Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Yaz Okulları: Tavsiye Edilen Yaz Okulları ve Karşılaştırmalar
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Yaz Okulları: Tavsiye Edilen Yaz Okulları ve Karşılaştırmalar

Yurt Dışı Yaz Okulları: Tavsiye Edilen Yaz Okulları ve Karşılaştırmalar

Yurt dışı yaz okulları, ülkelerin eğitim sistemlerinden bağımsız olarak her yaz düzenlenen ve sosyal aktivitelere dayanan bir eğitim sürecinden oluşuyor. Bu yazımızda, yurt dışı yaz okulları konusunda tavsiye edilen okullara, yaz okulları arasında karşılaştırmalar yapacağız. Son dönemlerde İngiltere yaz okulları, Malta yaz okulları, İrlanda yaz okulları gibi kategorilerin yanısıra Kanada’da ve Amerika’da açılan yaz okulları tercih edilmeye başlandı.

Çocuklar için yaz okulları kapsamında eğitimcilerin yoğunlaştığı konuların başında ‘liderlik’ yatıyor. Klasik eğitimin dışında, çocuklar sosyal ortamların içerisinde liderlik yeteneklerini geliştiriyor, çocukların kafasında geliştireceği iş hayatı fikirlerini vizyon doğrultusunda yeniliyor ve 40 saate yakın bir süre içerisinde, hayatlarının geri kalanında besleyecekleri kültür yeteneklerini geliştiriyorlar. Üstelik; yurt dışı yaz okulları, bünyesinde barındırdığı çeşitli çok uluslu kültürlerle çocukların İngilizce’nin yanısıra diğer dillere olan yatkınlığını da pekiştirebiliyorlar.

İngiltere Yaz Okulları Nasıl?

Ülkenin köklü okullarında ve kampüslerinde gerçekleştirilen İngiltere yaz okulları, bünyesine 5 yaş ile 19 yaş aralığındaki çocukları alabiliyor. İngiltere yaz okulları tavsiye konusunda Erkek çocuklar açısından, Premier Lig futbol takımlarının çocuklara yönelik açtığı yaz okulları tercih edilirken tenis, sanat, tarih, tasarım, moda gibi alanlarla da İngiltere yaz okulları alternatifleri çoğalıyor.  Yoğun ve Klasik olarak ikiye ayrılan İngiltere yaz okulları, konaklamalı olarak yoğun İngilizce eğitimi ya da standart İngilizce eğitimi üzerine yoğunlaşıyor.

İngiltere yaz okulları konusunda tavsiye detaylarına baktığımızda erkek çocuklar açısından Samiad Chelsea Futbol Yaz Okulu ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Ayrıca bir uluslar arası okul olan Kaplan’ın 12-17 yaş aralığına verdiği yaz okulu, genel olarak İngiltere yaz okulları tavsiye kategorisinde değerlendirilebilir.

Bunlara ek olarak; IELTS gibi uluslar arası düzeyde düzenlenen sınavlara yönelik açılan yaz okulları mevcut.

Malta Yaz Okulları: Tavsiye Yaz Okulları, Konaklama ve Diğer Detaylar!

Girişimciliğin başkenti Malta, çeşitli uluslar arası eğitim kurumlarının organize ettiği yaz okulları programlarıyla da oldukça popüler.  3 yaş ile 19 yaş aralığındaki çocuklar tarafından yoğun olarak tercih edilen Malta yaz okulları, her seviye İngilizce eğitimi, çeşitli Akdeniz gezileri, sportif aktiviteler, maksimum 15 kişilik sınıflarda çeşitli dil eğitimi ve yemek yapma kurslarını barındırıyor.

Yaz okulları, Malta’da 2 aylık bir dönemde düzenleniyor ve 1’er haftalık dönemler şeklinde çalışıyorlar.

İrlanda Yurt Dışı Yaz Okulları Güvenli Mi? Avrupa’nın güvenli ülkelerinden bir tanesi

Bir kuzey ülkesi İrlanda ile ilgili en popüler soru ‘İrlanda’daki yaz okulları güvenli mi?’ sorusu oluyor. Lakin, İrlanda’nın suç işleme oranları yüzde ile bakıldığında İskandinav ülkeleriyle hemen hemen aynı seviyede ve güney avrupaya nazaran daha düşük seviyede.  Dolayısıyla bu detaylar, İrlanda’nın doğa şartları ve güzelliği ile harmanlandığında, bu ülkeyi tam bir yaz okulları bölgesi yapıyor. İrlanda’nın eğitim sistemi, ağırlıklı olarak enstütü temeline dayanıyor. Durum böyle olunca ülkenin yaz okulları da enstütülere yakın bir sistemi barındırıyor.  Tavsiye yaz okulu kategorisine bakarsak; AC Milan’ın İrlanda’da organize ettiği futbol yaz okulu, erkek çocuklar için en çok tercih edilen yaz okullarından bir tanesi. Tavsiye yaz okulu olarak değerlendirdiğimiz AC Milan İrlanda Futbol Yaz Okulu, programında 15 saatlik İngilizce derslerini ve haftada 10 saatlik futbol derslerini barındırıyor.

 

Amerika Yaz Okulları Fiyatları ve  Karşılaştırmalar!

Ağırlıklı olarak ABD’nin güney eyaletlerinde tercih edilen Amerika Yaz Okulları, uzun uçuş saatleri nedeniyle 14 yaş sonrası çocuklar için tavsiye ediliyor. Yurt dışı yaz okulu arayışındaki veliler, uluslar arası düzeyde ünlenmiş okulların açtığı yaz okullarını tercih etmeleri nedeniyle Redwing Yale Üniversitesi’nin oluşturduğu yaz okulu, Amerika yaz okulları tavsiye kategorisinde.  Kampüsün New York’ta bulunması nedeniyle Broadway’den; çeşitli film aktivitelerine kadar çeşitli organizasyonlardan faydalanabilirsiniz.

Yaz okulu dönemini biraz daha doğa ortamında gerçekleştirmek istiyorsanız, Stafford House okul grubunun New York’ta düzenlediği Amerika yaz okulu, tavsiye kategorisinde yerini aldı. Geziler, New York, Boston gezileriyle birlikte kültürel , sanatsal ve sportif etkinlikler de Amerika’da yaz okulu programlarında var.

 

Kanada Yaz Okulları Nasıl? En iyi Kanada Yaz Okulları Hangileri?

Yaz Okulları, Kanada’da ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouver’da klasik ve yoğun kategorileriyle işliyor. 9 yaş ile 18 yaş aralığındaki çocukların tercihi olan Kanada yaz okulları, özellikle ülkenin doğa güzellikleri ve eğitmenlerin bireysel gelişimlere yönelik sağladığı eğitimler dolayısıyla tercih ediliyor. Kanada’daki yaz okulları içerisinden bir tavsiye listesi çıkarılacak olursak; Vancouver’daki Kaplan’ın klasik yaz okulu programı, şimdiye tek tercih edilen yaz okulu programlarından bir tanesi. Bununla birlikte LSI Vancouver yaz okulu da 12 – 17 yaş aralığındaki çocuklar açısından tercih edilebilir, Kanada yaz okulu tavsiyesi arasında.

Kanada Yaz okulları fiyatları ortalama 1000$’dan başlayan fiyatlarla listeleniyor.

Eklenme Tarihi: 2018-04-10 17:15:57