Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Yaz Okulları ile İlgili Tüm Merak Edilenler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Yaz Okulları ile İlgili Tüm Merak Edilenler

Yurt Dışı Yaz Okulları ile İlgili Tüm Merak Edilenler

Yurt dışı yaz kampı/okulu kaç yaşlar arası geçerlidir?

 

Yurt dışında yaz kampları / okulları genellikle 6 yaş ve 18 yaş arası hizmet vermektedir. Genellikle ilk yurt dışı yaz okulu / yaz kampı deneyimleri için bizim tercih ettiğimiz ülkeler yakınlık sebebi ile İngiltere ve İsviçre olmaktadır. 6 yaş ve 10 yaş İngiltere yaz kampları anne ve çocuk programlarını da içine dahil ederek ailece katılımı mümkün yaz okulu seçenekleri sunmaktadır. İngiltere ve İsviçre yaz kampları yüksek güvenlik ve kampüs içi konaklama seçenekleri ile çocuğunu İngiltere ve İsviçre ye yaz okuluna göndermek isteyen velilere daha fazla güven vermektedir. York yurt dışı eğitim danışmanlığı olarak 100 den fazla İngiltere yaz kampında ana danışmanlık ve kayıt ofisi olarak hizmet vermekteyiz. İngiltere, İsviçre, Amerika yaz okulları / kampları 6-9 yaş, 9-12 yaş, 12-14 yaş ve 14 yaş ve üzeri olamak üzere yaş guruplarına ayırıp daha sonrasında da kendi yaş gurubu içinde İngilizce dil seviyesine göre tekrar gruplandırma yapmaktadır. Amerika yaz okulu yaz kampı seçenekleri genellikle 14 yaş ve üzeri öğrenciler için önerdiğimiz üniversite kampüslerinin içinde tam güvenlikli olarak hizmet vermektedir.

 

Yurt dışı yaz okulu / yaz kampı hangi tarihler arasında yapılmaktadır?

Yurt dışında İngiltere, Amerika, Malta ve İsviçre yaz okulu / yaz kampı farklı tarihlerde başlayıp farklı tarihlerde son bulmaktadır. Yurt dışı yaz okulu için en uzun süre hizmet verebilen ülke İngiltere yaz okulları İngiltere yaz kamplarıdır. Bunun en büyük sebebi genellikle İngiltere kolejlerinin kampüslerinde yer alan İngiltere yaz okullarının kolejler kapanır kapanmaz kampüslerini yaz için hazırlayabilmeleri ve Haziranın ilk haftasından Eylülün ikinci haftasına kadar İngiltere yaz okullarının hizmet verebilmesidir. İngiltere yaz okulları bunun yanı sıra yıl boyu hizmet verebilen bir kaç kampüsü de öğrencileri için açık tutmaktadır. Amerika yaz okulları / yaz kampları üniversite kampüsleri içinde yapıldığı için Amerika üniversitelerininaçılış ve kapanış tarihlerine bağlı olarak haziranın son haftası ve Ağustosun son haftası arasında hizmet vermektedirler. İsviçre ve Malta yaz okulları genellikle Haziranın ilk haftası ve Ağustosun son haftası arasında hizmet vermektedirler.

  

Yurt dışı yaz okullarına ne zaman kayıt yaptırmalıyım?

Anneler ve babalar yurt dışı yaz okulu kararlarını genellikle Mart aylarında yapsalarda, Kasım ve Aralık tarihlerinde kontenjan ve fiyat avantajları için ofisimizi erken ziyaret etmeleri daha sağlıklı olucaktır.SAT, IT, TOEFL ve yatçılık, drama, müzik ile birleştirilmiş dil eğitimi amaçlı yaz okulları kontenjanları dolabilmekte bunun yanısıra Amerika’da yaz okullarında üst sıralarda yer alan özel alan içerikli yaz okulları (SAT, TOEFL, LABORATUAR, FİZİK, KİMYA, DRAMA, GÜZEL SANATLAR) ön başvuruda dil yeterliliği arayabilmekte bunun için başvuruları Şubat'tan önce yapılmalı ve planlanmalıdır. Genel içerikli yaz okulları ve yaz kamplarında böyle bir ön şart aranmamaktadır.

 

Yurt dışı yaz okulları yaz kampları süreleri İngiltere, Amerika, İsviçre ve Malta’da ne kadardır?

