Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Eğitim İçin Yeni Fırsatlar: Kanada’da Uygun Fiyatlı Yaz Okulları
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Eğitim İçin Yeni Fırsatlar: Kanada’da Uygun Fiyatlı Yaz Okulları

Yurtdışı Eğitim İçin Yeni Fırsatlar: Kanada’da Uygun Fiyatlı Yaz Okulları

Yurtdışı eğitim içerikleri her döneme yenilenerek katılımcılarının İngilizce eğitimlerden alacak olan faydayı katbekat artırmaya çalışıyorlar. Yurtdışı eğitim konusunda olağan üstü bir çıkış yakalayan Kanada, yurtdışı yaz okulları ile 2020 döneminde de çok fazla tercih ediliyor. Eğitim sisteminin tek bir kuruma değil; farklı farklı otoritelere bağlı olması nedeniyle oldukça değişik bir deneyim sağlamayı hedefleyen Kanada, yurtdışı eğitim konusunda bu kadar tercih edilmesinin bir başka nedeni de; elbette CAD, yani Kanada doları sayesinde diğer okullara nazaran daha uygun fiyatlarla, lakin oldukça kaliteli bir İngilizce dil eğitimi programından geçecekler.

Yurtdışı Eğitim Fiyatları Kategorisinde Kanada’nın Yeri

Yurtdışı eğitim fiyatları, Kanada yaz okullarını daha önce de belirttiğimiz gibi Kanada dolarıyla etkiledi. Birkaç örnek vermek gerekirse; 1050 Kanada dları, 1800 Kanada doları ve en tepe seviye okulun Kanada yaz okulları ise Toronto’daki klasik Sol Camps yaz okulu programı. Bu yurtdışı eğitim programının ortalama fiyatı 2140 CAD olarak belirlenmiş.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabileceği Kanada yaz okulları, dediğimiz gibi yurtdışı eğitim programlarını 2018 yılında da genişletti. Vancouver ve Toronto’nun yanısıra Quebec’ide kapsayanm Kanada’da yurtdışı eğitim programları, sadece İngilizce dil eğitimi değil, aynı zamanda spor, sanat, sahne sanatları, moda tasarımı, teknoloji üretimi gibi programları da kapsıyor. Üstelik, çocuklarınız bu programlarda etkinlikler çerçevesinde öğrenim alacaklar.

Yurtdışı Eğitim Kanada Yaz Okulları Nasıl?

Kanada içinde birçok çeşitliliği barındıran bir ülke. Yurtdışı eğitim kategorisinde Kanada'da yaz okulu deneyimine katıldığınızda bu ülkenin çok ilginç ve bazen de şaşırtıcı olduğunu farkedeceksiniz. Benzersiz doğal güzelliklerine yurtdışı eğitim programlarının amiral gemisi olan Toronto, Montreal, Ottawa ve Vancouver gibi şehirleri gezerek farklı milletlerden insanlarla, çocuklarınız tanışabilecek. Kanada yaz okulu ile İngilizcenizi geliştirirken farklı kültürleri de öğreniyor olacaksınız. Çok uluslu kültürel zenginliği ve nefis güzellikleri ile Kanada yaz okulu için doğru seçim. Öğrenci yabancı dili sadece sınıflarda aldığı eğitimle değil sosyal hayatın içerisinde öğrenme fırsatı yakalar.Yurtdışı eğitim kategorisindeki Kanada yaz okullarında öğrencilerin eğitimlerine olduğu kadar sosyal aktivitelerine de önem verilmektedir.  Katılımcılar ilgi alanlarına göre eğitimciler tarafından desteklenir.

Yurtdışı eğitim programından Kanada yaz okulu için katılım sağlayan çocuklarınız; dil eğitiminin yanı sıra sportif, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle de destekleniyorlar. Programlar kapsamında öğrencilerin bulundukları kentin tarihi, kültürel ve simgesel yerlerini ziyaret etmeleri, sosyalleşmeleri ve bu sayede İngilizce’yi günlük hayatın içerisinde kullanma fırsatı bulmaları amaçlanır. Kimi programlar da öğrencinin özel olarak ilgilenmek istediği alana yönelik açılmaktadır. Futbol, voleybol,basketbol, tenis, su sporları, doğa sporları, sanatsal aktiviteler olarak ayırabileceğimiz ve bunun gibi gibi birçok özel alana hitap eden ayrı ayrı dil okulları bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci eğitim alırken, kendi ilgi alanına da vakit ayırma fırsatı bulur.

Kanada Yaz Okulları Konaklama ve Eğitim Şartları Neler?

Kanada’da yaz okulu eğitimleri genellikle; lise, kolej ve üniversite bünyelerinde verilebiliyor. Öğrenciler bu eğitim kurumlarının kendilerine tahsis ettikleri yurtlarda konaklayabilir veya aile yanı konaklamayı terci edebilirler. Aile yanında konaklayan öğrenci ev konforundan uzaklaşmadan, aile fertleriyle dil pratiği yaparak kendini geliştirirken, yurtta konaklayan öğrenci kendi sorumluluğunu kendi üstlenerek, yaşıtlarıyla dil pratiği yapar. Her iki alternatifin kendi içerisinde olumlu özellikleri bulunmakta birlikte, her iki alternatifte oldukça güvenlidir. Konaklama noktaları devlet tarafından düzenli olarak denetlenir, dolayısıyla katılımcıların. Kurumların ve devletin denetleme mekanizması, öğrencilere özel atanan grup liderleri sayesinde katılımcıların güvenliği sağlanmaktadır. Kanada’da suç oranlarının çok düşük olması, vatandaşlarının yardımsever ve sıcakkanlı olması, çokkültürlü bir yapıya sahip olması gibi etkenler çocuklarını Kanada’ya yollayan ailelerin gönül rahatlığı duymasını sağlayacaktır. Lakin, konaklama konusunda gerekli kararı almadan önce, yine de danışmanlrımızla bu konuda soru sormanızda, danışmanızda fayda olacaktır.

 Kanada Yaz Okulları, Yurtdışı Eğitim Konusunda Hangi Aktiviteleri İçerir?

Yurtdışı eğitim konusunda tercih edilen okullardan bir tanesi olan St.Giles bünyesinde yer alan St.Andrew's College yurtlarında çift kişilik ve paylaşımlı odalarda yapılıyor. Kanada yaz okulu programı boyunca Toronto, Niagara Falls, Canada's Wonderland, CN Tower, ve Casa Loma'ya eğitici ve kültürel geziler düzenlenir.

Fiyata dahil olan çeşitli hizmetler ise şu şekilde belirlenmiş;Wifi, kapalı yüzme havuzu, modern spor tesisleri, modern ve tam donanımlı sınıflar, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, dinlenme odaları. Kanada yaz okulu fiyatları ise şu şekilde gelişmiş; dönemsel olarak fiyatlar: 1 Temmuz ile 29 Temmuz Tarihleri arasında 1-4 Haftalık dönemler şeklinde Haftalık 1800 CAD. Konaklamasız program seçenegi Haftalık 1075 CAD Bir diğer Kanada yaz okulu programında ise ictoria, Vancouver şehir turu, Granville Island, Lynn Canyon, Deep cove, Akvaryum ve Klahowya Village'a eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Programa katılan öğrenciler film geceleri, yıldız gözlem evinde yıldızları izleme, bowling, yarışmalar, yetenek yarışmaları ve düzenlenen daha pekçok aktiviteyi içeren programlar var.

 

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-28 12:00:46

2020-06-04 03:34:41