Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Eğitim Konusunda Sık Sorulanlar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Eğitim Konusunda Sık Sorulanlar

Yurtdışı Eğitim Konusunda Sık Sorulanlar

Yurtdışı Eğitim, çocukarınızla ilgili ya da kendinizle ilgili yapacağınız en büyük yatırımlardan bir tanesi. Dolayısıyla yurtdışı eğitim tercih edecek olan kişiler, A’dan Z’ye kadar detaylı yaptıkları aramalarla günümüzün trend yurtdışı eğitim kategorilerini tercih ediyorlar.  Sık sorulan soruarın başında yurtdışı eğitim konusunda hangi ülkeyi tercih etmeleri geliyor, elbette. Zira yurtdışı eğitim konusunda, genellikle tercih etmek istedikleri ülkenin vize şartları, katılımları etkilerken kişilerin düşüncesindeki ülkeler, vize şartları nedeniyle olmayabiliyor. Bununla ilgili, yurtdışı eğitim danışmanlığı şirketlerinden faydalanmanızda önem var. Örneğin, vize şartlarının oldukça zor olduğunu düşündüğünüz İngiltere, öğrenci vizesi konusunda Kanada’ya nazaran daha iyi şartlar sağlar.

Yurtdışı Eğitim Ücretleri, Dil Okulları ve Yaz Okulu Eğitimi Fiyatları Nedir?

İlk başta karşıınıza tekil bir fiyat çıkmayacak. Vize ücretleri, okul ücretlendirmeleri, yurtdışı eğitim programına katılım sağlıyorken hediye amaçlı aldığınız eşyalar da faturanıza eklenecek. Eğer yurtdışı dil okulu tercih edecekseniz, yaz okulu fiyatları ile pek fazla fark bulamazsınız. İngiltere yaz okulları ve dil okulları yaklaşık 1200 pound ile 2000 pound gibi ücretlendiriliyor. Dil okulları konusunda, fatura hafta bazında daha geniş bir hafta skalasını kapsadığı için, haftaların uzaması nedeniyle biraz daha bütçe ayırmanız gerekecek. Amaç İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu ülkelerden birinde eğitim almak olduğuna göre, kararın geri kalanı sizin zevkinize ve isteklerinize bağlı olacaktır. Dil öğrenmek için geçireceğiniz süreyi nerede ve nasıl daha verimli geçireceğinizi düşünüyorsanız ona göre bir seç,m yapmanızda fayda var. Yurtdışı eğitim alacağınız ülkelerin arasında, ulaşım dışında ciddi bir maliyet farkı yoktur.

Kaç Haftalık Yurtdışı Eğitim Programı Tavsiye Ediliyor?

Çocuklarınız için genellikle 3 ya da 4 haftalık eğitimler tavsiye edilir. Lakin plus programlar, sanat programları gibi farklı alternatifler İngilizce dil eğitiminin yanısıra branş eğitimleri de sağladığı için daha kısıtlı haftalarla eğitim alacaklar. Yaklaşık 2 – 3 haftalık bir eğitim diyebiliriz.

Yurtdışı eğitim konusunda en sık sorulan bu sorunun cevabı eğitimi alacak olan kişinin yaşına, eğitim durumuna ve seçtiği okul ve programın türüne göre değişir. Ancak genel olarak bir yorum yapmak gerekirse, 12-24 hafta arası eğitim alanlar o dili %35-40 kapasite ile konuşabilirler.Eğitim süresinin uzunluğu ve yoğunluğu sonucu çok etkilemekte,24 – 36 hafta arası eğitim alanlar o yabancı dili ileri düzeyde konuşabiliyorlar. Elbette bu durum dil okulları açısından geçerli.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Konusunda Artılar Neler?

