Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Eğitim ile Dijital Pazarlama Sertifika Programları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Eğitim ile Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Yurtdışında Eğitim ile Dijital Pazarlama Sertifika Programları

Genç yaşta eğitim kurumlarından mezun olan genç yetişkinler  yurtdışında eğitim almayı planlayan her öğrencinin aklına takılan önemli detaylardan bir tanesi; yurtdışında sertifika mı yoksa diplomalı eğitim mi? Yurtdışında yaz okulları, çocuklara göre düzenleniyor ve sadece İngilizce dil eğitimi değil; dijital pazarlama, sosyal medya ve yazılım alanlarında da eğitimler sağlanıp çeşitli sertifikalar veriliyor. Buna ek olarak, yurtdışında eğitim çerçevesinde oluşturulan MBA programlarıyla da dijital pazarlama alanında iyiden iyiye uzmanlaşabilirsiniz. Dijital medya, günümüzde endüstri 4.0’ın da yerleşmesi ve aktif hale gelmesiyle beraber MBA gibi çeşitli master programlarıyla nitelik kazanıyor.

Yurtdışı Sertifika-Diploma programlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Günümüzde bu program MBA’ya bir alternatif oluşturmaktadır. Sertifika/Diploma Programının MBA’dan en büyük farkı ,öğrencilere uygulamalı bir öğrenim tecrübesi kazandırması ve teorik eğitimden çok pratik eğitime önem vermesidir.Günümüz eğitim koşullarında birçok insan teorik bilgi ile donanımlıdır. Ancak işverenlerin aradığı iş konusunda pratik uzmanlık çoğu eğitim kurumu tarafından verilmemektedir. Bu da yeni mezun öğrencilerin iş aramaya başladıklarında karşılarına çıkan en büyük sorundur. Sertifika/Diploma programı sunan eğitim kurumları da bu konuya eğilmiş ve öğrencileri bu tecrübeyi kazandırmayı hedeflemişlerdir.

Yetişkinlere Göre Yurtdışında Eğitim Kapsamında Dijital Pazarlama Programları

Bunlara ek olarak MBA’nın diğer bir farkı ise eğitimin daha uzun süreli olmasıyla ön planda. Sertifika ve Diploma Programlarında eğitim süresi tercihe ve ihtiyaca göre 2 haftadan-1 yıla kadar sürerken MBA’de ise bu süre 2 yıla uzayabiliyor. Üstelik işin ucunda ‘diploma’ var. Farz-ı misal durumda siz de kısa bir sürede pratik anlamda donanım sahibi olmak ve yurtdışında aldığınız eğitimle en kısa sürede kariyerinize dilediğiniz yerden biran önce başlamak istiyorsanız, bu program sizin için büyük bir şans olacaktır.

Sertifika ve diploma programları tamamen pratiğe yönelik programlar olarak ön planda ve dolayısıyla kişiyi mesleki anlamda somut olarak uzmanlaştırıyor. Yurtdışında master eğitim süreleri genel olarak master programlarına göre çok daha kısa sürelidir. Programlar 4 haftadan 1,5 yıla kadar uzanır ve hemen hemen her dalda herkese uygun seçenekler sunabiliyorlar.

Meraklıları İçin; Yurtdışında Dijital Pazarlama Sertifika Programları İle Staj İmkanları

Yurtdışında, staj imkanları oldukça detaylı ve araştırılması gereken detaylardan oluşan şartlardan oluşuyor. Daha iyi bilgi edinebilmek adına, danışmanlarımızdan bu konuda fikir alabilirsiniz. Bu çeşit programı tamamlayan kişiler istekleri doğrultusunda staj yapabilir, ya da bazı ülkelerin tanımış olduğu 1 yıllık çalışma izinlerinden servis alarak faydalanabiliyorsunuz, böylece eğitim aldıkları alanda iş deneyimi kazanarak, geri dönüşte iş alanına daha iyi hakimiyet kurabilir ve bir yurtdışı profesyonelliği çerçevesinde ülkeye dönebilirsiniz.

Lakin bu çalışma izinleri daha önce de belirttiğimiz gibi oldukça detaylı ve dikkat isteyen bir iş, dolayısıyla öncelikle bu konuyu danışmanlarımıza sormanızda fayda var. Bu tarz programların tercih edilme sebeplerinden en başta gelen etkenlerden bir tanesi de master programlarına göre daha ekonomik olmalarıdır. Master programı için yeterli bütçeye veya zamana sahip olamayan kişiler için sertifika ve diploma programları çok daha uygun geliyor.

Sertifika programlarının sağladığı en önemli avantajların başında ayrıca; uygulamalı eğitimlerin sağlanması, master programlarına kıyasla daha kısa dönem içerisinde gerçekleşiyor olması ya da master öncesinde iyi bir hazırlık yapabilmekle birlikte; master programlarında olduğu gibi çalışma ve staj imkanları sağlaması, master programlarına göre daha rahat kabul şartları sağlaması diyebiliriz.  Amerika’da eğitim ile yurtdışında dijital pazarlama, dijital medya veya bunun gibi yeni nesil ticaret alanlarında eğitim aktiviteleri, daha küçük yaşlara hitap ediyor ve dijital pazarlama alanında yaş ortalaması 12 yaşa kadar düşmüş durumda.

Dijital Pazarlamanın Yanısıra Hangi Alanlarda Yurtdışı Eğitim Alabilirim?

Programlar, film yapımı, pazarlama, grafik tasarlama, proje yönetimi, sosyal medya, küresel sürdürülebilirlik veya gazetecilik gibi uzmanlık alan dersleriyle alakalı bir dizi derslerden oluşturuldu. Her program öyle bir hazırlanmıştır ki öğrenciler, programların sonunda özel bir yeterlilik seviyesine ulaşırlar.

Programlar oldukça kapsamlı ve genellikle aylara yayılan ve minimum 3 hatalık bir kur olması üzerinden oluşturulan dersten oluştruluyor. Bahsini ettiğimiz programların hemen hemen çoğu, üstelik tamamına yakını Amerika yurtdışı eğitim platformlarında bulunuyor. Yurtdışında Dijital pazarlama alanındaki yürüttüğünüz programınızı başarılı bir şekilde bitirdiğiniz takdirde altın mühürlü sertifika kazanmakla kalmayacaksınız, aynı zamanda daha gelişmiş bir iş İngilizcesi, kendi sektörünüzde bulunan beyaz yakalı personelle aynı çatıda buluşma imkanınız olacak.

Yurtdışında, marketing alanında üniversite son sınıf programlarının dışında, master ve doktora programlarına başvurmanın ilk şartlarından biri lisans veya yüksek lisans diplomasına sahip olmak zorunlu. Bazı özel durumlarda üniversiteler çok başarılı öğrencileri lisans eğitimi sonrası doktora programlarına kabul edilebilirler.

Bunlara ek olarak; daha önce de bahsettiğimiz gibi Amerika’da çeşitli yaz okulu programları gençlere, yani 12 ile 17 yaş aralığındaki çocuklara yönelik dijital medya akademileri kuruldu ve çocuklarınız bu alanlarda Amerika’daki yaz okulu programlarıyla şimdiden profesyonelleşebilirler.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-08 13:32:40