Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Eğitim ile Liderlik Kampı: İngiltere Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Eğitim ile Liderlik Kampı: İngiltere Yaz Okulları

Yurtdışı Eğitim ile Liderlik Kampı: İngiltere Yaz Okulları

Geleceğin başarılı iş adamları, yurtdışı eğitim ile genç yetişkinlere ve çocuklara yönelik olarak İngiltere yaz okulları eğitimlerinde sağlanmaya başlıyor. Yaz dönemine özel olarak düzenlenen İngiltere’deki yurtdışı eğitim liderlik kampları, öğrencilere sadece İngilizce dil kursu değil, aynı zamanda başarının anahtarları, sertifikalarla birlikte sağlanabiliyor.  İngiltere’nin Londra’ya yakın bölgelerinden birinde gerçekleştirilen bu yurtdışı eğitim İngiltere yaz okulları programı, 21 saat ile 15 saatlik dersleri kapsıyor. Haftalık ders saatleri ve aktivite saatleri diğer normal ve standart programlara nazaran daha yoğun olarak dikkatimizi çekiyor.  

Yurtdışı Eğitim İçin Yeni Trend: İngiltere Yaz Okulları ile Liderlik Kampı

Bu İngiltere yaz okulları kategorisinde çalışan yurtdışı eğitim liderlik kampı, okulun yurdunda yatılı olarak gerçekleştirilir. 8 ile 17 yaş aralığındaki gençlerimizin hem yabancı dillerini ilerletebilecekleri hem diğer uluslardan yaşıtları ile sosyalleşebilecekleri hem de ziyaret ettikleri ülke ve şehirleri gezerek kültürlerini tanıyabilecekleri programlarımızı içeriyor. Gençlerimiz bu programlara bireysel katılabilecekleri gibi grup arkadaşları ve hatta başlarında grup liderleri ile de katılabiliyorlar. 

Her şeyden önce İngiltere, İngilizce’nin doğduğu yerdir ve kendi dilini öğretme konusunda önemli tecrübelere sahiptir, bu işin ustası İngiltere’dir diyebiliriz. Türkiye’deki kurslar konuşma açısından zayıftır, bu sebeple öğrenme daha uzun sürer. Oysa ki İngiltere’ye adım attığınız andan itibaren önce konuşmayı öğrenirsiniz. İngilizcenizin umduğunuzdan çok daha hızlı ilerlediğini göreceksiniz.İngiltere’deki dil okulları İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencileri başka alanlarda da kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacak ek dersler sunmaktadırlar.

Dil okulları, her bir öğrencinin sosyalleşmesi ve etkin bir şekilde öğrendiklerini pratik edebilmeleri için birçok ders dışı aktivite düzenliyorlar. İngiltere ile Türkiye arası sadece 4 saatlik bir uçuş mesafesindedir, dolayısıyla öğrenciler yolda daha az zaman geçirerek yurtdışı eğitim programlarına daha hızlı bir şekilde başlayabiliyorlar. Saat farkı ise yaklaşık 3 saat olduğunu hatırlatalım.

6 aydan uzun süreli eğitim aldığınızda haftalık 10 saate kadar çalışma izniniz olur. Böylece dil eğitiminizi alırken aynı zamanda ek gelir edinebilirsiniz.

İngiltere Yurtdışı Eğitim Programları, 14 Yaş İtibariyle Gençlere Liderlik Eğitimi Sağlıyor

