Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışında Akademik İngilizce Dil Okulları ve Kursları: İngiltere’de Akademiye Başlayın
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışında Akademik İngilizce Dil Okulları ve Kursları: İngiltere’de Akademiye Başlayın

Yurtdışında Akademik İngilizce Dil Okulları ve Kursları: İngiltere’de Akademiye Başlayın

İngilizce dil kursları, ağırlıklı olarak akademiye hazırlananlara, yurtdışında eğitim ile İngilizce eğitmenlik, akademisyenlik, araştırma ve geliştirmenin yanısıra yöneticilik odaklı  İngilizce dil kursları da alınabilir. Akademiye hazırlık açısından başarılı bir eğitim sunmayı başaran İngiltere dil okulları, katılımcılara akademik İngilizce, iş İngilizcesi, kitap çalışmalarına odaklanan İngilizce çalışmaları, yazı İngilizcesi, formal İngilizce konularında yardımcı olabilir. Zira, İngiliz Dili ve Edebiyatı ekosistemi içerisinde yer alan katılımcılar da yurtdışında Akademik İngilizce dil okulları için katılım sağlayabiliyorlar. Yaş aralığının 25+ olması nedeniyle ve sınıf gruplarının daha az kişilerden oluşmasıyla, akademiye hazırlanma ya da yöneticiliğie hazırlanma açısından en faydalı içerikler İngiltere’deki İngilizce dil okulları programlarıyla gerçekleşir.

 İngiltere'de dil eğitimi alan öğrenciler haftalık en az 15 saat (20 ders) eğitim almak zorundadırlar. Seçilen dil okuluna göre sınıflar 8 – 16 kişilik olarak belirlenmektedir. Eğitim kalitesinin daha yüksek olduğu okullarda mümkün olduğunca uluslararası sınıflar oluşturulmaya çalışılır. Dil eğitiminin başladığı ilk gün öğrenciler seviye belirleme sınavına girerler ve sınav sonucuna göre belirlenen sınıfta eğitim almaya başlarlar. Bu da öğrencilerin bildiği şeyleri tekrar etmemeleri konusunda önemli bir avantajdır.

Yetişkin kurslarında yaş sınırı genellikle belirlenmiyor fakat bazı okullarda bu sınır ortalama öğrenci yaş ortalamasına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgileri, eğitim danışmanlarımız sağlayacaklardır.

İngiltere’de İngilizce Dil Kursları ve Dil Okulları İçerikleri Neler?

İngilizce dil eğitimi için birçok ülkede olduğu gibi İngiltere'de de öğrenciler Genel İngilizce veya Yoğun İngilizce programlarını tercih edebilirler. Daha az sayıda ders almak isteyen öğrenciler haftada 20 ders olan programları tercih ederken, yoğun bir programa dahil olmak isteyenler ise 30 ders olan programları tercih etmektedir.

Bazı okulların sunduğu özel ders seçenekleriyle öğrenciler İngilizce'yi daha da aktif olarak öğrenme fırsatına sahip olur.Genel İngilizce programlarında öğrencilere 4 temel alanda eğitim verilirken, yoğun programı tercih eden öğrenciler ekstra derslerinde yönelmek istedikleri alandan takviye dersleri alabilirler. Elbette, İngiltere’de dil kursu ya da yaz okulları söz konusu ise akıllara gelen ilk şehir Oxford olacaktır. İngiltere’de, özellikle akademik İngilizce eğitimi almak istiyorsanız; Oxford dil okulları ihtiyacınızı karşılayabilir. Zira, J.R.R Tolkien gibi edebiyatçılar, Oxford şehirinden çıkış yaptılar ve asırlardır adeta bir edebiyat başkentidir.

Oxford’tan bahsetmişken; İngiltere’deki akademik İngilizce dil kursları ve dil okulları, Manchester, Brighton gibi şehirlerde de gerçekleştiriliyor.

İngiltere’de Tavsiye Dil Okulları

İngiltere’ de sayısı 150’ den fazla dil okulu bulunduğunu hatırlatalım. En disipline platformlar, İngiltere dil okulları için en büyük akreditasyon işlemlerini yürütüyorlar ve özellikle akademik İngilizce odaklı dil okulları söz konusu ise,. İngiltere’ de dil okuluna gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu İngiltere’deki dil okulunun bu akreditasyona sahip olup olmadığıdır. İngiltere dil okullarına gidebileceğiniz en uygun şehirler Londra, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Manchester şehirleri, İngiltere’de akademi odaklı İngilizce eğitimi için dil okulları açısından tavsiye edilen şehirler. Bu şehirlerde bulunan dil okulları şehir merkezlerinde olmasıyla, öğrencilerin sosyalleşabileceği şekilde konumlandırıldı. Londra, dil okulları açısından ve yelpazesiyle en zengin şehir olsa da, özellikle akademik İngilizce odaklı dil okulu katılımcılarının pek uğrak yeri değil, çünkü özellikle Londra, yılın hemen hemen bütün döneminde turist aldığı ve kalabalık olması nedeniyle dil okulları katılımcıları bu şehiri fazla tercih etmiyor. Hemen hemen tüm İngiltere dil okullarının Londra’ da şubeleri vardır. Ders sonrası öğrenciler tüm şehir etkinliklerinden faydalanabilmektedirler. Müzelere girişler ücretsizdir.

Oxford dil okulları ve Cambridge dil okulları daha çok hali hazırda lise veya üniversite eğitimi devam eden öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bu 2 şehir, şehir müzesi gibidir ve üniversite kentidir. Bournemouth dil okulları ve Brighton dil okulları İngiltere’ nin güneyinde yer alıyor. İngiltere’nin en sıcak bölgelerine konumlandı. Güney şeridi boyunca yer alan Brighton dil  okulları, özellikle iletişime dayalı İngilizce eğitimi için çok uygun bir yer. Bununla birlikte, İngiltere’ de dil okulları,akademisyenlere özel, sunum ve yeni nesil tekniklerle de destekleniyorlar.Elbette, İngiltere’deki İngilizce kursları ve dil okulları, son bahar döneminde ya da yılın her anında Pazartesi günlerinden başlamak üzere gerçekleşiyor. Sizin dikkat etmeniz  gereken detaya bakarsak; hangi dönemde İngiltere’de dil okulları programlarına katılacağınız. Zira yaz dönemleri, İngiltere; özellikle Londra açısından oldukça yoğun olabiliyor. Daha sakin bir dönemde, eylül ve ekim gibi dönemlerde eğitim almanız daha uygun olabilir.. Okulların yaz tatiline girdiği her dönemin yanısıra akademik eğitim dönemlerinde de öğrenciler İngiltere’ de katılacakları dil programı ile İngilizcelerini geliştirebilecekler.

İngiltere Dil Okulları Fiyatları Neler?

Elbette, İngiltere’de İngilizce dil eğitim, dil kursları ve dil okulları pound olarak şekillendirildi.  Şimdi, İngiltere dil okulları fiyatları ile ilgili bir şeyler söyleyeceksek örneklerle açıklamakta fayda var. Cambridge’deki bir İngiltere dil okulu, haftalık 200 £ ile başlayan fiyatlarla şekillendirildi. Programında ise; : Genel İngilizce, İş İngilizcesi TOEFL, IELTS, Cambridge sertifikaları, Birebir İngilizce gibi farklı farklı programlar yer alıyor. Bu İngiltere dil okulları fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-21 12:44:23