Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Dil Okulu İçin Katılım Şartları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Dil Okulu İçin Katılım Şartları

Yurtdışında Dil Okulu İçin Katılım Şartları

Yurtdışı dil okulları için bir çok ülke bu ülkelerde bulunan onlarca eğitim kurumu ve farklı fiyatlar peki sizin için en doğru seçim hangisi? Yurtdışı Dil Okulu Başvuru Süreci ve şirket seçimi iyi bir araştırma yaparak başlamalısınız.Katılım şartları, bu tarz programlar açısından biraz daha esnek seviyede çünkü dil okulları her ne kadar yetişkinler için olsa da, kişilere İngilizce dilini öğretmek amacıyla kurulmuş okullardır. Yurtdışında dil okulu programları, avrupa ve Amerika’daki çeşitli profesyonel eğitim platformlarında ve üniversitelerim kendi kampüslerinde gerçekleştiriliyor.

Yurtdışında Dil Okulu İçin İngilizce Dil Bilgisi Gerekiyor Mu?

Yurtdışında dil okulu programları, ağırlıklı olarak yetişkinlerin dil eğitimi için gerçekleştirildiği için yaş ortalaması +17 olarak belirtiliyor. En çok sorulan sorulardan bir tanesi; dil okulu için herhangi bir İngilizce dil bilgisi gerekiyor mu? Kesinlikle hayır! Yani, begginer seviyeden advanced seviyeye kadar her kesimden öğrenci alıyorlar. Bir tek şunu göz önünde bulundurun; eğer iş İngilizcesi gibi spesifik alanlara yönelik dil okulu alacaksanız, bir miktar İngilizce bilginiz olması beklenebilir.

Her öğrencinin farklı bir idealinin farklı bütçe yapısının ve farklı ilgi alanlarının bulunduğu göz önüne alındığında her öğrenci için doğru seçimin değiskenlik göstereceği yadsınamaz bir gerçek.Seçeceğiniz yurtdışı dil okulu programları, standart bir eğitim sunmak yerine sizi merkeze alan bir yaklaşımla eğitim ihtiyaçlarınızı belirlemeye sizi ve şartlarınızı anlamaya ve bu yönde profesyonel bir yurtdışı eğitim deneyimi  vermeyi amaçlıyor. Her yıl yüzlerce öğrencinin yurtdışı eğitim yolculuğuna aracılık eden York Education Solutions, birikim ve tecrübe ile size en uygun ülke ve bölgeyi, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun yurtdışı dil okulları seçeneklerini, amaclarınıza uygun programı ve yapınıza uygun konaklama seçeneğini sizinle birlikte belirleyerek doğru yerde olmanızı sağlar.

Yurtdışı Dil Okullarına Nasıl Başvurulur?

Dil Okullarının Öğrenci Kabul Şartları:Genel ve Yoğun İngilizce Programlarına hangi seviyede olursa olsun öğrenci kabul edilmektedir. Yurtdışındaki dil okullarının bu programlara kayıt kabulünde herhangi bir kriter aranmamaktadır. Yetişkin İngilizce programlarına katılmak için minimum yaş seviyesi 17’ dir. 17 yaşın altındaki öğrenciler sadece yaz okuluna kabul edilir. Çok nadiren bazı okullarda aile yanı konaklama tercih edildiği takdirde bu yaş sınırı 16+ olabiliyor.

İş İngilizcesi, sınavlara hazırlık, sertifika, diploma programları gibi daha spesifik kurslarda ise minimum orta seviyede İngilizce bilgisi istenir. Okulun ilk günü seviye belirleme sınavı sonucuna göre öğrencinin bu kurslara kabulü gerçekleştirilir. Seviye belirleme sınavı sonucunda orta seviyenin altında İngilizce bilgisine sahip öğrenciler, öğrencinin isteği doğrultusunda genel ya da yoğun programa alınır.  İstenilen İngilizce bilgisine ulaşıldıktan sonra öğrenci hedefine yönelik olarak belirlemiş olduğu kurs türlerini tercih edebilir. ( iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık veya sertifika programları gibi içerikleri kapsayan detaylardan bahsediyoruz )

Yurtdışında Dil Okulları Öğrenci Kabulünü Nasıl Yapıyor?

 İngiltere’de bulunan tüm dil okulları genel ve yoğun İngilizce programlarına, yıl boyunca her pazartesi öğrenci kabul ederler. Her pazartesi dünyanın her yerinden öğrenci gelerek okulda eğitim almaya başlar. Genel ve yoğun İngilizce kurslarında, belli bir başlangıç bitiş tarihleri yoktur. Bu programlarda öğrenci gitmek istediği tarih ile kalmak istediği süreyi tercihine göre belirler. Her seviye bilgisinden sınıf bulunmaktadır. Öğrenci sınav sonucunda hangi seviyedeki sınıfa en yakın ise o sınıfa dahil edilir.

İş İngilizcesi, sınavlara hazırlık kursları ve sertifika programları için başlangıç tarihleri her okula göre değişebilir. Kesin tarih için seçmiş olduğunuz okulla ilgili olarak eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Vize yurtdışında dil eğitimi sürecinde dikkat edilmesi gereken bir süreç. Pek çok öğrenci yanlış yönlendirmeler sebebiyle hayallerini gerçekleştirememektedir. Vize prosedürü ülkeden ülkeye göre değişiklik gösterir.Her şeye karşın sorunsuz bir vize aşaması için yapılması gereken şey danışmanlarınızın tavsiyelerini dikkate almak ve istenen evrakları eksiksiz bir şekekilde hazırlamaktır. Danışmanınız vize formlarınızı eksiksiz bir şekilde doldurarak evraklarınızı kontrol eder ve sizin için, danışmanlarımızvize dosyasını hazırlar. Gerekli randevular alındıktan sonra örnek vize mülakatı ile sizi vize görüşmesine hazırlar.

Vize Onay İçin Gerekli Şartlar

Vize ve ödeme aşamalarından sonra sizler için en uygun uçak bileti ayarlanır ve sizin için temin edilir. Gidişiniz ile ilgili olarak yurtdışındaki dil okulunuza son hatırlatmalar yapılır. Ülkeye giriş için gerekli evraklar eğer istenmisse havaalanı karşılama hizmetinin onayı ve konaklama detayı öğrenciye teslim edilerek uçuş ve eğitimin ilk günlerinde karşılaşılabilecek problemler ve diğer genel işlemler hakkında bilgi verilir. Son hatırlatmalar yapılır.

Tüm yurtdışında dil eğitimi süresince danışmanlarımız sizinle iletişim içinde olup her tür problem veya farklı isteklerinizde yanınızda olacaktır.Kaliteli, güvenli ve ekonomik bir eğitim almanız için sunulacak tüm bu hizmetler, Dil okullarının resmi temsilcisi United Towers tarafından sizlere ücretsiz olarak sağlanacaktır.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-06-01 15:22:49