Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Eğitim İçin Vize: I20 ve Öğrenci Vizeleri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Eğitim İçin Vize: I20 ve Öğrenci Vizeleri

Yurtdışında Eğitim İçin Vize: I20 ve Öğrenci Vizeleri

Yurtdışında eğitim için farklı varyasyonlarda eğitim ve tatil vizesi veriliyor. I20 öğrenci vizesi, yurtdışında eğitim alacak olan kişilerin aldığı en popüler eğitim vizesi haline geldi. Bir diğer taraftan, kısa süreli eğitimlerde turist vizesi de verilebiliyor.  Yurtdışında eğitim için vize alacak olan kişiler, öncelikle form doldururlar, ardından akademik mektuplar ve niyet mektupları da vize dosyalarına eklenir. Elbette yurtdışında akademik eğitim alacak olan kişilerin formları ve mektupları daha detaylı hazırlanmalı.

Yurtdışında Eğitimin Kapısını Açan I-20 Vizesi Nedir?

Öncelikle tavsiyemiz, vize işlemlerinizi York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığı ile vize işlemlerinizi yapmak olacaktır. Detaylı bir İngilizce niyet mektubu, öneriler ve vize formlarının doldurulması oldukça detaylı bir çalışma istiyor. Bunlardan bir tanesi de I-20 yurtdışı eğitim vizeleridir. Spesifik ülkelerle örneklendirecek olursak;  Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrenci vizesi almak isteyenler için, spesifik olarak ABD kanununa göre; I20 Belgesi almayı şart koşar. Bu belge, yalnızca izin verilen okullar tarafından hazırlanabilir ve öğrencilerin vize başvurusu yapmasını sağlar. I20 Belgesi’nin ne olduğunu anlamak isteyenler için yeterlilik belgesi olarak tanımlayabiliriz. Eğer Amerika Birleşik Devletleri eğitim sistemindeki bir okuldan I20 belgesi alamazsanız öğrenci vizesi almanızın hiçbir yolu yoktur. Bu nedenle sizin için Amerikan üniversiteleri ile görüşüp bu belgeyi almanızı sağlayacak bir danışman ile birlikte hareket etmeniz süreci kolaylaştıracak ve başarı oranını arttıracaktır. I20 belgesini alan öğrenciler diğer gerekli belgeler ile Amerikan konsolosluklarına başvurarak vize işlemlerini hızla gerçekleştirebilirler.

Bu belgeyi almaya hak kazanan yurtdışı eğitim katılımcıları, eğitim alacakları ülkenin yetkililerinin onayı ile ülkelerindeki okullarda eğitim almak için F1 vizesine başvurabilme hakkı kazanırlar. Başvuru sürecinde öğrencinin eğitim alacağı okul, bireyin yeterliliğini ölçer ve yeterlilik belgesini öğrenciye ulaştırırlar. Bu belge o kadar önemlidir ki belgeyi almaya hak kazanamayan hiçbir öğrenci yurtdışında eğitim için gerekli olan F1 vizesini alamayabiliyor.

Öğrencilerin I20 vizelerini uzatmaları çeşitli şartlar gereğince gerçekleşebilir. Zor bir durum ancak imkansız değil. Lakin; eğer eğitim sürenizin şartlarına ve  kurallarına uyarsanız ve bu süre içerisinde eğitiminizi doğru ayarlarsanız uzatmak için başvurunuz değerlendirecektir. Eğer eğitim sürenizin günü dolduktan sonra bu konuda başvuru yaparsanız isteğiniz red olur.

Yurtdışında Eğitim Vizesi Çeşitleri Nelerdir? Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Şartlar

Eğer, yurtdışında kısa süreli bir eğitim alacaksanız sizlere turist vizesi verilecektir. Lakin bu şartlar, farklı ülkeler tarafından farklı şekillerde uygulanıyor. Örneğin Amerika vize şartları 12 haftalık eğitimi kapsarken İngiltere ise 4 haftalık eğitimden az eğitim alacak kişilere turist vizesi sağlayabiliyor. 12 haftadan daha uzun ya da 4 haftalık eğitimden daha uzun eğitim alacak olan kişiler ise daha kapsamlı bir vize programı olan öğrenci vizesi almak durumundalar. İngiltere; İngiltere vize başvurusunun neticelenme süresi 5-15 iş günü arasında değişmektedir, gerçek vize alma süreleri konsolosluğun web sitesinden takip edebilirsiniz.

Amerika’da eğitim için gerekli detaylara bakıldığında  Amerika vize başvurusunun neticelenme süresi genellikle 2-3 iş günü sürmektedir, ancak Amerikan konsolosluğundan vize başvurusu için randevu verilen tarihler yoğun dönemlerde 30-40 gün sonrasına da olabilir.

İlk Kez Yurtdışında Eğitim İçin Vize Alacak Olanlar Neye Dikkat Etmeli?

İlk vize başvurusu çok önemlidir. İlk ve boş pasaportunuzla yapacağınız ilk vize müracaatı daha sonra alacağınız vizeleri tamamen etkilemektedir. İlk alacağınız vize daha sonraki vize başvurularınızda vize alıp alamayacağınız hakkında tüm konsolosluklarda etkili olacaktır. Vize dosyanızı uzmanından yardım ve destek alarak hazırlamanız en doğrusu olabilir. Çözüm merkezimizin profesyonel vize hizmetlerimizden hem Nişantaşı’ndaki ofisinden hem de telefon numarası aracılığı ile faydalanabilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir yerinde yaşasanız da yurtdışında eğitim alacaklara yönelik, vize hizmetlerimizi yapabilmekteyiz. İhtiyacınız ne olursa olsun size vize ile ilgili her konuda profesyonel destek hizmetini York Education Solutions, sizlere direkt olarak sağlayacaktır.

Yurtdışında vize alacaklara yönelik, başvuruların kabul olması için oldukça önemli detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Vize başvurusunda ‘neden bu ülke’ sorusuna oldukça yerinde yanıtların verilmesiyle birlikte ‘neden yurtdışı eğitim’ sorusunun da detaylıca vize başvurusu esnasında konsolosluğunda sağlanması gerekiyor. Aksi takdirde, bir kerelik vize reddinin alınması diğer vize işlemlerinizde ya da bir sonraki vize alımlarınızda sizlere zorluk çıkaracak.

Vize başvurusu için vize formlarının eksiksiz ve istenilen şekilde doldurulması ile birlikte vize işlemlerinde gerekli olan evraklarınızın hazırlanması, ucuz uçak bileti alımı, öğrenciler için okul kayıt işlemleri. Yurtdışında dil okulu, yurtdışı lise ve yurtdışında üniversite başvurularınızın yapılması.

Eklenme Tarihi: 2018-06-18 12:38:34