Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Fransızca Dil Eğitimi Veren Ülkeler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Fransızca Dil Eğitimi Veren Ülkeler

Yurtdışında Fransızca Dil Eğitimi Veren Ülkeler

Yurtdışında Fransızca dil eğitimi için, Fransa’dan farklı olarak farklı ülkelerde de katılım sağlanabilir.  En geniş yelpazeye sahip olan Fransızca, yurtdışında Fransızca dil eğitimi programları arasında en çok araştırılan dil eğitimi programlarından sadece bir tanesi. Bugün 29 ülkenin resmi dili olan Fransızca aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in bütün alt kurumlarında ve uluslararası kuruluşlarda resmi dil olduğunu belirtelim. Yurtdışında Fransızca dil eğitimi, özellikle akademi kategorisinde çok sık araştırılıyor ve geleceğin akademisyenleri, hukukçuları profesyonel hayatlarına girişten önce, Kanada ve İsviçre’deki Fransızca dil eğitimi programlarından faydalanabiliyorlar. Kanada’nın Montreal, Toronto, Vancouver, Quebec ve İsviçre’nin Bern’de, Basel’de, Cenevre’de ve Zürih’te çeşitli Fransızca dil eğitimi programları yer alıyor. İsviçre, 1 saatlik farkıyla Türkiye’den seyehat ve eğitim konusunda iyi şartlar tanısa da; ekonomik nedenler ön planda olduğunda elbette Kanada daha fazla tercih ediliyor.

Fransızca dil eğitimi kişiye ikinci bir dil bilmek gibi artı katmasının yanı sıra dünyanın gerek diplomatik gerek ticari çok önemli bir dilini bilme ve pratik yapma olanağı sağlar. Fransızca’nın önemine bakacak olursak eğer; günümüzü şekillendiren akademik akımların kaynağında; yani modern sanatlar, düşünce akımları, hukuk tezleri vs gibi hepsinin kökeninin Fransızca ve Fransa olduğunu görebiliriz. Özellikle sosyal bilimler alanında araştırma yapmak isteyen, akademik kariyerini de bu yönde ilerletmek isteyen kişilerin Fransızca bilmesi ve Fransızca yurtdışı eğitim alması büyük bir avantaj sağlayacağı şüphesiz. Bununla birlikte yurtdışındaki çoğu yüksek lisans programı ikinci dil bilen öğrencileri kabul etmeye daha yatkındır. Fransızca da önemli bir dünya dili olduğu için bu dili bilerek, öğrencinin master başvurusu yapması hiç şüphesiz önemli bir artı puan katacaktır.

Yurtdışında Fransızca Dil Eğitimi ve Dil Okulları

 Fransa haricinde Fransızca’nın konuşulduğu ülkelerde de Fransızca dil okulları bulabilirsiniz. Bu ülkelerden birisi de hiç şüphesiz güzel doğasıyla tanınan İsviçre’dir. Fransızca’nın ana dil olduğu ülkelerden biri olan İsviçre’de Fransızca eğitimi almanın kişiye sayısız katkısı bulunuyor. Ayrıca, İsviçre’de akademik eğitimler de Fransızca dil eğitimi çerçevesinde gerçekleştirilir ve yurtdışında Fransızca dil eğitimi için İsviçre biçilmiş kaftan. Bunun nedenlerinden bir tanesi; İsviçre’nin iş dünyası, ticaret ve doğa açısından çok özel bir lokasyon olmasıdır. İsviçre ve Fransa dışında Kanada’nın Quebec eyaleti de Fransızca dil eğitimi açısından uygun bir bölgedir. Kanada’nın ana dili hem İngilizce hem Fransızcadır. Özellikle Quebec eyaletinde yaşayan çoğu kişi Fransızcayı ana dili gibi konuşuluyor. Bunun yanısıra Montreal’de ve Toronto’da da yurtdışında Fransızca dil eğitimi veren dil okulları elbette bulunabilir.

Fransa’nın Dışında Fransızca Dil Eğitimi

Bahsettiğimiz gibi, Kanada’nın hemen hemen her bölgesinde Fransızca dil eğitimi bulabilirsiniz. Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülke olmasıyla çok dilde eğitim almak isteyen yetişkinler, üniversite çağındaki genç yetişkinler ve aynı zamanda kurumsal şirketlerin en fazla tercih ettiği ülkelerden. . Kanada'nın Fransızca konuşan nüfusu ülke geneline yayılmışsa da;  uzun zamandır Fransızca dilini kullanan halkının büyük çoğunluğu ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar yoğun olarak bulunabilir.

Dolayısıyla, Fransızca dilinin geliştirilmesi açısından da Kanada dil okulları programları oldukça uygun bir seçenek. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli müfredatlarıyla Fransızca dil eğitimi programları ve ikinci dil olarak Fransızca programları alternatifi sunabilir. Büyük bir bütünlüğünü öğrencilerin oluşturduğu Kanada, fransızca  dil eğitimi konusunda sizleri oldukça iyi geliştirecektir. Dinamik ve büyük bir metropol olan Toronto, iş İngilizcesi ile ön planda. Dolayısıyla Kanada’da Fransızca dil eğitimi almak isterseniz Kanada’nın iş ve finans başkenti Toronto’yu da seçebilme gibi bir olanağınız var. Aslında çok da soğuk bir şehir olmadığını söyleyebileceğimiz Vancouver, öğrenciler açısından ve 19 – 28 yaş aralığı için en popüler şehirler arasıdadır. Ottowa ve  Halifax gibi şehirler ise daha düşük yaşam giderleri ile göze çarpıyor ve bu bölgeler ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ile dolu. Hem Fransızca hem İngilizce dil okulu için bir başka alternatif, Montreal ise 2 dil birden öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

Fransızca Dil Eğitimi Programları Hangi Eğitimleri Sağlıyor?

: Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Öğretmenler için İngilizce, TOEFL, IELTS, Cambridge sertifikaları, TOEIC gibi genel olarak bilindik detayların yanısıra akademik amaçlı Fransızca, Fransızca plus dersleri ve eğitimleri sağlanıyor. Bununla birlikte Kanada’da Fransızca dil eğitimi programları şu içerikleri de sağlyacaktır; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Öğretmenler için İngilizce, TOEFL, IELTS, Cambridge sertifikaları, TOEIC, Akademik amaçlı Fransızca, Fransızca plus programları içeriyor. Fransızca dil eğitimi sağlayan bu içerikleri, çeşitli fiyatlara dahili hizmetler de içeriyor. : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, ders kitabı, İngilizce aktivite ve çalışmalar, karşılama etkinliği ve akşam yemeği, sosyal ve kültürel programlar, Cambridge IELTS,TOEFL&TOEIC sınav merkezi, fiyatlara dahil hizmetler içerisindedir.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-23 15:06:29