Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Dil Okulu Mu Yoksa Yaz Okulu Mu? Hangisi Tavsiye Edilir?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Dil Okulu Mu Yoksa Yaz Okulu Mu? Hangisi Tavsiye Edilir?

Yurtdışında Dil Okulu Mu Yoksa Yaz Okulu Mu? Hangisi Tavsiye Edilir?

Yurtdışında yaz okulu veya dil okulu kategorisinde eğitim almak istiyorsanız, öncelikle kendinizi bir yaş grubu çerçevesinde ya da bir eğitim seviyesi doğrultusunda kategorilendirmek durumundasınız. Begginer seviyesinde İngilizce bilgisine sahip bir kişi, Begginer kurundan veya bir üst kurdan yurtdışında eğitim alması tavsiye edilir. Bununla birlikte yaş grubu da daha önemli bir detay. Yurtdışında dil okulları, yaz programları çerçevesinde yani yaz okulları çerçevesinde daha fazla gençlere yönelik, lise çağı, ortaokul çağı gibi gençlere yönelik eğitimler sağlıyorlar. Yaş ortalaması   verecek olursak; 7 yaş ile 18 yaş arası yurtdışında yaz okulları programlarına katılabilmek adına uygun bir yaş dilimidir.

Günümüzün en iyi yatırım aracı, şüpehis ki son dönemlerdeki şartlar da göz önünde bulundurulduğunda eğitim kalitesi.  Doğru ülke, şehir, yaz okulları, dil okulları ve program seçimi yurtdışı eğitim ve kariyer hedeflerinize ulaşmanızda önemli etkiye sahip olmasıyla ön planda. Yurtdışı yaz okullarında veya dil okullarında için en doğru tercihi yapmakla sadece yabancı dil öğrenmekle kalmayacak , yurtdışı tecrübesi edinerek bilgi, görgü ve yaşam tecrübesi de kazanabilirsiniz. ‘ Bununla ilgili olarak Yurtdışında dil okulu okumak mı, yoksa yaz okulu mu taviye ediliyor? Güzel bir rehberlik yazısı olduğunu düşünüyoruz. Detaylar, aşağıda...

 

Yurtdışında Dil Okulları Tavsiyeler, Yaz Okullarıyla Karşılaştırmalar ve Tercih Edebileceğiniz Yurtdışında Eğitim Programları

Son yıllarda, Amerika, İngiltere ve Kanada’nın önplanda olduğunu söylemek gerek. Bir parantez açmak gerekirse; yurtdışında dil okulları programlarına katılan kişiler, yaş ortalaması düştükçe daha yakın mesaflelerdeki ülkeleri tercih ediyorlar. Ülke çapında 20 saygın dil okulundan birinde İngilizce eğitimi alın.

Büyük bir şehirde mi, sahil kasabasında mı, yoksa bir üniversite kampüsünde mi eğitim alacağınıza siz karar verebiliyorsunuz. Yurtdışında eğitim alacağınız okullarda yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınav Hazırlık gibi farklı kurs seçeneklerine sahip olmanın yanısıra günlük konuşma İngilizcesi gibi olağan bir eğitim de alabiliyorsunuz. Lakin, yaz okulları çerçevesinde gerçekleşen programlar, daha çok küçük yaş ortalamasına yöneliktir ve iş İngilizcesi amacıyla yurtdışında dil okulu öğrenimi, sezon içerisinde gerçekleşebiliyor. Buna karşın programlara göre de kendinize uygun bir dil okulunu, yaz dönemi içerisinde seçebilirsiniz. Seçeneklerin içerisinde aile yanında konaklama, aileyle birlikte katılım ve yurtlarda konaklama var.

Yurtdışında yaz okulları ve dil okulları arasıdaki temel fark burada başlıyor. Yaz okulları, İngilizce gelişimi için ve sertifika odaklı bir eğitim sistemini kapsar. Yaş ortalaması daha düşüktür ve dolayısıyla yaz okulları programları daha fazla eğlence odaklı bir eğitimi sağlar.

Yurtdışında Dil Okulları: Daha yaygın, Kariyer, Akademik ve Burslara Yönelik Eğitimler Alınır

Dil okulları, yılın herhangi bir döneminde başlayan lakin sadece hafta başları start alan bir eğitim şeklidir. Özellikle genç yetişkinlere ve yetişkinlere yani, 18 yaş ile 23 yaş arasına hitap eden yurtdışında dil okulu programları, kişilerin iş ihtiyaçlarını ve akademik ihtiyaçlarını, sınav hazırlıklarındaki başarıya odaklanıyor.

Tavsiye Yurtdışı Yaz Okulları ve Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almadan önce, incelemelerinde okulların tüm okullarda hemen hemen aynı isimlere sahip olduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla bu okulların kalitelerinden şüphelenebilecek herhangi bir neden bulunmuyor. Tavsiye konusunda asıl dikkat etmeniz gereken detay ise, yurtdışında eğitim aldığınız süresince çevrenizde sizlerle aynı dili konuşan kişilerin bulunmamasına dikkat edin. Mutlaka İngilizce konuşma momentumunuzu etkielyecektir.

Bir diğer dikkat etmeniz gereken detay, gideceğiniz ülke ve şehiri. Yurtdışında yaz okulları okumak isteyen kişiler, yaz dönemleri dolayısıyla Malta, Kanada, Amerika ve İngiltere olarak ön planda. Şöyle bir tahmin yapabiliriz; yurtdışında yaz okulları programlarında Malta, en düşük yaş ortalamasına sahip ülkelerden biri ve bu ülkeyi tercih eden kişiler hem tatil hem de dil eğitimini kapsayan bir eğitim arayışı içindeler.

 Batıya gittikçe ise, durum biraz ciddileşiyor ve Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelere giden kişiler gelişim odaklı alternatifleri eşliğinde dil eğitimi almak istiyorlar.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-19 16:34:14