Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Eğitim İçin Sınava Hazırlık Kursu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Eğitim İçin Sınava Hazırlık Kursu

Yurtdışında Eğitim İçin Sınava Hazırlık Kursu

Yurtdışında eğitim için anahtar rol oynayan; IELTS, TOEFL ve SAT gibi sınavlara hazırlanmak ve başarı puanlarınızı artırabilmek için, yurtdışı dil okulu programlarına kayıt olabileceğiniz gibi, aynı zamanda, IELTS gibi sınavlar konusunda uzmanlaşan eğitmenler tarafından da yurtdışında eğitimin kapısını açan sınavlara hazırlanabilirsiniz. İlk olarak yurtdışında eğitim alacaklara, sınavlara nasıl hazırlanabilecekleri ve bu kişilere en uygun eğitim seçeneklerini bu blog yazımızda bir araya getirdik.

TOEFL Hazırlık İçin Tavsiye Kurslar ve Yurtdışı Eğitim Paketleri Hangileri?

Son dönemlerde, TOEFL’a hazırlanmak isteyen yurtdışında eğitim alacak olan insanlar, öncelikli olarak Amerika dil okulları ve Kanada dil okulları programlarından yana tercih sunuyorlar. TOEFL’a yönelik hem İngilizcelerini geliştiriyorlar hem de TOEFL’ın inceliklerini öğrenerek diğer öğrencilerden bir adım öne geçebiliyorlar. Zira TOEFL sınavı, sadece sınava yönelik İngilizce eğitimlerini değil sınavda başarının anahtarıyla ilgili ipuçlarını da veriyor. Ağırlıklı olarak Amerika dil okullarının tercih edildiğini belirttik, Amerika’nın imkanlarına bakacak olursak; Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul ediyorlar. Amerika dil okulları da TOEFL hazırlık odaklı tercih edebileceğiniz ülkelerden bir tanesi. Üstelik TOEFL yoğun olarak Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmesiyle Amerika, TOEFL hazırlık kursu ile oldukça tercih edilebilir bir ülke.

TOEFL’a Hazırlık İçin Yurtdışı Dil Okulları Hangi Ülkeden Tercih Edilir?

Amerika dil okulları ile TOEFL sınavına hazırlanmak isteyen öğrenciler istedikleri müddetle eğitim alabilmekle beraber, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabiliyorlar. Elbette sadece TOEFL kurları içerisinde; birebir İngilizce dersleri de alarak, hazırlık sürecinizi pekiştirebilirsiniz. Bunun gibi TOEFL hazırlık programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilirler. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlayacaklar.

SAT Sınavı İçin Nasıl Hazırlanmalı?

Bu sınavlar için her şeyden önce İngilizce seviyenizin ileri olması gerekiyor. Çünkü sınav dili İngilizce. Bunun için sınav içeriği ile birlikte dil konusunda da kendinizi pratik İngilizce konusunda geliştirmeniz önemli. SAT maratonuna hazırlanmadan önce gireceğiniz sınavın içeriğine dair detaylı çalışma ve araştırma yapmanızda fayda var. Tam olarak hangi konuları bilmeniz gerektiğini göz önünde bulundurmanızz gerekiyor. Bu bilgiler çerçevesinde mevcut durumunuzu ve ulaşmak istediğiniz başarıyı objektif bir değerlendirmeyle göz önünde bulundurun. Yurtdışında eğitim hayalleriniz size motivasyon sağlıyor olsa da hedefleriz, sizleri sonuca götürecektir.

Çalışma programınızı hangi ülkeye gitmek istiyor ve nerede eğitim almayı düşünüyorsanız, orası için özel olarak oluşturmanızı öneririz. Etüt programları ile desteklenebilecek olan bu çalışma programı, düzenli ve etkin çalışmayı da gerektirir. SAT hazırlık sürecinde eksiklerinizi tamamlamak ve iyi bildiğiniz konularda hızlanmak için doğru çalışma tekniklerini öğrenmeye özen gösterin.

SAT Sınavı İçin Yurtdışı Eğitim Paketleri Neler Sağlıyor?

Yurtdışı eğitim programları ile seçeceğiniz dil okulları, aslolarak sağladıkları kitaplar ve çalışma materyalleriyle en uygun ve en nitelikli eğitim içeriklerini sağlıyor.

Özellikle seçeceğiniz materyaller ve alacağınız yurtdışı eğitim programları önem sırasına göre birinci sırada. Eğitim için SAT girişi yapacak olan öğrenciler, bir dönem öncesinden 2-3 farklı seviyede SAT sınav hazırlık için katılım sağlaması tavsiye ediliyor. Özellikle 3-4 ay öncesinden minimum 1 ya da 2 tane SAT hazırlık sınavı almanız çok daha iyi olur. Bunun yanısıra Öğrenci birebir özel ders alıp bu derslerde, sınavda alacakları dereceyi yükseltebilecek sınav formatı ve test çözme stratejileri hakkında eğitilirler. Öğrenci programa ilk başladığında, gireceği sınav benzeri bir deneme testine tabi tutulur ve seviyesi belirlenir. Dönem sonunda yapılan son test öğrenciye öğrendikleri stratejileri ve becerileri ölçme imkanı verir.

Yurtdışında SAT Odaklı Hazırlık Dil Kursu Hangi Ülkelerden Önerilir?

Yurtdışında SAT hazırlık dil kursu programlarına katılım sağlayarak sadece SAT hazırlık süreci değil pekçok seviyede dil eğitimi de almış olacaklar. Cambridge hazırlık aşaması, GMAT-GRE hazırlıkları ve bunun gibi pekçok akademiye yönelik  eğitimler de alabilirsiniz. Yurtdışında SAT hazırlık dil kursu, İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde en az 3’er haftalık dönemlerde yaklaşık 30 saatlik sınav eğitimini kapsıyor. Alınması mümkün olan puan 600 ile 2400 arasında ve bu toplamda da her üç kısımdan gelen 800’er alınan puanların bütünü olarak sayabiliriz.

 Türkiye’de SAT Sınavına Hazırlanabilir Miyim?

Elbette, Türkiye’de de SAT sınavı için hazırlık dönemi geçirebilirsiniz. York Education Solutions ekosistemindeki uzman eğitmenler ve SAT bilir kişileri sayesinde, SAT odaklı eğitim ve özel dersler alabilirsiniz.

SAT sınavı öncesinde, yurtdışı eğitim paketleri ve York Education Solutions’tan alacağınız özel dersler; eleştirel İngilizce makale okuma, yazma-kompozisyon ve matematik-geometri alanlarındaki bilgi düzeyini ve yorum yeteneğini ölçmeyi hedefliyoruz.. Öğrenciler üniversite tercihlerine göre farklı alanlarda SAT hazırlığı süreci atlatabilirler. SAT sınavı ile başarı sağlamanın yolu, daha iyi bir İngilizce ifade  yazma ve İngilizce dil gücünden geçiyor.

 SAT sınav sonucu değerlendirmesinde, noktalama ve virgül işaretlerini, paragraf başlama, paragraf bitirme yerlerini titizlikle inceliyorlar.  Başlıca bakarsak, SAT dil sınavı çerçevesinde bağlaçlar ekstra önem taşır. Örneğin paragraflarda kullanılabilecek 'Therefore', However' gibi ifadeler kazanma şansını yükseltecektir.  Matematik bölümlerinden, cebir matematiği, matematiğin en kadim konularından biri olan kümeler ve geometri bilgisi de oldukça önemli.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-11 11:48:04