Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Eğitime İngiltere Liseleri ile Başlayın!
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Eğitime İngiltere Liseleri ile Başlayın!

Yurt Dışı Eğitime İngiltere Liseleri ile Başlayın!

Çocuğunuzun üniversite eğitimini yurt dışında tamamlamasını ve akademik başarısını arttırmasını mı düşünüyorsunuz? Öyleyse onu üniversite çağına gelmeden dil eğitimi alabileceği İngiltere yaz okullarına yollamanızı öneririz. Çocuğunuz yaz okuluna katılmış ve İngilizceye hakim ise bir sonraki adım neden İngiltere liseleri olmasın? Çocuğunuz uluslararası üniversitelere, uluslararası platformda hazırlansın!

İngiltere’de EğitimBirleşik Krallık ülkesi İngiltere, uluslararası öğrencilere ülkenin kaliteli ve prestijli eğitim kurumlarında ev sahipliği yapıyor.İngiltere yaz okulları, İngiltere dil okulları, İngiltere liseleri ve İngiltere üniversiteleri dünya çapında üne sahip ve İngiltere’nin eğitim başarısı herkes tarafından biliniyor. Tüm bunların yanı sıra İngiltere’nin İngilizcenin anavatanı olması, tarihi yapıları, kültürel zenginliği ve geleneksel atmosferi de oldukça ilgi çekiyor. Dünyanın en önemli kentlerinden biri olan Londra dışında Cambridge, Oxford, Brighton gibi pek çok önemli şehre ev sahipliği yapıyor. İngiltere’deki özel liseler İngiliz Hükümeti tarafından sürekli denetime tabi tutulurlar. İngiliz müfredatında eğitim A Level yani ‘İleri Derece’ ve IB  yani ‘Uluslararası Derece’ olarak ikiye ayrılır. Özel liseler tarafından uygulanan müfredat, öğrencilerin her tür eğitim ihtiyaçlarını eksiksiz olarak karşılayan tam donanımlı ve verimli programlardır.  Yabancı öğrenciler için destek programları ve ileri seviye akademik hazırlık programlarına kadar öğrencilerin hedef ve yetenekleri yönünde çok fazla program bulunur. İngiltere liselerinde eğitim alan öğrenciler, Fen Bilimleri, Matematik, Fizik, Sanat ve Dil, Müzik, Drama, İngilizce ya da Sosyal Bilimler, Sosyoloji, Ekonomi, Politika gibi alanlara yönelerek eğitim alabilirler. Özellikle sanata ve sportif etkinliklere değer verilen sistemde öğrencilerin hem akademik hem de kişisel gelişimi önemsenir. Sevdikleri şeyleri yapma, bu konuda başarılı olma ve kalıcı hale getirme konusunda daima desteklenirler. Fakat yine de İngiltere liseleri hakkında merak ettiğimiz çok fazla şey var. Kimler gidebilir? Neler gereklidir? Ne kadara mal olur? gibi.. İşte bunlara bir göz atalım isterseniz.

Çocuğunuz İngiltere Liselerine Uygun Mu?İngiltere liselerine gidebilmek için eğitim sistemine ayak uydurabilecek derecede İngilizce bilmek gerekiyor. Eğer çocuğunuzun okulda aldığı İngilizce eğitimin yeterli olduğunu düşünmüyorsanız onu İngiltere yaz okuluna yollayarak dil eğitimi almasını sağlayabilir ve İngiltere liselerine hazırlanmasını kolaylaştırabilirsiniz. Yine İngiltere yaz okullarında + aktiviteli olarak adlandırdığımız çeşitli programlar bulunur. Sanat, moda, spor, sinema, kodlama ve fotoğrafçılık gibi pek çok alanda eğitim imkanı vardır. Çocuğunuzun ilgi duyduğu alana yönelik programlarda yer alması yaz dönemini verimli ve keyifli şekilde geçirmesi adına önemli bir unsurdur. Ayrıca bu durum onun ilgi duyduğu şeyler hakkındaki İngilizce terimleri öğrenmesi, İngilizce okuması- araştırması ve dil becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Aynı zamanda İngiltere yaz okullarında akademik sınavlara hazırlık programları da yer alır.

İngiltere liseleri, 1 okul dönemini ya da yılını İngiltere’de geçirmek isteyen, yurt dışı eğitim ve İngiliz kültürünü ilk elden deneyimlemek isteyen ve yurt dışı üniversitelerini hedefleyen gençler için en uygun alandır. En iyi İngiliz üniversitelerine doğrudan geçiş yapmak isteyen öğrenciler için önemli bir rol oynamaktadır. İngiltere liselerinde öğrenciler temel eğitimlerini dünyanın en başarılı eğitim modeline dahil olarak geçirme şansına sahip olurlar.

İngiltere Liselerine Başvurmak İçin Neler Gereklidir?

