Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Eğitim, Dijital Medya Alanlarıyla Harmanlanarak Genişliliği Artırıldı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Eğitim, Dijital Medya Alanlarıyla Harmanlanarak Genişliliği Artırıldı

Yurtdışı Eğitim, Dijital Medya Alanlarıyla Harmanlanarak Genişliliği Artırıldı

Yurtdışı eğitim kategorisinde yaz okulları programları, yaz döneminin de yaklaşmasıyla birlikte en çok soruşturulan ve araştırılan eğitim olaylarından bir tanesi.   10 – 17 yaş arası öğrenci gruplarının yaz tatillerini İngilizce eğitimlerinin yanısıra el yetenekleri, branş ders bilgileri ve meslek edinmeleri mümkün. Yani, yurtdışı eğitim programları altında bulunan dijital medya yaz okulları ile  daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına öğrencilere önemli bir imkan sunmaktadır. Son yıllarda, ebeveynlerin de yaz tatilini başladığı dönemde çocuklarının daha aktif ve verimli geçirebilmeleri adına yurt dışı yaz okulları, en çok tercih edilen programlar arasında yerini alıyor.

Yurtdışı Eğitim Ne Şekilde Faydalar Sağlıyor?

Her yaz döneminde çokça tercih edilen yurtdışı eğitim kategorisindeki yaz okulları programları faydalı mı sorusuna cevap verirken her şeyden önce İngilizce dil eğitimi konusunda ihtiyaç duyulan en önemli şeyin özgüven kazanmak olduğu unutulmamalı. Bu nedenle İngilizce dil eğitimini sadece okullarda gösterilen bir ders olmasının dışında, kendi anadilinin konuşulmadığı ortamlarda tüm dünyanın ortak dili olan İngilizce’nin başka insanlarla iletişim kurabilecekleri bir araç olarak görmelerini sağlamak en büyük öncelik olarak yerleşmeli. Yurtdışı yaz okulları bu anlamda, öğrencilere İngilizce’yi eğlenceli bir aktivite olarak sunmakla birlikte tasarım, dijital medya gibi gelir seviyesi oldukça yüksek iş alanlarında da eğitimler sağlıyor. Malumunuz, bu sektörlerde ağırlık olarak İngilizce konuşuluyor ve yurtdışı eğitim sonrası İngilizceye daha fazla hakim olmak ve acaba konuşursam hata yapar mıyım korkusuna çok fazla takılmadan konuşmaları sağlanabiliyor..

Biliniyor ki, yurtdışı eğitim kurumları özellikle yaz okulları nezninde tüm programlarını gelişmekte olan bünyelere göre oluşturuyor. Yani belirtmemiz gerekiyor ki; ki çocuklar o yaşlarda çok daha hızlı öğrenme yetisine sahipler. Bu programlar sayesinde farklı ülkelerden gelen öğrencilerle kuracakları arkadaşlıklar, gezdikleri ve gördükleri yerler, ilk defa karşılaşacakları kültürler, bu süre zarfında edindikleri bilgiler onların gelişiminde, kariyer konumlandırılmalarında, karakterlerinde önemli bir yere sahip olacaktır. Yurtdışı yaz okullarını bu açıdan da ele almak son derece önemlidir.

Yurtdışı Yaz Okulları ile Dijital Medya Nasıl Harmanlanıyor?

Öğrencilerin edindiği kazanımlar sadece yurt dışında geçirecekleri bu program süresince sınırlı kalmayacaktır. Günümüz dünyasında insanların birbirleriyle çok rahat iletişim kurdukları, iletişim araçlarının (özellikle, internet ve sosyal medya vb.) hayatımızda çok fazla var olduğu bir ortamda, 10 – 17 yaş grubu çocuk ve gençlerin internet ve sosyal medyayı daha fazla kullandığını göz önüne alırsak, yurtdışı eğitim ile birlikte sosyal medya alanlarında uzmanlaşmak, arayüz tasarımcılığı gibi farklı alanlarda da tecrübeler ve yetenekler kazanacaklar. Buna ek olarak yaz okulları çerçevesinde  edindikleri arkadaşlıklar her daim devam edip , İngilizcelerini kullanarak pratik değil, bir profesyonel statüsünde İngilizce kullanmaya devam  ederler. Böylelikle Yurt dışı yaz okullarında aldıkları eğitimi sürdürebilme imkanına sahip olurlar.

Yurt dışı yaz okulları ile erken yaşlarda uluslar arası bir eğitim programı ile  vakit geçirme alışkanlığı kazanan öğrenciler kariyer ve iş yaşamlarında bunu hep faydasını görürler. Yurtdışına seyahat etme deneyi kazanmanın yanı sıra farklı ülkelerden, kültürlerden arkadaşlar edinerek vizyonlarını geliştirme fırsatı bulabiliyorlar. En önemlisi Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak öğrenirler ve sosyal statü olarak bir adım önde olurlar.

 

Yurtdışı yaz okulları, Tasarımın ve dijital medyanın baş kentlerinden olan Toronto, Londra, New York gibi şehirlerde eğitim almak, bu alanları meslek olarak seçenler için büyük bir hayaldir. Elbette, bu branşlara dayalı yaz okulları programları ile birlikte verilen sertifika ve eğitim belgeleriyle ister üniversite ister yüksek lisans seviyesinde olsun bu ülkelerde alınabilecek farklı alanlarda farklı sürelerde farklı alanlarda iş imkanlarına sahip çok sayıda avantajı vardır. Elbette, bizler bu programların detaylarından bahsederken; bu yaz okulları programlarının fiyat aralıkları oldukça değişkenlik gösterebiliyor, detayları telefonla veya web sitemizdeki kategorilerden inceleyebilirsiniz.

Yurtdışı eğitim kategorisindeki yaz okulları, uygulamalı dersler, İngilizce dersler ve okulların düzenledikleri yarışmalarla geçiriliyor ve bu yarışmalar ağırlıklı olarak yetenek yarışmaları, alanlar ve branşlarla alakalı çeşitli yarışlar ve görevler de gerçekleştiriliyor.

Yurtdışı Yaz Okulları Artık Branşlara Yönelik Eğitimler Sağlıyorlar

Tasarım, moda, dijital medya veya tamamiyle bu alanda bulunan yaz okulları ile verilen eğitimlerin diğer alanlara göre çok daha yeteneğe ve pratiğe dayalı olması sebebiyle bu programların mutlaka piyasadaki şirketler ile bağlantıları bulunuyor ve takip ediliyor. Şu anlama geliyor; yani, buralarda sağlanan eğitimler şirketlerin veya piyasaların ihtiyaçlarını kapatmak üzere programlanmış . Öğrencilerin belirli dönemlerde hazırladıkları ödevler, sergiler, sunumlar ve aynı zamanda hackathon’lar da bulunuyor.

Sona gelirken, avrupa’nın pekçok yerindeki yaz okulları ve aynı zamanda Amerika yaz okulları da eğitim müfredatlarını artık branşlara yönelik gerçekleştiriyorlar ve buna ek olarak yurtdışı eğitim çerçevesinde alacağınız yaz okulları, 5-6 yıl sonrası için, yani üniversite hayatı ve ondan sonrası için oldukça iyi bir yatırım olabilir.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-05-02 16:50:26

2018-05-02 13:50:26