Lütfen bekleyiniz...

Yurt Dışı Eğitim Konusunda Yükselişe Geçen Yeni Trendler
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurt Dışı Eğitim Konusunda Yükselişe Geçen Yeni Trendler

Yurt Dışı Eğitim Konusunda Yükselişe Geçen Yeni Trendler

Yurt dışı eğitim başvuru şartları, eğitim sürecini başarıyla tamamlayabilme süreçleri daha da şeffaflaşırken yurt dışı eğitim arayışında olan öğrencileri kabul eden eğitim kurumlarının isimlerinde de gözle görülür bir ciddiyet var. Yani, artık ‘efsane’ olarak kategorilendirilen eğitim kurumları, bunun gibi yurt dışı eğitim programları ile öğrencilere daha yakın davranıyorlar. Elbette bu durum, tamamiyle üniversite ve eğitim programlarının leyhine gelişen bir durum zira artan yurt dışı eğitim programlarıyla birlikte eğitim kurumlarının okul puanlamalarında ve hacimlerinde ciddi bir yükselme var.

Yurt dışı eğitim konusunda talep artışı, yeni trendleri de beraberinde getirdi. Talepler ağırlıklı olarak mühendislik ve işletme alanlarında görülüyor, elbette en popüler bölüm bilgisayar mühendisliği. Bilgisayar mühendisliği alanında yükselen yeni bir alan var; 12 – 17 yaş aralığı kodlama öğrenebilmek için yurt dışı eğitim programlarında yer alan mühendislik alanındaki bölümlere başvuruyorlar. Eğitimler yaklaşık 2 aylık kurlar niteliğinde devam ediyor ve bu yaş grubu oyun tasarlama ve oyun programlama eğitimleri alıyorlar. Üstelik, popüler bir oyun yayın platformu, bu eğitimleri internetten canlı yayınlıyor.

Yurt Dışı Eğitim Alanında Psikoloji Bilimlerine Talep Artışı Var.

Amerika, yurt dışı eğitim alanlarında psikoloji bölümleriyle ilgili farklı varyasyonlara dayalı eğitimler geliştirmeye başladı. Bu alanda eğitim alan kişiler, master veya üniversite programlarında ücretsiz staj yoluyla tecrübelendiriliyor, teorik yöntemlerin dışında faaliyetlere dayalı ve uygulamalara dayalı bir yurt  dışı eğitim programı yaygınlaşıyor. Ancak özellikle ABD, psikoloji alanında yurt dışı eğitimlere açtığı master programlarında tez zorunluluğunu getirerek öğrencileri biraz daha zorlayabiliyor. Tezli programlar zorunlu olmasa da eğer ABD içerisinde çalışma imkanı arıyorsanız tüm şirketler Amerika’da vize çalışmasını zorunlu tutuyor.

Amerika Yurt Dışı Eğitim Programları, Kariyer ve Mezuniyet Programlarını Zorunlu Tutmaya Başladılar

ABD’de kullanımı gittikçe yaygınlaşan okuma ve kariyer planlama üzerine geliştirilen programlar, öğrencilerin kampüslerde değil iş alanlarında ve iş yerlerinde eğitim almalarını sağlıyor. Çoğu üniversite, bu tarz programları uygularken yurt dışı eğitim programları ile gelen öğrenciler açısından 2 aylık staj programları da uygulanıyor.

 

Çocuklar İçin Yurt Dışı Eğitim Programlarından Yetişkinlere Master Programlarına: Kendi Eğitiminizi Kendiniz Tasarlayın

Son yılların en çok ilgi gören eğitim değişikliği şüphesiz ki, kurumların öğrencilere daha esnek bir eğitim programı geliştirmeleri oldu. Türkiye’den, yurt dışı yaz okulları, dil okulları, master programları dahil herhangi amaçla yurt dışına okumaya gitseniz de, eğitim programlarındaki esneklik ve derslerin taleplere göre şekilleniyor oluşu dikkatinizden kaçmayacaktır. Bu durum öğrencilerin seçim konusundaki özgüvenlerini artırmakla birlikte yurt dışında okuma süreci esnasında uyum sürecini minimuma düşürüyor.  

Bunlarla birlikte eğitim materyallerinizin seçimleri de sizlerin elinde. Katılımcılar, hangi enstrümanlarla ders alabileceklerini, hangi enstrümanları kullanabileceklerini seçebiliyorlar. Örneğin bir mimarlık öğrencisi, yaz okulu sürecini veya yurt dışı workshop sürecini daha fazla üretim odaklı geçirmek istiyorsa, okulun veya eğitim platformunun sağladığı 3D Printer’lar aracılığı ile üretim yeteneklerinin ve tasarım yeteneklerinin örneklerini oluşturabilirler.

Yurt Dışı Okullar ve Yurt Dışı Yaz Okulları 7’den 70’e Kariyer Planlamasında Bulunabiliyorlar

Çocuklar için yaz okulları veya yetişkinler için hazırlanan yurt dışı okullar ‘mezuniyet sonrası’ programları uygulamaya başladılar. İlk olarak Hong Kong’da tasarlanan bu sistem, kariyer danışmanlarının öğrencilerin veya genç beyinlerin yeteneklerine ve eğilimlerine göre uygun kariyer planlamasını yürütüp öneri olarak sunabiliyorlar. Öte yandan eğer yetişkin ve zaten iş hayatına atılmış bir kişiyseniz, okul onaylı bir sertifika veya mektupla dönebiliyorsunuz.  Günümüzde, şirketlerin çok uluslu sertifikalara ve akademik mektuplara gösterdiği önem gün geçtikçe de artıyor.

Hal böyleyken, akademik planlamasını veya eğitim hayatını yurt dışı yaz okulları, yurt dışı lise, NBA, herhangi bir program çerçevesinde gerçekleştirenler, mobilize edilmiş, eğitim sisteminin biraz daha öğrencilere ve  onların kullanmak istedikleri materyallere yönelik geliştirilmiş bir süreçten bahsediyoruz. Sizi yurt dışında okul okumaya, yaz okulu programını açan platformların tek bir amacı ise; uygun bir kariyer planlaması.

 

Eklenme Tarihi: 2018-04-12 10:44:45