 

Çocuğunuzun yaş aralığı 12-18 arasında olmalıdır. İngilizce seviyesi yeterli olmalıdır. Türkiye’deki eğitiminin son 2 yılını ortalamanın üstünde notlarla bitirmiş olması denklik alması açısından önem arz ediyor.  Ayrıca çocuğunuzun yurt dışında eğitim alabilecek özgüvene, adaptasyona ve farklı sosyal ortamlara kolaylıkla motive olmaya yatkın olması gerekiyor. Çocukların eğitim ortamını yadırgamaması başarısını etkiliyor.

İngiltere Liselerine Nasıl Başvuru Yapılır?

 

İngiltere liselerine yıl boyunca başvuru kabul edilmektedir. Dönemler Eylül- Ocak ve Kasım şeklindedir. Başvurunun onaylanması halinde bir sonraki dönem dikkate alınarak okula başlanır. Bu nedenle gitmeyi hedeflediğiniz süreden bir dönem öncesinde hazırlıklara başlamak önemlidir. İngiltere liselerine başvuruda bulunurken akademik danışmanlar tarafından destek almanızda fayda vardır. Akademik danışmanlar İngiltere liselerine başvuru için gereken tüm prosedürlere hakimdirler ve sizi doğru şekilde yönlendirebilirler. Ayrıca kayıt sürecini gerekli evrakları temin etmeniz halinde sizin adınıza yönetirler. Çocuğunuz eğitim aldığı sürece ihtiyacınız olan her konuda danışmanlık hizmeti sunar ve durumunu takip ederler.

İngiltere Liselerinden Nasıl Mezun Olunur?

 

Mezun olabilmek için,  İngiliz eğitim sisteminde 2 yıl eğitim görmek gerekiyor.  A Level ya da IB eğitimini tamamlamak ve eğitim dönemince sınavlardan ortalamanın üstünde puan almak gerekiyor. Fakat İngiltere liseleri öğrencileri bu sürece başarılı bir şekilde hazırlıyor.  Bu durum aynı zamanda İngiltere üniversitelerine başvuru aşamasında öğrencinin, İngiliz öğrenciler ile aynı şartlarda değerlendirilmesine olanak tanıyor.

İngiltere’de Liseye Gideceğim Şehir ve Okulu Seçebilir Miyim?

 

Öğrencinin şartlarına uygun şehir ve okulun belirlenmesi için yine akademik danışmanlardan destek alınması önerilir. Siz tercihlerinizi belirtirsiniz ve danışmanlar şartların uygunluğu ve verimi konusunda size fikirler sunabilirler. Size talebinize en yakın seçenekleri sunarlar ve bunlar içerisinden istediğiniz okulu tercih etmeniz kolaylaşır. Yani evet şehir ve okulu kendiniz seçebilirsiniz fakat rekabet ve yoğunluk sebebiyle kabul edilemeyeceğiniz yerlere başvurmanız size vakit ve emek kaybettirebilir.

İngiltere Liseleri Yatılı Mı? Konaklamalar Nasıl Olur?İngiltere liselerinde konaklamalar kampüs içi yurtlarda gerçekleştirilir ve konaklamalar okulun yıllık ve dönemlik ücretlerine dahildir. Kampüs yurtlarında 7/24 güvenlik, yardım ve destek dışında 24 saat acil sağlık hizmeti de bulunur. Çocuğunuz kampus ortamında ve yurtta oldukça güvenli bir ortamda konaklar. İngiltere yaz okullarında olduğu gibi liselerde de yıl boyunca çeşitli akşam etkinlikleri, spor, sanat ve kültür faaliyetleri, İngiliz okul oyunları, eğlenceli aktiviteler ve tarihi geziler yer alır. Ayrıca okullarda üç öğün yemek ve laundry hizmeti bulunur. Seçeceğiniz okula göre farklılık göstermekle beraber kütüphane, kantin, restoran, kafe, bilgisayar odası, çalışma odası, havuz ve  oyun alanı gibi pek çok imkan yer alır. Çocuğunuz okul dönemine başlamadan önce adına hazırlanan dosyada alerji, hassasiyet ve tercihlere göre düzenlenmesini istediğiniz şeylere yer verilir. Okul personeli  çocuğunuzun beslenme düzeni, alışkanlıkları ve özellikleri hakkında fikir sahibi olur ve özverili şekilde onla ilgilenirler.

Yurt dışı eğitim, İngiltere lise ve İngiltere yaz okulu ile ilgili merak ettikleriniz konusunda ücretsiz olarak bilgi almak için bize danışabilirsiniz. Yine danışmanlarımızın size uygun eğitim programını tasarlaması için web sitemizden form bırakabilir ya da Nişantaşı’nda ki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.
 

 

 

Eklenme Tarihi: 2017-12-05 17:46:05

2017-12-05 14:46:05