Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Dil Okulu: Kanada vs Amerika Dil Okulu
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Dil Okulu: Kanada vs Amerika Dil Okulu

Yurtdışı Dil Okulu: Kanada vs Amerika Dil Okulu

Kanada, Birleşmiş Milletler’in dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Eğitim kalitesini,  yalın İngilizcesi ve kaliteli dil okulları ile İngilizce dil eğitimi için dünyanın en önemli ülkelerinden olan Kanada aynı zamanda Fransızca eğitim de almak için iyi bir seçenekle takip ediyor.

Kanada’da bulunan, kalabalık kentler sırasıyla; Toronto, Vancouver, Victoria, Halifax, Montreal ve Calgary gibi şehirlerdir. Özellikle Toronto, Vancouver, Montreal gibi bölgeler hem İngilizce hem Fransızca’nın da karşılaşıldığı yerler olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla her iki dili de bu eyalette kullanabilme ve öğrenme imkanı var.

Kanada Dil Okulu Avantajları Neler? Yurtdışı Dil Okulu Kategorisinde Gittikçe Yükselen Ülke

Kanada, ülke genelinde eğitime ve genç nüfusa fazlasıyla önem veriyor. Kanada’da okumayı tercih ettiğiniz sürece, özellikle yurtdışı dil okulu programı çerçevesinde tercih ettiyseniz sadece dil eğitimiyle sınırlı kalmayacaklar, sizlerin yetenekleriniz v spesifik yatkınlıklarınızla ilgili yakın ilgi gösterecekler. Bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda yurtdışı dil okulu çerçevesinde Kanadalılar ile tanışmak, sohbet etmek fırsatı bir çok ülke ve kültüre göre daha kolaydır. Bu da kuşkusuz İngilizcenizi hızlı bir şekilde geliştirmeyi kolaylaştıran bir detay. Kanada’nın çok kültürlü büyük şehirlerinde dünyanın her tarafından gelen insanların oluşturduğu topluluklar size bağlı etkenlerle birlikte çeşitli dilleri de öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Kanada’da dil eğitimi veren okullara yılın her döneminde herhangi bir pazartesi günü başlanabilir. Bu programların temel amacı; öğrencinin, İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisini artırmaktır. Başlangıç seviyesinden ileri seviyelere kadar tüm katılımcılara açık olan Kanada dil eğitimi programlarının süresi öğrencinin istek ve ihtiyaçlarına göre haftalar arası değişebiliyor.  Ders programı genellikle sabah 09.00’da başlayıp öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler boş zamanlarında okulların bilgisayar salonlarından, kütüphanelerinden ve sosyal imkanlarından faydalanabilirler. Hafta sonları yine dil gelişimi için çevre şehirlere geziler düzenlenir ve dileyen öğrenciler küçük bir ekstra ücret karşılığında bu gezilere katılabilirler. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısının 12 – 15 olduğu genel İngilizce programlarına katılabilmek için gerekli olan İngilizce seviyesi de programdan programadeğişebiliyor. Yaşla ilgili herhangi bir üst sınırlandırma olmamasına karşın, Kanada dil okulu çerçevesinde gerçekleştirilen yaz okulu, ağırlıklı olarak lise ve daha genç yaştakiler için sunuluyor. Öğrencinin dil seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilebilmesi için okulun ilk günü seviye tespit sınavı yapılır. Tercih edebileceğiz çok sayıda dil okulu bulunmasıyla birlikte en popüleri ILAC, Stafford House, KAPLAN, , King George, ELS, St.Giles bünyesinde gerçekleştirilen dil okulu programları bulunuyor. Kanada dil okulu süresince bu okuldaki rehberlerinizden de çeşitli konularda fikir alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Amerika Dil Okulu Nasıl? Avantajları Neler?

İstatistiklere göre, Amerika dil okulu ile tercih kullanan öğrenciler ya bir tavsiye üzerine ya da daha önce tekrar ABD’den eğitim almış öğrenciler oluyor. Yani, Amerika dil okulu, ağırlıklı

Dil okulu konusunda  Amerika’da eğitim  almaya karar veren öğrenci eyaletlerin popülasyonuna göre karar veriyor. Sıcak iklimde yer alan Amerika Dil Okulu programları, öğrencileri daha fazla kendisine çekiyor.

Amerika dil okulu tercihini almak istediğiniz eğitim türü, varmak istediğiniz kariyer ve geçmek istediğiniz sınava göre şekilleniyor. Eyalet ve diğer konum tercihinizi ise ilgi alanlarınız, hobileriniz ve kişiliğiniz belirleyebilir. Geniş bir yüzölçüme sahip olan ABD’de eyaletler arasında kanunlar bile farklılık gösterirken iki eyalet arası saatler farklıyken iklimler bile oldukça değişken.

Özel dil okulları yanında üniversitelerin bazıları da kendi bünyelerinde dil eğitim programları sunarlar. Bunun yanı sıra üniversite kampüsünde yer alan özel dil okulları da vardır. Özellikle üniversite ya da yüksek lisans eğitimini Amerika’da devam ettirmeyi planlayan öğrenciler için üniversite kampüsünde eğitim almak avantajlı olabiliyor. Zira, mühendislik, psikoloji, yazılım alanında genişlemek isteyen öğrenciler Amerika dil okulu programlarına başvuruyor. Yine bu öğrenciler için genel ingilizcenin yanı sıra Amerikan eğitim sisteminin bir parçası olan TOEFL, GMAT, GRE gibi sınavlara hazırlık kurları bulunuyor.

 

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-19 19:37:01