Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor? Programlar Kaç Aylık Eğitim Sağlıyorlar?
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor? Programlar Kaç Aylık Eğitim Sağlıyorlar?

Yurtdışı Yaz Okulları Ne Kadar Sürüyor? Programlar Kaç Aylık Eğitim Sağlıyorlar?

Yurtdışı yaz okulları, hem avrupa’da hem de Amerika kıtasında haziran ayları itibariyle çalışmaya başlayacak. Avrupa’da yer alan yurtdışı yaz okulları, İngiltere, İsviçre, İrlanda ve Malta’yı kapsarken Amerika kıtasında Amerika yaz okulları ve Kanada yaz okulları da faaliyet içerisinde. Ailelerin ve diğer bireylerin en fazla dikkat ettiği detay ise, yurtdışı yaz okulları ne kadar, kaç ay sürüyor sorusu.  Yurtdışı eğitim danışmanları, kişilere 3 aylık bir eğitimi tavsiye ediyorken minimum 2 hafta ve 12 haftaya kadar uzatabilen yurtdışı yaz okulları mevcut.

Yurtdışı yaz okulları ile sadece İngilizce dilinizi değil İtalyanca, Fransızca, Almanca gibi farklı dillerinizi de geliştirebilirsiniz ancak baştan söylemek gerekiyor ki; yurtdışı yaz okulları ağırlıklı olarak İngilizce dil eğitimi üzerinden çalışıyorlar ve hedeflerinde İngilizce var. Haziran - temmuz ayları arasında devam eden  yurtdışı yaz okulları özellikle  10 -17 yaş grupları arasında olan tüm öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Dolayısıyla bu yaş gruplarına gerçekleştirilen yurtdışı yaz okulları, müfredat açısından düzenlenmiş olan dil geliştirme ve öğrenme programı olarak işler. Buna ek olarak yurtdışı yaz okulları, İngiltere ve Amerika başta olmak üzere;  Almanya, Avusturya, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre ve Kanada’dan da öğrenciler kabul edebiliyorlar. Hepsi farklı farklı tarzda İngilizce eğitimi sağlarken yurtdışı yaz okulları programları ile farklı varyasyonlarda İngilizce dilini de verebiliyorlar. Konuşma İngilizcesi, tatil İngilizcesi, sınav hazırlık kursları yurtdışı yaz okulları ile katılım sağlayabileceğiniz kurslardır.

Yurtdışı Yaz Okulları Özellikleri Neler? Yaz Okulları İçeriğinde Neler Var?

Minimum 2 hafta üzerine tasarlanan yurtdışı yaz okulları programları tercihlere göre, bazı okullarda 12 haftaya kadar devam edebilir.  Lakin tercih edilen süre ağırlıklı olarak 4 ile 7 hafta olarak gerçekleşiyor. İngilizce dil dersleri genelde haftada 15-20 saat olmasının yanısıra seçilen programlara göre değişiklik göstererek 30 saate kadar çıkabiliyor. 30 saatlik yurtdışı yaz okulları programları, ağırlıklı olarak yoğunlaştırılmış program çerçevesinde sınav hazırlıkları, iş İngilizcesi gibi daha fazla yetişkinlere ve okul hazırlığında olan kişilere yönelik gerçekleştiriliyor. Yurtdışı yaz okulları ile  diğer zamanlarda ise okulların sunduğu zengin bir sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilerek öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için özenle hazırlanıyorlar. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif aktiviteler, spor turnuvaları, eğlenceli yarışmalar, yetenek gösterileri, film ve karaoke geceleri, el sanatları çalışmaları, gibi programlar aktivitelerden sadece birkaçı. Haftasonları tam gün,  haftaiçi ise yarım gün olarak eğlenceli geziler düzenlenir. Çeşitli yurtdışı yaz okulları ise haftada 35 ders İngilizce eğitimi sundukları gibi akademik programlara da katılma olanağı sağlar. Lakin bu yaz okulları programları yine yetişkinlere yönelik geliştirildi.

Yurtdışı Yaz Okulları Konaklama Detayları

Yaz okulları, genellikle  lise ve üniversitelerin kampüslerinde gerçekleşiyor ve konaklamalar da ağırlıklı olarak kampüslerde tam pansiyon olarak sağlanmasıyla beraber, istek üzerine aile yanlarında da konaklama sağlanabiliyor. Yurtdışı yaz okulları programlarına bakıldığında en ilginç eğitim sağlayan yaz okulları İsviçre’de yer alıyor.  Okulda İngilizce, sınıflarda İngilizce ve katılımcıların uluslarına göre konuştukları dillere aşinalık geliştirmekle birlikte, İsviçre’deki insanlarla iletişimleriniz de İsviçre’nin kantonlarına bağlı olarak farklılık gösteren dil yeplazesi, çoklu dil bilgisine sahip olan kişiler için oldukça faydalı. Çocuklarının ana dil düzeyinde İngilizce’ye sahip olmasını isteyen ailelerin tercih ettikleri bu yurtdışı yaz okulları programları ile, aileler çocuklarıyla birlikte konaklama fırsatı yakalıyolar. Özellikle küçük yaştaki çocuklar İngilizce eğitimi alırken, ebeveynler farklı eğitim programlarına katılabilmektedir. İngiltere’de düzenlenen bu program da 3 hafta ve 4 hafta dolaylarında tercih edilebiliyor, detayları yurtdışı eğitim danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Eğitim sonrası çocuklar ana dil seviyesinde İngilizce ile birlikte farklı dilleri de öğrenmenin temellerini atacaktır.

Profesyoneller İçin Yurtdışı Yaz Okulları

İş İngilizcesi, sınav için İngilizce eğitimi ve bununla birlikte çeşitli sektörlerden katılımlar sağlayan profesyonel yurtdışı yaz okulları katılımcıları, yoğunlaştırılmış programlar dahilinde gerçekleştirilen 30 saatlik yaz okulları programlarını tercih ediyorlar.  Buna ek olarak 16 ve 20 yaş aralığına da özel yurtdışı yaz okulları programları da bulunuyor. Bu programlar, ağırlıklı olarak : Yeni Başlayanlar için İngilizce, Genel İngilizce, İletişim Becerileri, Yurt Dışında Dil Sömestr Tatili, İş İletişim Becerileri İngilizce Kursu, IELTS Sınavına Hazırlık, Cambridge FCE Sınavına Hazırlık, Birebir İngilizce alanlarında verimli çalışmalar tasarlanarak eğitim veriyorlar. Dersler haftada 20 ve 28 saatlik çalışmalar ile yapılır.

Çocuklar için yurtdışı yaz okulları, genellikle 12 saat ile 20 saat arası değişen yaz okulları programlarını, yetişkinler ve öğrenciler 25 ile 30 saatlik yurtdışı yaz okulları programlarını tercih ediyorlar. : Akademik amaçlı İngilizce, Yoğun İngilizce, Lisans Deneyimi de yaz okulları programlarına dahildir.

Son olarak, çocuklar için geliştirilen spesifik yurtdışı yaz okulları programları da bulabilirsiniz. Örneğin, İngilizce seviyesi düşük kişiler için sadece İngilizce eğitimini amaçlayan programlarda, B1 yani begginer seviye İngilizce’ye hitap ediyorlar.

Eklenme Tarihi: 2018-04-25 13:00:32