İngiltere çok kültürlü bir yerdir. Birçok kültürden arkadaşınız olacak ve onlar sayesinde başka kültürleri öğrenirken kendi kültürünüzü tanıtma fırsatınız da olacaktır. İngiltere’de aldığınız dil eğitiminden sonra Türkiye’ye döndüğünüzde bu deneyim kariyerinizde size sağlam bir referans olacaktır. İngiltere dünyaca ünlü birçok uluslararası firmanın merkezinin bulunduğu bir ülkedir. Eğitiminiz sırasında buradaki birçok firma ile bağlantı kurabilir kariyerinizde yeni sayfalar açma imkanını yakalayabilirsiniz. Eğer okuldaki İngilizce dersleriniz yeterince heyecan verici ve etkili değilse, İngiltere Yaz Okulu sizin için ideal bir seçimdir. İngilizce yaz okulu, hem İngilizce eğitim hem de kişisel gelişim aktiviteleri, üniversite ve iş hayatına ayak basmadan önce en iyi seçimlerden biri olacaktır, direkt olarak geleceğe yönelik eğitimler verilmesi ve bu nedenle gençler için İngilizce yurtdışı eğitim ile İngiltere yaz okulu programları oldukça popülerdir.

İngiltere Yaz Okulu, İngilizcesini geliştirmek isteyenler için en etkili ve heyecan verici yoldur. İngiltere'de dil kursu için şu eğitim merkezli şehirlerden olan; Brighton, Londra, Oxford, Cambridge, Bournemouth gibi şehirler ön planda. Lakin, eğer yurtdışı eğitim ile liderlik kampı istiyorsanız; Oxford, Berkshire, Frensham gibi bölgelerden seçim yapmanız gerekecek. Frensham, İngiltere’ye en yakın eğitim bölgelerinden bir tanesi ve ağırlıklı olarak ova ve kamp alanlarından oluşan bir bölgedir. Bunun yanısıra Berkshire daki Bell Wellington liderlik kampı programı da, öğrencilere üst segment seviyesinde liderlik kampı sağlıyor.

 İngiltere Yaz Okulunda gençler için İngilize programı ile unutulmaz bir tatili yurtdışı eğitim İngiltere yaz okulu ile birleştireceksiniz. İngiltere yurtdışında İngilizce öğrenmek ve İngiltere kampları için akla ilk gelen yerdir. İngiltere Yaz okulu bölgeleri, Brighton ve İngiltere'nin başkenti Londra'ya oldukça yakın ve derslerin ardından gerçekleştirilen geziler de Londra’ya düzenleniyor. Uluslar arası üne sahip sahil kasabalarından, eğitim cennetlerine, su sporları lokasyonlarına, harika kumsallar ve yoğun şehirlere kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Örnek Birkaç İngiltere Yaz Okulu

Daha önce üst segment yurtdışı eğitim programı olarak adlandırdığımız Bell Wellington liderlik kampı İngiltere yaz okulu programı, Her seviyede İngilizce eğitim olanağı mevcuttur. Haftada 25 saat ‘Language for Business’ çalışması ile İngilizce dersi gerçekleştiriliyor. Program başı ve sonunda İngilizce değerlendirme testleri yapılır. Bunun ardından da katılımcılara başarı sertifikası veriliyor. : Program boyunca Mercedes Benz World, Bank of England Museum ve Museum of Design gibi eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program dahilinde toplamda 39 saati kapsayan çeşitli etkinlikler yapılır. 3 Haftalık dönemler ile gerçekleştirilen bu İngiltere yaz okulu programı, 3’er haftalık yurtdışı eğitim veriyor ve 3 haftalık program 4405 pound olarak fiyatlandırılmış. Bir diğer İngiltere yaz okulu örneği ise, yine Londra’ya yakın bir bölgede gerçekleştiriliyor. Haftada 21 saat İngilizce dersi yapılmaktadır. Haftalık gezi programı 1 tam gün şeklindedir. Program boyunca öğleden sonraları kültürel ve eğlenceli aktiviteler uygulanmaktadır. Sınıf mevcudu maximum 15 öğrenciden oluşur.

Son olarak, Oxford’taki Oxford Royale İngiltere yaz okulu programı, orta seviye İngilizce dil bilgisini zorunlu tutan bir yüksek segment okuldur. : Program dahilinde Londra, Oxford, Cambridge, Cotswold Wildlife Park ve Blenheim Palace'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Program boyunca kültürel, sportif ve sosyal aktiviteler düzenlenir.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-22 11:35:02