, avrupa’nın tam merkezinde olmasıyla farklı dil kültürlerini de ekosistemine ekledi. Avrupa’nın hiç şüphesiz en önemli ve en büyük kültürel mirasa sahip ülkelerinden öne çıkanı İsviçre olduğunu kabul etmek lazım. Bu detaylarıyla İsviçre’de Fransızca dil okulu programı ve eğitim almanız size kültürel anlamda çok şey katacaktır. Harika Doğa da İsviçre’yi öne çıkaran detaylardan biri. İsviçre müthiş doğasıyla da ün yapmış bir ülkedir. Dil eğitimi aldığınız süre boyunca kursun sunduğu aktivitelerin yanı sıra arkadaşlarınızla da şehir dışı aktivitelerine gittiğiniz de siz de İsviçre’nin harika bir doğaya sahip olduğunu göreceksiniz.

İsviçre’de Yurtdışı Eğitim ve Yaz Okulu Fiyatları

İsviçre’de ne tip bir yurtdışı eğitim alırsanız alın, tepeden tırnağa detaylandırılmış programlar yer alıyor. Çünkü İsviçre hangi yaştan olursa olsun insanların eğitimine ve öğrenmesine her zaman değer veriyor. Buna ek olarak bu konuda geliştirdikleri sistem, yüzyıllardır uygulanan bir sistem.Eğer İsviçre’de Fransızca dil okulu fiyatları ile ilgili araştırma yapıyorsanız 1,300 CHF’ye de, 15,500 CHF’ye de okul bulmak mümkün.

İsviçre’deki Fransızca Dil Eğitimi Varyasyonları Neler?

Genel Fransızca Kursu : Dersler boyunca farklı gündelik durumlara göre iletişim becerilerinizi hızla geliştireceksiniz. Her gün göreceğiniz 2 ders şu alanları kapsayacaktır: dilbilgisi, sözcük bilgisi, telaffuz. Sonraki 2 derste şu alanlara odaklanacaksınız: konuşma, dinleme, okuma, yazma. Bu kursta bir ders kitabı kullanırsınız ve canlandırmalar, gerçek materyaller, gazeteler ve dergileri içeren çok çeşitli materyal ve alıştırmadan yararlanırsınız.

Yoğun İsviçre Yaz Okulu Fransızca Kurs Uygulaması:Bu kurs, yoğun şekilde ders görmek, dili ve ülkeyi kapsamlı olarak tanımak isteyen öğrenciler için uygundur. Bu kursa katılan öğrenciler, sabahları genel Fransızca için açıklanan derslerin aynısını görürler. Öğleden sonra sınıfları, akıcılık alıştırmaları ve geldiğiniz ülkenin kültürü ve gelenekleriyle ilgili kapsamlı konu işlemeleri sayesinde aldığınız eğitimi daha da güçlendirir ve öğrendiklerinizi pekiştirir. Ayrıca bazı kurslar Yoğun Program seçen öğrencilere istedikleri taktirde İş Fransızcası kursu da vermektedir.

Daha da  yoğunlaştırılmış fransızca kursları ile aldığınızprogramların temel amacı; öğrencinin, Fransızca okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar tüm katılımcılara açık olan Fransızca dil eğitimi programlarının süresi, öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre 2 ile 52 hafta arasında değişiklik gösterebilir.

Basketbol, yüzme, tenis, kampçılık gibi sportif aktivite programları ile İsviçre yaz okulları eğitimlerini sağlıyor. Sadece bu değil;  okullarında öğrenciler farklı ülkelerden öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebiliyor ve böylece Türkiye’de İngilizce iletişim açısından bir adım önde oluyorlar. Buna ek olarak İsviçre yaz okulları ile İsviçre’de yaşamın da kapsını aralayabilirsiniz çünkü avrupa ülkeleri de İsviçre’de kalacak kişilerin eğitim tecrübelerini göz önünde bulunduruyor . İsviçre yaz okullarında genel dil kursları sabahları veriliyor ve yarım gün. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan genel kurslar haftada 15 veya 20 ders yapılıyor. Eğer yoğun İngilizce programı istiyorsanız, yoğun İngilizce programlarına dahil olabilirsiniz, böylece yaklaşık 15 dersten oluşan 30 saatlik İsviçre yaz okulları bünyesinde eğitim alabilirsiniz.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-05 18:25:40

2018-06-06 08:20:41