Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Örnek ve Tavsiye Okullar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Örnek ve Tavsiye Okullar

Yurtdışında Dil Eğitimi İçin Örnek ve Tavsiye Okullar

Yurtdışında dil eğitimi, yurtdışında İngilizce dil eğitimi yanısıra Fransızca dil eğitimi almak için de tercih edilebilir. Son yıllarda niteliği artan İngiltere, Kanada gibi ülkeler özellikle üniversite sınavı hazırlığında olan kişiler tarafından tercih edilirken kurumsal amaçlı yurtdışında eğitim planı yapan kişiler ağırlıklı olarak Amerika dil okulları ile ilgili tercih kullanıyorlar. York Education Solutions olarak da, sizlere uygun en iyi yurtdışı eğitim programlarını ve yurtdışında dil eğitimi programlarını ayıklayarak sunuyoruz. Zira yurtdışında eğitim programları fazlasıyla detaylı içeriklere sahip ve konaklamasından vize sürecine buna ek olarak konaklama şartlarına kadar A’dan Z’ye kadar destek sağlanır. Yurtdışı eğitim programları ile ilgili arayışınız eğer dil okullarından yanaysa sizler için en uygun dönem eylül ayı, sömestır dönemi ve mayıs ayları olabilir.

Öncelikli olarak gitmek istediğiniz ülkenin  kişinin hedeflediği dil seviyesini nasıl etkileyeceğini bilmesi gerekiyor. Bunun sonucunda kişinin ne kadar süre eğitim alması gerektiğine karar verilir. Örneğin halen okumakta olan öğrenciler için kış tatili ya da yaz tatili dil eğitimi almak için en uygun dönemdir.

Tercihlere Göre Yurtdışında Eğitim Programları: Yurtdışında Dil Okulları Ne Zaman Başlıyor?

Yaklaşık 3 aylık bir dil eğitimi almak isteyen öğrencinin özellikle kritik sınavlardan 4 ya da 5 ay öncesinde ya da hedeflenen kritik süreçten 2-3 ay öncesinde seçilmesi daha uygun olacaktır. Buna karşın sömestır dönemlerinde ise ağırlıklı olarak üniversite son sınıf öğrencileri, kariyer amaçlı lise son öğrencileri ise üniversite hazırlık ya da TOEFL IELTS hazırlığı amacıyla tercih ediyorlar. Bununla birlikte yaz aylarında hemen hemen tüm ülkelerde yaz okulu programları başlıyor. Muhakkak zaman gidecek olursanız olun doluluk oranı sizin "iyi bir dil okulu" seçiminizi etkileyecek. Bu nedenle vize işlemleri de düşünüldüğünde yaklaşık 6  ay öncesinden okul işlemleri, vize süreci, danışmanlık süreci gibi detaylı şeyleri çözümlemeniz ve karar vermeniz size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu süreçte yurtdışı eğitim danışmanlığı ihtiyacınız olursa York ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Eğitim Konusunda Örnek Dil Okulları

Dil okulları, genel olarak klasik yurtdışı eğitim, yoğun programlar ve branş programları olarak kendi aralarında gruplandı. Özellikle şirketlerin fazlasıyla tercih ettiği Amerika dil okulları arasından Kaplan International Empire State dil okulu programı, New York – Empire State bölgesinde gerçekleştiriliyor. Amerika dil okulu programları kişiye ve ihtiyaca yönelik olarak bir çok alanda dil eğitimi imkanı sunar. Bunların arasında; Genel İngilizce, Akşam İngilizcesi, Profesyonel İngilizce, Akademik İngilizce, IELTS hazırlık, Cambridge Hazırlık FCE ve CAE çalışmaları yer alır. Dersler haftada minimum 20 maksimum 30 saatlik İngilizce dil eğitimi düzenleniyor. Haftalık 200 dolarlık bir ücretlendirme yapan St. Giles San Francisco dil okulu programları da yurtdışı eğitim kategorisinde yoğun olarak tercih edilen programlardan bir tanesi. Bu program, daha çok TOEFL, Cambridge sıavı, akademik amaçlı İngilizce dil eğitimi için tercih ediliyor.

Dil eğitimleri dahilinde; Genel İngilizce Uluslar arası yaz kursu ve ISC geçiş Kursu, Akademik Amaçlı İngilizce, Sanat Tasarımı İçin İngilizce, Turistik İngilizce, İş İngilizcesi, Platinum Kurs, Gönüllü Programı, TOEFL,TOEIC Cambridge FCE, CPE ve CAE Sınava hazırlık (20-28) ve Öğretmen Eğitimleri alanlarında dersler verilir.

Yurtdışında Eğitim Programları İçin Tavsiyeler: Ülkeye Göre Şerbet

Yurtdışında eğitim programı ile dil okulu tercihi kullanacaksanız öncelikle nerelerde eksiklik yaşadığınıza dikkat etmeniz gerekli. Bahsettiğimiz kurs başlıklarının içerisinde farklı kategorilerde eğitimler sağlanıyor. Örneğin, iş İngilizcesi için yurtdışı eğitim programı tercih edecek olan bir birey, sunum tekniklerine odaklanan bir dil okulu programı tercih edebilir. Ayrıca, eğer okuma, yazma ve ayrıca sunum yapma gibi tekniklerde kendinizi hazır, sınava hazırlanan öğrenciler açısından sınav session’larında sıkıntı yaşamayan kişiler ise ağırlıklı olarak yarım gün olarak programlanan yurtdışı eğitim kategorilerini tercih edebilirler. Böylece hem dil eğitimi alabilir hem de yurtdışında gezi programlarına da katılarak konuşma İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Dolaysıyla, daha iyi bir yurtdışı eğitim alabilmek adına nedenle önce okulun sağladığı gezilere, çevresine, gitmiş kişilerin tecrübelerine bakmak çok büyük avantaj sağlayacaktır. Daha önce yurtdışında dil okulu eğitimi alan kişilerle konuşabilir o kişilerden rehberlik alabilir ve kendi seçiminizi ona göre şekillendirebilirsiniz.

Yeni mezun öğrencilerin mezun olur olmaz yurtdışı dil eğitimine başlamaları, hem vize almalarını kolaylaştıracak hem de iş arayışına başlamadan önce İngilizce becerilerini geliştirerek özgeçmişlerine bir artı olarak eklenecektir. Bu durum vize süreçlerinde de kolaylık sağlar; işsizlik süreçlerinde ve bunun üzerine mezuniyetten uzun zaman geçtiyse, vizeleri inceleyen kişiler bu durumu şüpheli olarak göz önünde bulunduracak. Yeni mezun dil okulu programları biraz daha kapsamlı, sadece dil öğretme değil de yetenek geliştirme odaklı olduğundan eğer ki dil konusunda kendinizi yetersiz hissediyorsanız kesinlikle yurtdışında dil eğitimi almalısınız.

İş hayatında bulunan kişiler için şöyle bir durum var; dil eğitimi için zaman bulmak zamanı ve tercih edilecek ülke belliyse biraz daha kolay süreç bizleri bekliyor. Zira iş İngilizcesi ya da mesleki İngilizce olarak adlandırılan dil okulları, ağırlıklı olarak Amerika dil okulları ile tercih edilir. Bu kişiler genelde iş yerlerinden belirli süre izin alarak yurtdışında dil eğitimi alma fırsatı yakalamalarıyla. Bazı durumlarda ise şirketler, belirli bir bütçe ve zaman ayırarak çalışanlarını toplu halde yurtdışında dil eğitimine gönderebiliyorlar.

Eklenme Tarihi: 2018-05-30 11:32:12