İngiltere, Amerika ve Malta ülkelerinde gönderim süresi önerimiz 4 haftadan az olmamasıdır. İngiltere, Amerika ve Malta yaz okulları başlangıçları her pazartesi olmak ile birlikte, yoğun programlı 30 saat ve üzeri İngilizce eğitim veren yaz okulları 3 haftalık periyotlarda başlangıç tarihleri verebilmektedir. İsviçre yaz okullarında ise 3 hafta yada 4 hafta olmak üzere belli periyotlarda kamp süreleri bulunmaktadır.

  

Yurt dışı yaz kampları konaklama seçenekleri?

İngiltere, Amerika, İsviçre ve Malta’da yaz kampı yaz okulu seçenekleri yurt konaklama (kampüs içi eğitim aldığı kolejin yada üniversitenin) ve aile yanı konaklama (kampüs dışında servis ile aile yanına görevli tarafından ulaştırılan) konaklama seçenekleri mevcuttur. İsviçre yaz okulları kampüs konaklama dışında hizmet vermemektedir. York yurt dışı eğitim danışmanlığı olarak önerimiz kampüs konaklama seçeneklerinin haftada 150-200 USD, POUND, EURO daha fazla olsa da çocuğunuzun aile ile uyumunun o yaşlarda stres yaratabileceğini düşünerek kampüs konaklama seçeneğini önermekteyiz. Öğrenciler İngiltere, Amerika, İsviçre ve Malta’da yaz okulları yurtlarında tek kişik odalarda banyo tuvalet oda içinde konaklayabilecekleri gibi 2 yada 4 kişilik odalarda konaklayabilmektedirler. Yaz kamplarında her katta güvenlik sebebiyle bir yada birden fazla görevli öğretmen de bu katlarda öğrencilerle birlikte konaklamakta yada yurt bünyesinde bulunan resepsiyon bölümüne yakın giriş katlarında konaklatılmaktadır. Yurtlar ve kampüsler güvenlik kameraları ile takip edilmek ile birlikte kampüs giriş ve çıkışları tamamiyle gözetmen öğretmenler ile birlikte yapılmakta ve kampüs dışına 18 yaşında büyük bir refakatçisi yok ise izin verilmemktedir.

 

Yurt dışı yaz okulları ve kampları program içerikleri nelerdir? Yurt dışı yaz kamplarında dersler nasıl işlenir?

İngiltere, Amerika, İngiltere ve Malta yaz okulları tam gün aktivite,ders ve gezileri bir arada tutan eğlenceyi ve eğitimi dengeleyen programlardır. İngiltere yaz okulları 30 saat yoğun İngilizce program seçenekleri ile genellikle saat 9.00 ve 15.00 arası; standart yaz okulu İngilizce programları 9.00 ve 13.00 arası dil eğitimini sınıfta yada bazı günler bahçede bazı günler sınıflarda oyunlar ile vermektedirler. Yurt dışı yaz kamplarında ezbere ve dilbilgisine ağırlık vermek yerine aktiviteler ve eğlenerek İngilizceyi öğrenebilecekleri yarışmalar, film, proje tabanlı İngilizce eğitimleri ön plana çıkarmaktadır. Yurt dışı yaz okulları yemek molalarından sonra dinlenme ve boş zaman aktiviteleri, bahçe oyunları ve haftada 2 gün yarım ve 1 gün tam olmak üzere şehir turları, müze oyun eğlence parkları gezileri ile devam etmekte ve akşam film, modashow, dans ve yaşalarına uygun yarışmalar ile İngilizce pratiklerini sosyal ortamlarda geliştirmeleri için olanak sağlamaktadır.Yurt dışı yaz okullarnda Cumartesi günleri tam gün geziler yapılmakta ve öğretmenler gözetiminde İngiltere yaz okulları Harry Potter, British Museum, Londra şehir turları ile öne çıkarken; Amerika yaz kampları Warner Bros film stüdyoları, eğlence parkları ile öne çıkmaktadır.

 

Yurt dışı yaz okulları sadece İngilizce mi öğretir?

 

Hayır İngiltere, Amerika, İsviçre yaz okulları / yaz kamplarında farklı dil seçenekleri mevcuttur.

 

2017 Yurt dışı Yaz kampları fiyatları? İngiltere, Amerika ve İsviçre yaz okulları fiyatlarına neler dahil?

Yurt dışı yaz kampları haftalık olarak ücretlendirilmektedir. Vize ve uçak biletleri hariç haftalık geziler eğitim konaklama yeme ve içme masrafları ile 2500 TL ile 4750 TL arası değişen fiyatlar için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı'na başvurarak detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yurt dışı yaz okulu fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için fiyat listemize göz atabilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 2017-12-07 13:56:07

2017-12-07 10:56:07