Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Birebir İngilizce Eğitimi
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Birebir İngilizce Eğitimi

Yurtdışında Birebir İngilizce Eğitimi

Yurtdışında eğitim kategorisinin en fazla tercih edilen programlarından bir tanesi; yurtdışında akademisyenlerle birebir İngilizce eğitimi almak...Elbette, bu konuyla ilgili, sizlere tavsiyemiz İngilizce dil eğitimi konusunda en disiplinli eğitimi sağlayan Amerika dil okulları ile İngiltere dil okulları olacaktır. Birer bir İngilizce eğitimi ve kurslar için katılımcılar biraz daha yüksek seviyeden İngilizce eğitim alacaklar ve bu dil okulları direkt olarak yetişkinlere yönelik gerçekleştirilmesiyle 7 aya kadar devam ediyor.

Yurtdışında Birebir İngilizce Eğitimi Kaç Saatlik Kurslardan Oluşuyor?

Yurtdışında birebir İngilizce kursu alacak olanlar, minimum 4 haftalık bir kurs tarifesi almalarında fayda var. İngiltere'de dil eğitimi alan öğrenciler haftalık en az 20 saatlik eğitim almak durumunda kalıyorlar. Seçilen dil okuluna göre sınıflar 8 – 16 kişilik olarak belirlense de sizlerin alacağı bire bir eğitim kategorisinde her öğrenciye bir eğitmen düşüyor.

Birebir İngilizce Kursu İçin Planlama Nasıl Yapılır?

İngiltere dil okulları konusunda eğitim kalitesinin daha yüksek olduğu okullarda mümkün olduğunca uluslar arası birlikteliğin yaşandığı sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Dil eğitiminin başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girerler ve sınav sonucuna göre belirlenen sınıfta eğitim almaya başlarlar. Bu da öğrencilerin bildiği şeyleri tekrar etmemeleri konusunda önemli bir avantajdır.

Birebir İngilizce Kursu İçin Yaş Ortalaması Ne? Yaş Sınırı Var Mı?

Yetişkin kurslarında yaş sınırı genellikle 16 olarak belirlenmiştir fakat bazı okullarda bu sınır 18'e kadar çıkmaktadır.İngilizce dil eğitimi için birçok ülkede olduğu gibi İngiltere'de de öğrenciler Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirler. Daha az sayıda ders almak isteyen öğrenciler haftada 20 ders olan programları tercih ederken, yoğun bir programa dahil olmak isteyenler ise 30 ders olan programları tercih ediyor.

İngilizce dil okulu programları, yılın herhangi bir dönemi içerisinde gerçekleştiriliyor. Eylül ayından ağustos ayına kadar çeşitli dönemlerde düzenlenen yurtdışı bire bir İngilizce dil okulu programları, beraberinde akademik eğitim amaçlı İngilizce dil eğitimini, iş İngilizcesi eğitimini, başlangıç seviyesi için eğitimlerini ve son olarak da çeşitli kurumsal  seminer ve sertifika programlarını kapsıyor. Ağırlıklı olarak Amerika ve İngiltere’den tercih edilen bire bir İngilizce kursu programları, hem konuşma İngilizcenize hem de pratik İngilizcenize direkt olarak yansıyacak. Sınıf içerisinde, yurtdışı dil okulu programlarına eğitmenlik sağlayan akademisyenler, öğrencilerle bire bir ilgileniyor ve katılımcılarla soru-cevap ilişkisi ile eğitim alabiliyorlar.

Birebir İngilizce Kursu ile Özel Ders Karşılaştırması: Hangi Alanlarda Eğitim Alabilirim?

Bazı okulların sunduğu özel ders seçenekleriyle öğrenciler İngilizce'yi daha da aktif ve interaktif bir şekilde ve karşılıklı olarak öğrenme fırsatına sahip olabilirler.Bire bir  İngilizce programlarında öğrencilere farklı farklı alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri takviye olarak alabilirler. Yoğun programlar, segment olarak oldukça yüksek programlardır ve bu programlar içerisinde öğrencilere akademilk sınav odaklı eğitimler sağlanıyor.

Birebir Özel İngilizce Ders Fiyatları Yurtdışı Eğitim Kategorisinde Ne Kadar?

Uzun süreli eğitimlerde okulların öğrencilere sunduğu iş İngilizcesi, Akademik Dönem ya da Akademik yıl programları, standart olarak müfredatı düzenlenen dil okulu programlara göre hemen hemen aynı fiyatlara denk geliyor. Bu programlar, standart programlardan farklı olarak belirli tarihlerde başlar ve TOEFL, SAT ve IELTS gibi sınavlara odaklı akademik eğitim adı altında da verilebilir.

Amerika’da dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır. Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan biridir. Ayrıca, İngiltere dil okulları da ağırlıklı olarak Londra, Brighton gibi şehirlerde tercih edilse de Türk öğrenciler, son yıllarda Londra’yı daha az tercih ediyorlar. Nedeni de, elbette Londra’da daha fazla Türk bulunması ve dil eğitimlerine bu durumun olumsuz yansıması. Son yıllara bakıldığında Brighton, Oxford ve etrafındaki bölgeler, İngiltere’de bire bir İngilizce kursu alacak olan kişilerce daha fazla tercih ediliyor. Dinamik ve büyük bir metropolde eğitim almak isterseniz New York’u seçebilirsiniz. Ancak yüksek yasam giderlerini ve şehirdeki Türk nüfusunun azlığını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Chicago ve Washington doğu yakasının daha ekonomik metropolleri arasındadır. İngiltere dil okulları örneğinde de olduğu gibi ne kadar az Türkçe konuşan popülasyon bulursanız, diil eğitimi için bir o kadar faydalı olacaktır.

Boston gibi dünyaca ünlü bir öğrenci ve eğitim bölgesinde, Amerika’nın en eski sistemlerinden bir tanesi olan eğitim geleneğini tecrübe edebilirsiniz. Oxford’taki örnek bir okula bakacak olursak;  Centre of English Studies isimli dil okulu grubunun sağladığı birebir İngilizce dil kursları çerçevesinde; : Birebir İngilizce, Cambridge Hazırlık, Genel İngilizce, IELTS Hazırlık Programları, İş İngilizcesi, eğitmenler  için İngilizce, Aile yanı konaklama ve yurt konaklama, 9 kişilik modern sınıflar, Bireysel çalışma ve öğrenme merkezi, Ortak oyun odaları, Öğrenci mutfağı, Rehberli e-learn, Dergi ve DVD kütüphanesi

Eklenme Tarihi: 2018-06-07 16:05:59