Lütfen bekleyiniz...

Yurtdışı Dil Eğitimi ve Yaz Okulu Programlarıyla Siz De Sürücüsüz Otomobil Geliştirin
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Dil Eğitimi ve Yaz Okulu Programlarıyla Siz De Sürücüsüz Otomobil Geliştirin

Yurtdışı Dil Eğitimi ve Yaz Okulu Programlarıyla Siz De Sürücüsüz Otomobil Geliştirin

Pekçok ülkede, yurtdışı eğitim kategorileri teknolojiye göre değişiyor ve İngilizce dil okulları ile birlikte yaz okulları programları da çocuklara ve genç yetişkinlere sadece İngilizce eğitimi değil, yazılım eğitimleri de sağlıyor. Son dönemlerin trend konusu olan sürücüsüz otomobillere ait olan çeşitli teknolojiler de bu yaz okulları programları ile sağlanan ürünlerden gücünü alıyor. Otonom otomobil olarak adlandırılan yeni nesil sürücüsüz otomobiller, ilk olarak 1920’lerde geliştirildi, ardından cruze control system’lar ile birlikte son kullanıcıya ulaştırıldı ve şimdi de elektrikli otomobiller kategorisinde sürücüsüz otomobilleri satışta görmek mümkün. Basit olarak bakıldığında, Java gibi ve bunun gibi günlük hayatımızda çokça aşina olduğumuz teknolojilerle çalışan LiDAR teknolojisi, sürücüsüz otomobillere güç veriyor. Elbette sadece bu değil, tasarımından bataryalarına kadar çeşitli kategorilerle de insan gücüne ihtiyaç duyuyor. Günümüz yaz okulları, bu gelişmelerle bağlantılı olarak müthiş bir şekilde yazılım, robotik ve I/O, yani Input&Output teknolojilerini eğitim müfredatlarına eklediler.

Sürücüsüz Otomobil Projelerinde Hangi Seviyedeyiz?

Internet of Things, sensörler, 5G ve Endüstri 4.0 gibi platformların öncülük ettği sürücüsüz otomobiller; ilk olarak Tesla Motors’un halihazırda piyasaya sürdüğü araçlarda kullanılmaya başlandı. Basit olarak, araçtaki sensörler ön ve arka taraftaki otomobillerin mesafelerini ölçerek ani bir kaza ihtimalini ortadan kaldırıyor. Refleks süresi ise, çok ciddi bir şekilde insan refleks süresine nazaran epey yüksek.

Sürücüsüz otomobiller tekil olarak şu sıralar hayatımızda olmasa da; çeşitli yerlerde muntazam bir şekilde kullanılıyor. Park sensörleri, hız sensörleri ve GPS sensörleri, tamamiyle sürücüsüz otomobilleri temelleyen teknolojiler, yazılımlar ve aygıtlar tarafından hayata geçiirildi. Kategorilerle, sürücüsüz otomobillere bakacaksak, her zaman karşımıza çıkan çeşitli isimler öne çıkıyor; Alphabet‘e 2008 yılında bağlanan girişim şirketi Waymo, adını “a new way forward in mobility” yani hareketlilikte yeni bir yol tabirinden alıyor ve herkesin de bildiği gibi;  tamamiyle insan kontrolünden bağımsız bir yolculuk gerçekleştirebiliyor.

 Waymo girişiminin CEO’su John Krafcik, geçen yıl Texas- Austin’de halka açık yollarda tam anlamıyla otonom sürüş teknolojilerini kullandıklarını belirtmişti ve günlük trafiğe karıştıklarını da söylüyor. Lakin; şunu hatırlatmak gerekiyor; sürücüsüz otomobil üzerine en az 20 şirketin önemli çalışmalar yaptığı düşündüğümüzde şirketlerin ağırlıklı olarak işin yazılım tarafına odaklanmasının oldukça doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Daha büyük işleri, yani sürücüsüz teknolojiler alanındaki daha büyük işleri, DARPA gibi savunma sanayine ait robotlar geliştiren kuruluşlar yapıyor.

Google, bu yıl başında yüz adetten daha fazla Chrysler Pacifica model araçla yeni nesil sensör teknolojilerini test etmeye başlamıştı ve halen bu testler devam ediyor. Google’ın önümüzdeki dönemde Volkswagen ve General Motors gibi devlerle bu testleri ilerleteceği de paylaşılıyor.

Sadece Google değil, Audi, Mercedes-Benz, Jaguar, Tesla Motors, Uber (askıya aldılar) gibi firmalar da kendi sürücüsüz otomobili teknolojilerini, LiDAR ile birlikte hayata geçiriyorlar.

Hangi Yurtdışı Eğitim ve Yaz Okulları Programları, Teknoloji ve Kodlama Alanlarında Eitimler Sağlıyor?

Yaz okulu ile teknoloji sektörüne atılım ve kesinlikle çocuklarınızın sürücüsüz otomobillerde çeşitli girişimlerde bulunmak ve bunları gerçekleştirmek istiyorsanız; 8 ile 17 yaş aralığına yönelik geliştirilen yaz okulu programlarından faydalanabiliyorsunuz. Amerika’da müfredata giren yaz okulu ile, programlama kursları ile; veri bilimleri, Java programlama, oyun geliştiriciliği ve oyun kodlama, Python ve Python ile oyun kodlama, iOS oyun geliştirciliği ve iOS oyun programlama, siber güvenlik ve etik hacking, Minecraft oyunu ile Java geliştirme ve oyun kodlama ile ilgili karakter üretme dersleri veriliyor.  Teknoloji alanında bir diğer kurslar ise robotik alanında. Bir açık kaynak kontrollörü olan Arduino ile robot geliştiriciliği, Raspberry Pi ile elektrik mühendisliği, elektronik ekosistemlerini geliştirme, LEGO teknolojileriyle robotik geliştiricilik gibi farklı farklı varyasyonlarla robot geliştirme dersleri veriliyor. Buna bağlı olarak, Aurdino ve Raspberry Pi gibi teknolojilerle çalışılması, sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

 

Bu derslerin arasında en çok dikkat çeken detayi se Arduino ile robotik geliştirme. Arduino nedir, sorusunu soracak olursanız; temel açıdan bir tür kart aslında... Size uygun Arduino kartını seçip üzerine, Arduino’nun kütüphanesi nezninde gerekli güncellemeleri ve hamleleri yaparak bir çeşit üretim devresi tasarlanıyor. Arduino’ya yönelik gerekli güncellemeleri aldıktan sonra bilgisayar, USB kablosu, çeşitli dirençler, ledler, butonlar, breadboard, bağlantı ve atlama kabloları, çeşitli sensörler, LCD ler gibi bazı malzemelerle çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır.

 

Elbette bu yazılanlar gözünüzü korkutmasın, bu alanların pekçoğu çeşitli oyunlar ve aktiviteler eşliğinde çocuklara öğretiliyor. Unutmadan; yaş ortalaması sadece 5 yaş ile 17 yaş aralığı için. Diğer tüm detayları Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Sadece bu değil, Amerika’da yer alan bu yaz okulu programının yanısıra; İngiltere’de yer alan Emerald Cobham Hall Kodlama Yaz okulları da, bu alanlarda çeşitli eğitimleri sizlere verir. : Program dahilinde London Eye, Buckinhgham Sarayı, Westminster Abbey, Tower Of London, Canterbury, Rochester ve World Heritage Dockyards'e eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Program dahilinde öğrenciler dans, karaoke, hazine avı, yetenek şovları ve daha birçok aktiviteye katılma fırsatı bulurlar.

Eklenme Tarihi: 2018-05-02 14:15:32