Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Yaz Okulu Programlarında Konaklama Biçimleri
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Yaz Okulu Programlarında Konaklama Biçimleri

Yurtdışı Yaz Okulu Programlarında Konaklama Biçimleri

Yurtdışında eğitim programları yaz aylarında çocukar için yaz okulu ve yetişkinler için dil okulu programlarıyla devam ediyor. Yaz okulu eğitimi alırken yurt konaklama, aile yanı konaklama ve hostel konaklama gibi çeşitli seçenekleriniz olacak. Yurtdışı eğitim kategorisinde yaz okulu programını veya dil okulu programını seçeceksiniz dikkat etmeniz gereken çeşitli detaylar yer alıyor. Aile yanı konaklaması şimdiye dek en çok sorulan paketlerden ve buna ek olarak  kişiler aile yanı konaklama imkanlarını ve şartlarını öğrendikten sonra yurtta veya kampüsten yana tercih kullanıyorlar.

 

Öncelikle elbette yaz okulu çerçevesinde çocuklarınızın huyunu ve suyunu göz önünde bulundurarak kayıdınızı yaptırmanız gerekiyor. Örneğin, sosyallik konusunda biraz daha az girişimlerde bulunan çocuklar, bir ebeveyn iletişimi kurması açısındn aile yanı konaklama seçeneklerini kullanabiliyorlar. Çünkü aileler, en azından yaz okulu programlarına ev  sahipliği yapan aileler uluslar arası öğrecilere yönelik eğitim aldıkları için iletişim açısından daha becerikli ve nitelikli olabiliyorlar. Çocuklarınızın dışa yönelmesi konusunda, aile yanı konaklama oldukça pozitif etki yaratabilir.

Yaz Okulu Programlarına Katılan Çocuklarınızın Karakteristik Özelliklerine Göre Konaklama Seçenekleri

 Buna karşın  eğer çocuğunuz biraz daha  olgun bir dönemde ve özgürlüğünüze düşkünse, yaz okulu programlarıyla birlikte yurtta kalmak sizin istediğiniz bir konaklama şekli olacaktır. Zira, unutmayın ki yaz okulu programları dediğimiz yurtdışı eğitim programları, bir çeşit yatılı okul programlarıdır ve yurtlarda tek kişilik odalar olduğu gibi, iki veya dört kişilik odalarda da konaklamalar da sağlanabiliyor. Okulların sene boyunca kullandığı yurtlar olduğu gibi yaz döneminde yoğunluktan dolayı kiraladıkları yurtlar da bulunabilir. Bu yurtlar elbette okullara veya kampüslere yakınlığı ile ön planda. Bazı yurtlar okula yürüme mesafesinde olduğu gibi bazıları belli mesafelerde olabilir, ne kadar erken kayıt olursanız okula yakın yurdu bulma şansınız o kadar yüksek olur.

Yaz Okulu Programlarıyla Hangi Konaklama Biçimi Daha Çok Tercih Ediliyor?

Ağırlıklı olarak, yaz okulu çerçevesinde çocuklar ve aileleri iki kişilik odaları tercih ediyorlar. Bu odalar dolayısıyla sizin çocuklarınızla aynı amaç için İngilizce eğitimi almaya gelen ve çeşitli ülkelerden gelmiş bir arkadaşınız olması açısından olumlu olacaktır. Her yurdun belli kuralları bulunuyor ve yurtların genel olarak aynı zamanda ders çalışma ve uyuma alanı olarak kullanıldığı için sessiz bir ortam ortaya çıkarılması konusunda oldukça iyi bir tutum var.

Yurtlarda, yaz okulu katılımcılarına yemek servisleri ve ikramların yanısıra  çamaşırhane servisleri  vardır ve bu çamaşırhanelerde çamaşır yıkama seansları  gerçekleştiriliyor. Yemek konusuna da değinmişken; yurtdışı eğitim için yaz okulu programlarında bazı yurtlar yemekli bazıları ise yemeksiz programla işliyor olabilir, dolayısıyla kayıt aşamasında bunu mutlaka danışmanlara sormanızı öneriyoruz. Örneklere bakarsak; yaz okulu programı çerçevesinde yemeksiz bir yurtta kalıyorsanız mutlaka her katta içinde buzdolabı, mikro dalga fırını, tabak vs gibi mutfak ekipmanlarının olduğu büyük bir oda bulunuyor. Bunu da gene kayıt olurken sormalı hatta yurt ve oda resimlerine bakmanız gerekiyor.

Yaz Okulu Programlarında Yurtta Konaklama ve Aile Yanı Konaklama Hakkında Diğer Detaylar

Genellikle yurt konaklamasında en çok sorulan soru yurtta kaldığınızda aile yanında olduğu gibi yabancı dili konuşacağınız insanların olup olmayacağıdır.  Bu konuda, özellikle bulunduğunuz okulda veya kampüste, yurtta Türk olmamasına özen gösterilecek. Yani, sizinle aynı dili konuşabilecek kimseler olmayacak. Böylece ister yurtta ister aile yanında yaz okulu programlarına katılım sağlayın, yabancı dilin pratiği konusunda çocuklarınız gerek sınıf içerisinde gerek yurt içerisinde iletişim sıkıntısı yaşamayacaktır.

Aile Yanı Konaklama: Gittiğiniz yabancı ülkede bir aile ortamında konaklamayı seçebilirsiniz. Yurtdışı yaz okulu programlarında ve yetişkinler için dil okulu programlarında katılımcıları evlerinde ağırlamak üzere çalıştıkları aileleri özenle seçmektedir. Ailelerin özel talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yıllardır birlikte çalıştıkları ailelerden birisinin yanına yerleştirmeniz yapılacaktır. Aile yanı konaklama isteyen öğrencilerimiz, okula ulaşım için maksimum 20– 35 dakika mesafede olacaklarını göz önünde bulundurun. Bununla birlikte, seçtiğiniz koşullara göre kendinize ait özel banyonuz olabilir,2 kişilik bir odayı paylaşabilirsiniz ya da tek kişilik oda talebinde bulunabilirsiniz.

Aynı şekilde, akşam yemekleri saatlerinde aileye katılabilirsiniz veya yemek ihtiyacınızı dışarda giderip evinize gelebilirsiniz. Ayrıca, yabancı ailelerin evlerinde çoğu zaman bir evcil hayvan olabileceğini de unutmamak gerekir. Eğer evcil hayvan olmayan bir evde kalmak istiyorsanız bu durumu özellikle York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı’na belirtmeniz gerekecek.

Yurt, Stüdyo, Apart, Otel Konaklama: Yurtdışı dil okullarımız aile yanında kalmayı tercih etmeyen öğrencileri için ayrıca başka alternatifler de sunarlar. Okul sayfalarımızda her bir okulumuzun sunduğu konaklama şeklinin detaylarını bulabileceksiniz. Kimi yurtlar paylaşımlı olarak planlanmıştır, kimisi tamamen tek kişilik odalardan oluşur. Banyo odanın içinde olabilir veya paylaşımlı kullanmanız gerekebilir. Bazı yurtlar gym, fitness, yüzme havuzu gibi alternatifler sunarken kimileri çamaşır makinelerin öğrenci kullanımına ücretsiz açabiliyorlar.

 Özetle, sizin rahat ve huzurlu bir ortamda konaklamanız ve ders çalışabilmeniz için alternatifler oldukça geniş yelpazede ve seçim çocuklarınızın elinizdedir.

Eklenme Tarihi: 2018-05-08 17:28:45