Yurtdışı eğitim katılımları artış gösterdikçe elbette ülkeler bu artışa karşın her yıl farklı vize ve pasaport stratejileri izliyorlar. Uzmanlık gerektiren bir vize başvuru süreci, tavsiye ve akademik mektuplar, niyet mektupları muhakkak bir yurtdışı eğitim danışmanlığı dokunuşu isteyen durumlar.  Vize süreçlerinizin ve de okul bulma süreçlerinizin sorunsuz ve titiz hazırlanabilmesi için, yurtdışı eğitim danışmanlığı tavsiye edilir. Ayrıca, yurtdışı eğitim esnasında problem yaşamanız durumunda da sorunlarınızla ilgilenebilecek ilgili kişiller de bulabilirsiniz.

Sıfırdan Başlayan Biri, Kaç Aylık Bir Yurtdışı Dil Eğitim Programı ile İngilizce Öğrenebilir

Elbette tamamiyle İngilizce öğrenmekten bahsetmiyoruz, bu durum biraz yurtdışı eğitim katılımcılarının dil eğitimine yatkınlığı ile ilgili.  4 ay ya da 5 aylık bir yurtdışı eğitim süreci alan katılımcılar İngilizce dil seviyelerinin oldukça geliştiğini belirtiyorlar. Yurtdışı eğitim programları, katılacağınız dil eğitimlerinin yanısıra Dil okullarının neredeyse tamamı öğrencilerine hafta sonu turları, sportif faaliyetler, sinema – tiyatro gibi sosyal etkinlikler sunmaktadır. Bazı dil okulları bu hizmetler için ek ücret talep ederken York’la katılacağınız yurtdışı eğitim programları bu hizmetleri program dahilinde sunarlar.

Yurtdışı Eğitimde Hangi Eğitimler Veriliyor?

İlk gün eğitimin dışında diğer kalan haftalarda yurtdışı eğitim programlarının içerikleri günden güne değişiyor. Her öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına alınarak kendisine uygun bir gruba yerleştirilir. Dil okulları yeni kaydolan öğrencilere “Wellcome Pack” diye adlandırdıkları, içerisinde o şehre ait haritaların, bir kimlik kartının, çeşitli kullanışlı bilginin ve kurs ile ilgili malzemenin bulunduğu bir dosya verirler. IELTS hazırlık kursları, futbol yaz okulları, basketbol yaz okulları, kodlama eğitimleri, sanat eğitimleri, güzel sanatlar eğitimlerinin yanısıra akademik hazırlık süreci için geliştirilen yurtdışı eğitim kategorisinin yanısıra tüm sınavlara yönelik ve de şirketlere yönelik eğitim programları da gerçekleştiriliyor.

Dil okullarının kurslarına katılan öğrenciler süre ne olursa olsun, kurs sonunda sertifika alabilmektedirler. Elbette bu sertifikalar kurumların kendileri tarafından düzenlenen sertifikalardır. Bununla ilgili TOEFL, CAMBRIDGE ve IELTS gibi dünya çapında tanınan sertifikaların alınması Türkiye’de dil seviyelerini iş başvurularında göstermek isteyenler için daha uygundur.

Yurtdışında Eğitim Sırasında Çalışma Fırsatı Var Mı?

Genel itibariyle yok diyebiliriz. Lakin, yüksek öğrenim alan öğrenciler için eğitimleri sırasında yarım zamanlı çalışma olanağı ülkeden ülkeye değişir. Birçok üniversitenin yerleşke içinde öğrencilere iş bulma hizmeti için ayrılmış iş merkezleri vardır ve öğrencilerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek iş fırsatları sunarlar. Üniversitelerin kariyer hizmetleri bölümü de yine yararlı bilgi bir kaynağıdır. Lisans ya da lisansüstü bir programa kabul edildiyseniz yabancı öğrenci vizesi ile çalışma izni alabilirsiniz. Ancak, bununla ilgili karar vermeden önce yurtdışı eğitim danışmanlığımızdan bilgi almanızda fayda var.

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-28 16:53:54

2018-05-28 13:57:56